Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 28hetesen cukor terhelés? Itt...

28hetesen cukor terhelés? Itt is, és máshol is azt olvastam hogy 24hetesen zajlik ez a vizsgálat, csütörtökön leszek 24hetes, és felhívtam a védőnőmet aki közölte hogy ezt a 28. héten szokták csinálni.

Figyelt kérdés
Van akinek a 28. héten csinálták? Nem lesz rosszabb az eredményem?
2010. szept. 14. 14:07
 1/8 anonim ***** válasza:

szia!

én most vagyok 28 hetes, és nekem 24 hetesen csinálták...Én úgy tudom, akkor szokás...Eredmény nem hiszem, hogy rosszabb lesz, de azért jobb tudni már egy hónappal korábban is hogy rendben van e a cukrod. Furcsa védőnőd van.

2010. szept. 14. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Én is eléggé meglepődtem, mert könyvekben interneten mindenhol azt olvastam hogy 24hetesen végzik, és még olyyan lekezelően is beszélsz, gondolom nem jókor hívtam, vagy nem tudom....

Persze mindenért nekem kell hívogatni, egyszer nem mondani semmit semmit magától...:S

2010. szept. 14. 14:16
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha egészséges vagy teljesen mindegy hányadik héten csinálják,azért a 28.on mert a tapasztalat azt mutatja hogy aki hajlamos a diabetesre annak ilyenkor megemelkedik a vércukra! Ha te nem vagy ilyen hidd el normális értéket kapsz,ha nem akkor meg jó ha tudod hogy ne legyen koraszülött a babád! Egyébként meg gondolom magasak az értékeid különben nem lenne terhelés! Mind a 3 terhességem alatt cukros voltam de terhelést nem csináltak,kaptam inzulint egészen addig szúrtam magam míg a drgáim kibújtak! :) Ne aggódj ,túl lehet élni,fő hogy egészségesek legyetek:) !!!
2010. szept. 14. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Az jutott eszembe lehet hülyeség, hogy van itthon ilyen cukormérőnk, ugyanis apum cukorbeteg.

Azzal megmérhetem magamnak?Van valami értelme vagy teljesen felesleges?

2010. szept. 14. 14:17
 5/8 anonim ***** válasza:

Utolsó válaszolónak:

nem feltétlenül magasak az értékek. Nálunk minden kismamának csinálnak terheléses cukortesztet, pont azért, hogy kiderüljön, ha van valami gond. Szerintem inkább a dokiddal beszélj (vagy valamilyen dokival), mert szerintem sem árt, ha nem csak egy hónap múlva nézik meg. Mi van, ha magas? Akkor még egy hónapig magas lesz? A kötelező vizsgálatok között nyilvántartott vizsgálatoknál (az ogtt is ez) nem véletlenül van meghatározva, hogy melyik terhességi heteken ajánlott elvégezni.

2010. szept. 14. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
NEm magasak az értékeim, elvileg ez mindenkinek kötelező
2010. szept. 14. 14:24
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem a 26. héten kellett mennem...

Nekem nem lett rosszabb az eredmény.

A nagykönyvben a 24. hetet írják, de a helyi szokásoktól is függ mikor küldenek el a vizsgálatokra...

2010. szept. 14. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Az értékeid ettől nem lesznek rosszabbak, én egyébként úgy tudom, hogy a 24-28. hét között kell menni. Én speciel a 25. héten voltam. Azért a dokiddal beszélj szerintem is, mert egy ilyen hozzáállású védőnő (azok alapján, mait írtál) nem túl bíztató, én nem támaszkodnék rá.
2010. szept. 14. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!