Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltam cukor terhelésen és 7,...

Voltam cukor terhelésen és 7, 00 lett a terhelés után. A dokim és a védőnőm szerint diétáznom kell. Nem igazán értem annyira magas lenne?

Figyelt kérdés

Most vagyunk 29 hetesek eddig 4,5 kilót híztam tehát még csak kövér sem vagyok és úgy tudom a baba az utolsó pár hónapban szedi magára a zsír réteget és fejlődik.De így hogy ezt sem meg azt sem ehetem amit megkívánunk mi lesz?

Már most rosszul vagyok a teljes kiőrlésű kenyértől,inkább felfelé jön mint lefelé.Pár hete nagyon sütisek lettünk de ugye fehér lisztes dolgokat sem ehetünk.Ötleteket szeretnék hasonló cipőben járó mamiktól.



2012. ápr. 23. 14:38
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Szia!

GDM-es voltam. A 26 hetes terheléses eredményem 9,2 lett (cukros löttyös /az 7,8-ig lett volna jó/). Nekem 180 grammos CH-diétát kellett tartanom. Ezzel szerencsére szinten tudtuk tartani a vércukrom.

Szerintem keress fel egy dietetikust, együtt nagyon szuper étrendet tudtok összeállítani!

Ha esetleg érdekel, én a www.macosz.hu oldalon találtam jó kis recepteket!

Szia!

Boldog Babavárást!

2012. ápr. 23. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:

Annyira nem magas, de mindenképpen fontos tartani a diétát, hiszen emelkedett az érték. Az, hogy nem fogod megenni, amit megkívánsz, kizárólag pozitív hatással lesz mind rád, mind a babádra. Tévhit, hogy ezeket a baba szükségletei miatt kívánnád, hiszen egyik babának sem érdeke, hogy te sütit egyél emelkedett cukor értékkel, ahogy a GDM sem érdeke a gyermekednek. A diéta negligálása viszont igen komoly következményekkel jár, hiszen heteken belül lehet a 7-es értékből 9-es, majd 11-es... Ő nem attól hízik, amit te megkívánsz és megeszel, nyugalom. :) Tökéletesen elég neki a diétás étrend. A súlyodnak sincs ehhez semmi köze, én pl. kifejezetten vékony vagyok - mégis tartani kell. (Ha arra a kiskegyed szintű tudományossággal megfogalmazott teóriára célzol, hogy azt kívánod, ami a baba növekedéséhez szükséges, akkor ezt nyugodtan felejtsd el.)


Én pl. az elejétől inzulinrezisztens vagyok, a diétát a terhességem alatt is tartom. A baba a 36. héten már 3,1 kg-ra volt becsülve, tökéletesen nő, pedig egyszer sem ettem meg azt, amit a kívánósságom tanácsolt volna.


Orvos kismama

2012. ápr. 23. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:

Én azt nem értem, hogy a 7-es érték miért minősül csökkent glükóz toleranciának, hiszen a tanultak alapján csökkent akkor, ha 7,8-nál magasabb, és 11,1-nél alacsonyabb.


7-nél még diétát sem javasolnak.


Glükóz terhelés volt, vagy zsemle?

2012. ápr. 23. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Glükóz terhelés volt.
2012. ápr. 23. 15:21
 5/18 anonim ***** válasza:

Terhességben mi pl. más referenciaértéket használunk, és ahhoz a protokollhoz igazodunk, amely szerint 7 körüli értékkel már diéta javasolt. Kórházanként eltérő lehet, hogy ki mit tart ilyen szempontból már kezelendőnek, én azt gondolom, hogy helyesen javasolták neki a diétát.


2. válaszoló

2012. ápr. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.A baba miatt biztos hogy betartom mert nyolc éve várok rá és nem szeretném ha baj lenne,csak keresnem kell jó recepteket.
2012. ápr. 23. 15:25
 7/18 anonim ***** válasza:
Sajnos, érdemben nem tudok segíteni, én csak azt nem értem, hogy akkor nekem pl. miért jó a 8,2. A 0' referencia tartománya a leletemen 3,5-6,4, nekem 5,6, a 60' 3,5-10,5, nekem 8,2. Szóval elvben jó, neked meg a jóval kevesebb magas! Nem is kellett diétáznom.
2012. ápr. 23. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
A 8,2 már semmilyen protokoll szerint nem jó. Rejtély, hogy miért nem kellett diétáznod. (6.8 és 7.8 között vitatott, hogy milyen terápia alkalmazandó, és lehet eltérés orvos és orvos nézőpontja között, de 8.2-nél már semmiképp.)
2012. ápr. 23. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Teljesen rendben van a terhelésed, nincs határérték közelében, nem hiszem hogy diétáznod kellene!


Kedves 7-es válaszoló, a 8.2 viszont sok!

Nem értem mért nem diétáztatnak!

Kérjél kontroll vizsgálatot!


30h CH km

2012. ápr. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:

Tudjátok sokat írok erre a fórumra, gyakran írok ilyen témákban is, amikor magabiztosan tudok válaszolni, tanácsot adni. A munkahelyemen pedig sokat találkozom az orvost felülbíráló vélekedések zseniális következményeivel. Több választ nyilván nem írok, de ahogy említettem: 7,2 bizonyos kutatások szerint diéta nélkül előrevetíti a későbbi GDM megjelenését, és ha efölött szemet hunyunk, ellenőrzés és preventív terápia hiányában komoly gondokat okozhat.


Olyat írni arctalanul a neten, hogy nem hinném, hogy diétáznod kell, amikor az orvosa ezt javasolta neki, baromi nagy felelőtlenség. Remélhetőleg azonban mindenki inkább az orvosára hallgat (akármilyen megcsappant is már a hitelességünk...), mint valakire, aki tudni vél valamit.

2012. ápr. 23. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!