Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Pár hetes terhesen szabad...

Pár hetes terhesen szabad tüdőszűrőre menni? Gondolok itt a sugárzásra, hogy jelent e valami veszélyt?

Figyelt kérdés
2009. jún. 21. 20:21
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Én semmilyen sugárzásnak nem tenném ki magam ilyenkor. Amúgy szerintem ilyenkor nem is szabad, nem engedik.
2009. jún. 21. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%
Semmiképp ne menj oda!Terheseknek tilos a röntgensugárzás,fejlődési rendellenességet okoz,ami olyan alattomos,h nem veti ki a szervezeted a sérült magzatot magából,mint egyéb "normál" vetélés során,hanem táplálja,nevelgeti magában egész végig(Ceizel).Egy ismerősöm volt tüdőszűrésen úgy h nem tudta még h terhes,és mikor kiderült egy rakatni genetikai vizsgálatra el kellett mennie.Szerencsére a babának nem lett semmi baja,de azért te ne kisérletezz az ilyesmivel!
2009. jún. 21. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hű de jó, hogy feltetted ezt a kérdést. Szeptemberben kell megújítani a munkaalkalmasságt, és nekem eszembe sem jutott, hogy nem mehetek el tüdőszűrőre. Gondolom ilyen esetben a munkaalkalmasságis ad felmentést ez alól. (?)
2009. jún. 21. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy semmiképp sem szabad elmenni, mert fejlődési rendellenességet okoz.
2009. jún. 21. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Ahova én járok oda ki van írva, hogy várandós kismamáknak TILOS a szűrés!!!!
2009. jún. 22. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Nem szabad!!!!!!!!!!!
2009. jún. 22. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szia


én nem tüdőszűrésen voltam, most volt vesehomokom, és el kellett mennem az urológushoz már akkor, amikor kiderült, hogy babát várok.

amikor mondtam neki, hogy terhes vagyok, rögtön azt mondta, hogy akkor nem röntgenez meg (pedig akart), és csak UH-ot használt.

Szerintem semmiképp ne kockáztass, hallottam már olyan esetet, akinél emiatt elvették a babát!

2009. jún. 22. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!