Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Segítőkész emberkék! Valaki...

Segítőkész emberkék! Valaki leírni nekem a szülés menetét? Tényleg minden érdekelne! 1 hónap múlva itt az idő, szeretnék mindent tudni.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 25. 10:36
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Na látom nem sokan jelentkeznek!!! :D

Na nekem indított szülésem volt, ami annyit jelent, hogy burkot repesztettek (semmit nem lehet érezni), és elkezdték adni az oxitocint.De mindezek előtt kaptam beöntést, ami nem is olyan kellemetlen egyébként, jól ki is tisztultam..na mindegy.

Na és akkor ezután rám rakták a CTG-t, mert folyamatosan nézik a fájásokat, és a baba szívhangját, hogy minden rendben van-e.Szóval nekem adtak oxit is (ettől szőrnyű fájásaim lettek, úgy hogy remélem neked nem lesz).

Na de szóval vajúdsz, ez a legfájdalmasabb rész szerintem.Mikor 2 ujjnyira tág vagy, akkor kérhetsz gerincérzéstelenítés (én kértem, és nem bántam meg).De ennek addigra mire tolófájásaid vannak ki kell mennie, mert érezned kell mikor van fájás mert akkor kell tolni. :) Szóval én fájdalommentes feküdtem vagy 1 órát, mire olyan érzésem volt, mint ha méhemből kifelé lassan kiakarna jönni valaki!! :) Egyre erősebb lett ez a fájás, és szóltam a szülésznőnek és közölte, hogy tolófájásaim vannak.Örültem...mert tudtam lassan vége van. Ez az érzés a végére már olyan volt, mint ha borzasztó szorulása lenne az embernek és csak jönne és jönne.Aztán felfektettek a szülőágyra, és mikor ilyen tolófájást éreztem akkor nyomnom kellett.Fájt, de ez már inkább elégedett fájdalom volt...majd ha ott leszel akkor megtudod!! :) Nekem 20 perc alatt kint volt a leánykám! :) Én ennyit tudtam írni..

Könnyű szülést!!!

2012. ápr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szia! Amikor bemész a kórházba, megvizsgál az orvos. Utána nst-re kötnek, utána pedig az orvos felveszi az adatokat. Én toxémiás voltam, tőlem vért is vettek, az nem tudom mennyire rutin. Utána a szülésznő megcsinálja a beöntést és leborotvál. Ezek nem mindenhol kötelezők. Utána elmész wc-re és zuhanyozni. Ha végeztél bementek a szülőszobába. Nem tudom, hogy mire vagy még kíváncsi. Kérdezz, és ha tudok, válaszolok.
2012. ápr. 25. 11:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

A szülés kezdetén különböző jeleket tapasztalhatsz magadon:enyhe görcsök,amik nem múlnak el,mindig vissza-vissza térnek,esetleg hasmenés,nyálkás ,akár véres váladék a hüvelyből.Ha élénkpiros vérzés jelentkezik,azonnal kórházba kell menni.Ezenkívül magzatvízszivárgás,elfolyás is jelezheti a szülés kezdetét,ilyenkor is azonnal kórház,mert megnő a fertőzésveszény a burok repedése miatt.

Ha a görcsök rendszeresek,5-10 percenként jönnek elindulhattok a kórházba.Ott megvizsgálnak,nézik a magzatvíz tisztaságát,papírmunka,beöntés(nem feltétlenül),ha kell borotválás.Zuhany,aztán irány a vajúdó a pároddal,vagy egyedül(igény szerint).Ha nem reped meg magától a magzatburok megrepeszti a szülészorvos.Amikor kellően kitágult a méhszáj(5 ujjnyi),-ez több óra szokott lenni,nem megy olyan gyorsan-,akkor visznek a szülőszobába,ott már a kitolási szakban leszel.Megszületik a kisbabád,akire 9 hónapon át vártál,és minden addigi fájdalom és kín eltörpül a születés csodája mellett.Gátmetszés vagy repedés esetén összevarrnak kívül belül.Ha minden rendben 2 óra megfigyelés után lekerültök az osztályra,ahol a további pár napot töltitek majd a picivel.

Szép szülést,és nagyon jó egészséget kívánok!

2012. ápr. 25. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Az első válaszoló nagyon szépen leírta!
2012. ápr. 25. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen Nektek a választ. Még annyi kérdésem lenne, hogy a gerincbe adott érzéstelenítő mennyire fájdalmas? Magától a kitolástól nem félek, csupán attól, hogy mire eljutok odáig annyira el leszek fáradva a fájdalmaktól, hogy nem tudok majd akkora erővel nyomni. Már hetek óta csak azt mondom magamnak, hogy valahogy mindenki világra hozza a babáját, ha itt lesz az idő biztosan nekem is menni fog. De mikor olvasom, hogy X órát vajúdik valaki és akkor kiderül, hogy császár, az azért elborzaszt. Nem akarok majd 24 órát a kórházban feküdni, mire beindulnak a tolófájások.. Őszintén szólva van bennem egy kis félelem, de ez kikerülhetetlen. Sajnálom, hogy ilyen nyavalygós meg félős vagyok, de ez van. Nagyon várjuk a babát, természetesen a legjobban biztosan én várom, így csak az lesz a lényeg, hogy minél előbb és minél egészségesebben bújjon ki. Ti is féltetek előtte? Bár ez hülye szó, nem is félek.. inkább csak a tudatlanság elbátortalanít. Hogy nem tudom felfogni épp ésszel, hogy mire kell számítanom. Na de mindegy is, nem ragozom :) köszi még egyszer!
2012. ápr. 25. 11:29
 6/8 anonim ***** válasza:
Nincs meg a felicitas kismama kiskönyvecskéd? Abban nagyon jól le van írva az egész szülés menete.
2012. ápr. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem nagyon jól adták be a gerincérzéstelenítést, így csak egy kis szúrást éreztem...de a fájások sokkal rosszabbak voltak, így ez a kis tű szúrás semmi volt. :)

Egyébként én a 2. babámat készülök megszülni, és hidd el, hogy tudom mi vár rám, sokkal jobban be vagyok tojva, mint az 1. előtt.Még nyugodj meg, amikor itt az idő, elég akkor "izgulni"! :)

2012. ápr. 25. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
csak tényleg egy tűszúrást fogsz érezni, de a fájásokhoz képest semmit sem.
2012. ápr. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!