Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Melyik évszak\hónap a legideál...

Melyik évszak\hónap a legideálisabb a terhesség kezdetére és a szülésre?

Figyelt kérdés
Tehát melyik hónapban érdemes teherbe esni és szülni. ÉS MIÉRT?
2011. nov. 17. 12:32
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:

ilyen nincsen.


minden ember más más idöszakot él átt jobban vagy rosszabbul.


pl én imádom a nyarat a forróságot. mikor kb 6 hós terhes voltam, jött egy 2 hetes iszonyat meleg. nem bírtam, aludni sem tudtam, a lábaim szó szerint fájtak, pedig nem voltam vizes, iszonyat volt.


De ha bele gondolsz 9 hónapot vagy terhes vagy is szinte egy évet.


ha télen vagy koraterhes, akkor nagyon vigyáznod kell a betegségekre, mert semmilyen gyógyszert nem szedhetsz be. pl ha a vége felé leszel beteg már van amit bevehetsz.


én mindkétt babámnál az elsö trimeszterben meg akartam fagyni. hiába van 23 fok, ideális a lakásban, még is didergek és vastag takaró alatt is félóra meddigre engedek.


elsövel január-szeptemberig voltam


most kezdtem novembertöl-júliusig leszek.

vagy is minden évszakba terhes leszek.

2011. nov. 17. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Kinek melyik :)

Nekem őszi-téli kezdet, és nyári-kora őszi szülés nagyon jó volt mindkétszer.

Mert: az elején nem volt gond az öltözéssel, nem gond még hajolni, cipőt felvenni, kabátot is be lehet gombolni, mert összeér. Nyáron meg csak felkapsz egy vékony ruhát, vagy nacit, belebújsz egy csini papucsba.

De ez sajnos nem így működik, jön amikor jönni akar az a baba. :)

2011. nov. 17. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
100%

Én május-júniusban estem teherbe a fiaimmal az egyik februárban a másik márciusban született. Ideális volt, mert mire jött a jóidő már nem voltak olyan icipicik, és lehetett velük jókat sétálni, nézelődtek. És a legjobb az volt, hogy a hozzátáplálás a gyümölcsök pont értek, mire a 4-5hót betöltötték, és frisset lehetett adni nekik. Őszrő mire jött a taknyolós-beteges időszak, már szintén nem voltak annyira kicsik- bár szerencsére sok betegséget egyik sem kapott el, de nekem pl az orrszívó porszívó használata már nem okozott olyan nagy gondot. :) Ez csak nekem volt ideális szerintem.

De szerintem minden időpontnak vannak előnyei és hátrányai.


Szerintem nehezebb azoknak lehet- de ez csak egy vélemény, mert ezt nem éltem át- akik mondjuk augusztus, szeptemberben szülnek- és nagy hassal kell a legnagyobb hőséget végigélniük kismamaként- óriási pocakkal. De persze ez meg egyébként is úgy van, hogy a baba akkor jön amikor akar és nem akkor amikor anyának ideális lenne!! :)

2011. nov. 17. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 anonim ***** válasza:
6%
A terhesség kezdetét így be akarod állítani? A tenyészállatoknál ez normális, de a pasid biztos nem örül ennek az aszexuális parízerkedésnek.
2011. nov. 17. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/30 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem mindenkinek más.

Én október elején teszteltem pozitívat, télen sem volt még nagy a hasam, nem volt gond az öltözködéssel, nem kellett új télikabát sem stb. Mire szűk lett a kabát, addigra tavasz lett és le lehetett venni. Nyár elején júniusban szültem, nem volt elviselhetetlen kánikula, úgyhogy számomra még épp időben, mert én amúgy sem bírom a meleget.

2011. nov. 17. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Februárban estem teherbe. Novemberben szültem. A rossz oldala, hogy a baba megszületése után leesett a nagy hó és 2 hónapig ki se nagyon tudtunk menni a lakásból. Nekem mondjuk ez nem is volt olyan borzasztó, mert nem szeretem a hideget, de azért jó lett volna kimozdulni. Illetve rengeteg beteg van, vírusfertőzés, hasonlók, ami miatt szintén nem nagyon tudtunk sehová se menni. A jó oldala, hogy mire elmúlt a hányingeres időszak a terhesség alatt, onnantól már beindult a gyümölcs és friss zöldség szezon és nagyon könnyen tartható volt a súlyom. Igaz eleve túlsúllyal kezdtem a terhességemet, de 90 kg al mentem szülni, nem híztam egy dekát sem a terhesség alatt és 70 kg-al jöttem ki a kórházból. Én annak tudom be, hogy egész nyáron gyümölcsöt és zöldséget ettem két pofára. Most a másodikkal vagyok terhes. Júniusban lettem terhes és márciusra várom a babát és már most híztam 5 kilót, mert a narancsot nem szeretem. Almán meg nem élhetek, nincs nagy választék most és ezért minden mást is eszem. :( Tavasszal amikor megszületik viszont mehetünk a szabadba:) Hát ennyi, amennyi eszembe jutott...
2011. nov. 17. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
100%

Én augusztusban lettem a kislányommal várandós és májusban született. Nagyon jó volt. Nem kellett a téli ruhákkal, takarókkal, stb foglalkozni. A kicsi nem fázott szinte sosem, míg pici volt. Mire jött a tél, addigra meg már megerősödött.

Most a másodikat dec. végére várom. A nyár nem volt túl jó, mert mindig rosszul voltam, ráadásul forróságban. Most meg hogy a télre kell berendezkedni egy kicsit macerásabbnak érzem.

2011. nov. 17. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 anonim ***** válasza:

Egyet értek az utolsóval. Az ideális szerintem szeptember elején teherbe esni,másjus végén szülni.

Nem kell nagypocakkal nagykabátban és csizmában kinlodni kint,addigra kellemes meleg van,de mégsem annyira hogy meghalj a hőségtől nagy pocakkal.Mikor meglesz a baba szintén jo,mert akkor kezdődik a nyár,nincsenek járványok,semmi. Plusz amikor teherbe esel szeptemberben akkor sincs még olyan hideg,nincs infuenza,semmi:-)

2011. nov. 17. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/30 anonim ***** válasza:
100%
Én télen estem teherbe és augusztus végén szültem. Iszonyatosan élveztem és újra így próbálok időzíteni. :) Nekem az tetszett benne igazán, hogy nem is kellett igazán kismamaruhákat vásárolnom (amik ugye iszonyat pénzekért vannak), mivel nyáron megoldottam a dolgot gumis szoknyákkal, tunikákkal, amiket azóta is tudok hordani. Télen viszont muszáj lett volna néhány nadrág, kabát, amivel utána csak a gond van, hogy elrakjam, eladjam, elajándékozzam. Szóval nekem ez így jó volt. Persze az is hozzátartozik, hogy én nem éreztem megterhelőnek a 40 fokos hőségben a pocakom "cipelni", a lábam is csak az utolsó két hónapban kezdett vizesedni, dagadni. Mire a gyerkőcöm elkezdett kúszni-mászni, addigra meg megint jött a jó idő, a tavasz, nyár, és akkor megint jó volt, hogy nem a hideg kövön mászkál, hanem már ülhettünk a homokozóba, mehettünk többet sétálni. Tehát én személy szerint a téli teherbeesés és a nyári szülés híve vagyok. :)
2011. nov. 17. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
De akkor nem tudok olyan gyümölcsöket enni amiket tudok és szeretek. Az almát,narancsot meg nem bírja a gyomrom. Hanem ilyet h eper ananász szilva barack szőlő... de a nyarat én sem akarnám a hőség miatt. Ezért is nem tudom hogy kéne. Pedig szinte gyümölcsökön akarok csak élni.
2011. nov. 17. 13:40
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!