Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Elmehetek tüdőszűrőre 4-5...

Elmehetek tüdőszűrőre 4-5 hetes terhesen?

Figyelt kérdés
Nem akarom még munkahelyemen belejelenteni mert most kapunk szerződéseket és emiatt biztos nem kapnék. Ilyenkor kapok a tüdőszűrön ha nem szűrnek vmi igazolást hogy nincs semmi bajom. Ráírhatják hogy terhes vagyok és ezért nem szűrtek meg?
2010. ápr. 6. 09:14
 1/10 anonim ***** válasza:
75%
eszedbe ne jusson tüdőszürőre menni terhesen. hány éves vagy? mert nem mindenkinek kötelező az éves szűrés.
2010. ápr. 6. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Külön menj a tüdőszűrőre és ott jelezd, mi a szitu. És jelezd, hogy személyes adat, nem óhajtod a munkahelyed tudtára adni. Valahogy meg kell oldaniuk a dolgot...
2010. ápr. 6. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nekem sajnos minden évben kötelező mert élelmiszer iparban dolgozom...
2010. ápr. 6. 09:21
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
ja, akkor tégy úgy ahogy 2. írta. amúgy gratulálok :D
2010. ápr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Semmiképp ne menj! Intézd el a dolgot fű alatt vagy akárhogy, de ne kockáztass!

Nekem a doki egész terhesség alatt nem javasolta a tüdőszűrést, nemhogy az első trimezsterben... áh, semmiképp...

2010. ápr. 6. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
66%
Augusztus elején estem teherbe,és augusztus végén voltam tüdőszűrésen. Szólj,hogy takarják le a hasad. Én nem szólhattam,mivel szept-ben tudtam meg a babát,de hála az Égnek semmi gond! Kérd meg őket,megoldják! Sok boldogságot!
2010. ápr. 6. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

én 5 hetesen voltam tüdőszűrésen (nem tudtam h terhes vagyok mivel összevissza volt a vérzésem tünetem meg nem volt).

mikor kiderült egyből küldtek a genetikai tanácsadóba h akkor most mi is a teendő.

Ott végülis pár százalékra tették a sérülés kockázatát, majd rám bízták megtartom e a babát...

Sajnos elvetéltem a 8.héten nem tudom h ezért e, de mindenesetre semmiképp se kockáztatnék a helyedben...:((

Azóta már van 2 egészséges babám:)

2010. ápr. 6. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Tüdőszűrőn nagyon-nagyon kevés sugárzás éri a babát, határérték alatti. Pláne, ha a hasadat betakarják.


Nem mondom, mit tegyél. De leírom, én mit tennék. Ha még nem tudnék a babáról, amikor tüfőszűrőn voltam, akkor nem aggódnék semmiféle károsodás miatt, és nem vetetném el őt, mert tényleg határérték alatti a besugárzás mértéke. (150 egység alatt még nem tapasztaltak magzati károsodást, a tüdőszűrőn meg csak 10 egységet kap az ember.) Ha azonban tudnék a babáról, ennyit sem kockáztatnék: nem csináltatnám meg.

2010. ápr. 6. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Brigitta04 ***** válasza:

Szia.

Én ugyanebben a cipöben jártam és nekem nem csinálták meg már.Sem letakarásal sem máshogyan.A tüdögondozoban a főorvos asszony azt mondta sajnos rengeteg ilyen esettel találkoznak de nemtudnak mit tenni,a baba miatt kizárva a szürés.Én ugy tudtam megoldani,hogy leültünk megbeszélni a dolgot a munkáltatóval,és egyéni elbirálás után maradhattam,egészen 25 hetes koromig dolgoztam.

Mindenféleképpen külön menj el a tüdöszürö állomásra és jelezd,hogy kisbabát vársz és ott elfogják mondani mi a teendöd.De nembiztos,hogy megéri kockáztatni,szerintem.

30 hetes km

2010. ápr. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Én bekamuznám a munkahelyemen, hogy olyan fogászati kezelésekre járok, hogy most pár hétig nem mehetek semmilyen röntgenre, mert az orvos megtiltotta.
2010. ápr. 6. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!