Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Igaz, hogy a második szülés...

Igaz, hogy a második szülés könnyebb mint az első? Írnátok tapasztalatokat?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 23. 12:37
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%

Nem hiszem!

Saját tapasztalatom még nincs, de a nővérem a második babájával 16 órát vajúdott, míg az első baba 5 óra után meglett! Pedig az első kisfiú nagyobb volt!

2012. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem könnyebb és jobb volt, egyrészt mert gyorsabb volt az egész, másrészt tudtam mikor mi jön, mi következik, nem csak úgy "szültem a világba". Elsőnél nagyon bizonytalan voltam és ideges, ez a másodiknál egyáltalán nem volt. Második jobb volt, oxitocin és vágás nélkül. Fájdalomcsillapítást egyiknél sem kértem.
2012. ápr. 23. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Annyiból könnyebb a második, hogy tudod, hogy mire számíts. Egy első babás kismamának fogalma sincs róla, hogy mire számíthat, meg van ijedve, és valószínű, hogy nincs felkészülve a szülésre. (Mert ugye amiről nem tudod, hogy milyen, arra nem tudsz felkészülni.) A másodiknál egész máshogy éli már meg az anya a szülést. Hogy fizikailag könnyebb-e az a te állapotodtól függ.

Olyan tévhiteknek pedig ne dőlj be, hogy azért könnyebb a szülés, mert már szültél egyszer.

-egy sznő hallgató-

2012. ápr. 23. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Nekem a második sokkal könnyebb volt. Bár nagyon féltem, mert tudtam mi vár rám, de éppen ezért nagyon készültem rá. Sokat beszéltem a babával, hogy segítsen, és én is segítek Neki. Nagyon hittem a homeopátiás bogyókban amiket szedtem, ill. a málnalevél teában.Mindkettő indított volt, és mindkettő 4 óráig tartott, de az elsőnél 2 óra nagyon rossz volta, a másodiknál csak 15 perc. 3. nyomásra kinn volt, mert már tudtam, hogy kell nyomni, nem össz-vissza voltam.

Könnyű szülést Nektek!

2012. ápr. 23. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Hááát azért szerintem van benne valami hogy mivel már egyszer végigment valaki azon az úton :) ezért a másodiknak már könnyebb. Persze ha a második nem úgy fekszik vagy tartási -beilleszkedési gond van akkor nem lesz könnyebb megszülni mint egy jól beilleszkedett elsőt.

Nem beszélve a dolog pszichés részéről hogy tudod mi után mi jön, mi az a pont ahol legjobban fáj de utána már jobb lesz, jobban tudsz segíteni-közreműködni stb. így ilyen szempontból is egyszerűbb lehet.

Nekem első babám 3300 gramm volt (fiú) és 6 óra alatt lett meg az első fájástól.

A másodikom (lány, 4400 gramm) mindössze 3óra 40 perc alatt amiből 2 óra olyan volt hogy nem is éreztem semmi fájdalmat, igazából 3 tól voltak érezhető fájásaim és 4.40 re meglett:) Mindenkinek hasonló szülést kívánnék:))

2012. ápr. 23. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
100%
A három szülésem közül a középső volt a legjobb!!! Igazuk van azoknak, akik azt mondják, hogy sokkal jobb, mert már tudod, hogy mire mész be. Fel tudsz rá készülni lelkileg, így fizikailag is könnyebben megy a dolog. Nekem rövidebb idő alatt lett meg a gyerekem és sokkal kevésbé éltem meg fájdalmasnak az egészet. Jó volt!
2012. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is könnyebb volt a 2. szülésem.Az elsőnél-aki fiú-nem voltak egyáltalán fájásaim,a mahzatviz elfolyt hajnalban,bementünk a kórházba,méhszájam teljes zárt volt,fájás mint már irtam,sehol,úgyhogy elvoltam

egész jól mindaddig,amig meg nem inditották-oxitocint bekötötték,onnantól beindult a dolog.4 és fél óra alatt meglett a fiam.A második gyerkőcőmnél-aki lány-szintén folyt el magzatviz,de nem az összes,aztán jöttek a fájások is ám!Mikor beértünka kórházba,2 ujjnyira már nyitva volt a méhszájam és a fájdalmak is csak fokozódtak!Oxitocint akkor is kaptam,de kevesebbet.A lányom kb. 3-3,5 óra alatt lett meg.

2012. ápr. 23. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Nekem nem volt könnyebb: egészen más volt.

Másképp jöttek a fájások, máshol fájt - szóval akik összehasonlítják a kettőt nem tudom hogyan teszik.

Az első szülésem alatt inkább a hasam alja fájt, minden fájáskor rosszul voltam, hányingerem volt.

A másodiknál a derekam szakadt le, egészen a farokcsontig nyilalt a fájás - és azt is megéreztem, hogy milyen az, amikor a babát ,ár nem lehet visszatartani.

A második örült gyors volt - 3 óra alatt, az első 5 óra.

Az elsővel kaptam oxitocint a kitolási szakaszban, a másodikkal nem.

Mindent összevetve azonban gyorsabb volt a felépülés - szülés után jártam (az első után elájultam), és 6 hét után a szex is ment (az első után 3 hónap kellett).

2012. ápr. 23. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
az 5 ös vagyok:) egyébként nekem is így volt hogy teljesen más tünetekkel járt a vajúdás másképp kezdődött, elsőnél én is rosszul voltam hánytam, ment a hasam stb. a másodiknál ilyen egyáltalán nem is volt...a felépüléssel is úgy voltam mint a 8as:)
2012. ápr. 23. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:

Szia!

Nálam igaz, a második nagyon hamar meglett,annak ellenére hogy nagy baba volt. Könnyű volt, szép volt. Az elsőt megszenvedtem.

2012. ápr. 23. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!