Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 160gros diétát kellene tartano...

160gros diétát kellene tartanom, de már 3szor rosszul lettem 1.5hét alatt. Mit tegyek?

Figyelt kérdés

Magas lett a terhelésem.100%ban nem tartom be a diétát,de az édességet ,üdítőket száműztem,pékárukból is csak teljes kiörlésüt eszek.Annyiban nem tartom be,hogy nem számolgatom a szénhidrátot.Mielőtt elkezdtem volna jól éreztem magamat,semmi bajom sem volt,amióta csinálom gyenge vagyok és már háromszor olyan fejfájásom lett,hogy a hányingert alig tudtam visszafogni,a szemem majd szét pukkant.Jah és amit észre vettem a baba sem mozog annyit.

A férjem rám szólt haggyam abba,mert ez így egy hülyeség,mert ha valakinek igazán baja van személyre szóló diétát kellene összeállítani.A másik meg,hogy dolgozom és sokat utazom,így semmi erőm sincs.Mit tegyek,szerintetek??

Én saját felelősségre vállalom,hogy nem tartom be a 160gr-ot,de jogilag ennek nem lehet semmi behatása ugye??Szerintem sokkal többet ártok ezzel a babának,mintha csak normálisan cukor mentesen étkezek.Jah amúgy az otthon mért eredményeim jók mind.28hetes vagyok.


2008. ápr. 19. 14:44
 1/7 anonim ***** válasza:

Szia

Bár én 1 típusú diabos vagyok, a tüneteid alapján leesik a vércukrod. Mérted már olyankor is amikor rosszul lettél? Beszélned kéne a dokival, és a párdonak is igaza van annyiban, hogy ha ezt igy nem bírod akkor egy személyre szabott diétát kellene kitalálni neked. Egyébként szerintem jogilag nem von maga után semmilyen szankciót! De mindenképp beszélj a dietetikusoddal és orvosoddal! Jó babavárást!

2008. ápr. 19. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Minedenképpen beszélj dokival!Ez nem vicc.A magas cukor nem jó,de az sem,ha gyakran leesik.Nekem túl alacsony.

De az sem jó,ha nem tartod be a diétát,és a babának lesz baja szülés után.Én is az egyedi diéta híve vagyok.Lehet egy dietetikus által összeállított étrend és minden rendben lesz.

2008. ápr. 19. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
a diabetológián csak hozzám vágtak 3 papírt rajta a táblázat,meg ,hogy mikor mekkora mennyiséget lehet enni és mit lehet mit nem és ennyi.de a páromnak abban igaza van sztem,hogy az aki és teljesen mindegy,hogy terhes vagy sem,aki eddig pl háromszor ennyi mennyiséget evett mint most rosszul lesz és ezt nem szabad egyik napról a másikra drasztikusan lecsökkenteni,pedig itt ezt várják el.Szval nem egyszerű.amúgy egy magán dietetikus mennyibe kerül?az talán foglalkozik az emberrel rendesen,jah amúgy ebben a khban 7.8 a terheléses határ ,nekem 8lett.
2008. ápr. 19. 16:37
 4/7 anonim ***** válasza:

Szia! Nekem is terhességi cukorbetegségem van, (a terhességem 6. hetétől) és szintén cukros voltam az első terhességemnél is a 11 héttől. (Cukor volt a vizeletemben, ezért küldtek terhelésre "idő előtt", most a másodiknál, meg már biztos volt, hogy az leszek.) Az első terhességemnél 160, most 180 g-os diétán vagyok. Nagyon nehéz. Ismerem a rosszullétet is (elnehezedő végtagok, szédülés, látásvesztés, ha ezekre nem lépsz gyorsan elfekvéssel, szőlőcukorral, akkor ájulás), olyankor leesik a vércukorszint. Én mindkét babám esetében szigorúan tartom a diétát. Tényleg nehéz, szinte állandóan éhes vagyok. DE EZ A BABA ÉRDEKE. Ha a baba a terhesség alatt magas cukorértékhez szokik hozzá, születése után ezt sem az anyatejből, sem tápszerből nem kaphatja meg, így leesik a cukra és kómába eshet. Nagyon veszélyes. További "mellékhatása" a kezeletlen cukornak, az óriásbaba. Van tapasztalatom a diétában, az étkezések utáni mérésekben, jól tudom, hogy mi az, ami jelentősen emel, mi az, ami kevésbé, stb. Ne álltasd magad azzal, hogy ha száműzted a cukrokat, üdítőket és bevezetted a teljes kiőrlésűt, akkor rendben vagy!!! Ez sajnos nem így működik. A pékárukban, tésztákban, mindenben ami lisztes, búzadarás, rizses, és még sorolhatnám rengeteg a szénhidrát! A cukor tíz dekájában 99, a lisztében 76. Vagyis hiába hagyod el a cukrot, ha pékárut rendesen eszel. A teljes kiőrlésű annyiban jobb, hogy rosttartalma miatt lassabban szívódik fel, így nem emeli olyan hirtelen a cukrot. De ha cukros vagy, így is a határ fölé megy!!!

Ne reménykedj személyre szabott diétában és magándietetikusban, a diéta elengedhetetlen. Bár az én diétám személyreszabottnak is tekinthető, mert nekem a reggelire megengedett 30g (egy zsemle) is határérték fölé emelte a cukromat, így akkor csak 15-öt ehetek, viszont az elmaradtad, hozzátehetem a tízóraimhoz.

Az első terhességemet én is végigdolgoztam (a 9. hónap elejéig), jól tudom, hogy mennyi kellemetlenséggel jár, előfordult, hogy ügyféllel történő tárgyalás közben lettem rosszul, bankban, bevásárlóközpontban ájultam el, stb. Szóval nem kell bemutatni. De mindez még a diétám elején volt, hidd el, tapasztalatból írom, meg lehet szokni. Utána tartva a 3 óránkénti étkezéseket A ROSSZULLÉTEK ELKERÜLHETŐK. Persze ha nem bírod ki, nem kell óramű pontossággal kivárnod a 3 órát.

Azzal se álltasd magad, hogy a diagnózis előtt jól voltál, a cukorbetegség ugyanis pont ettől alattomos és sokszor (nem terhességre értem) csak nagyon soká felismert betegség, hogy a magas értéknek nincsenek tünetei. Hidd el, én is jobban érezném magam, ha most befalhatnék egy kakaós csigát, vagy akár csak egy frissen sült sajtosrudat. De sohasem bocsátanám meg, ha a babámnak miattam lenne baja. El sem tudom mondani, milyen jóízűeket ettem a szülés után. Heteken át pótoltam :)

És végezetül a hozzászólásodhoz: "a diabetológián csak hozzám vágtak 3 papírt rajta a táblázat,meg ,hogy mikor mekkora mennyiséget lehet enni és mit lehet mit nem és ennyi" TÉNYLEG ENNYI! Mehetsz magándietetikushoz, nem fogsz mást hallani! Utánajárni meg senki nem fog, hogy betartod vagy nem, ezzel ugyanis nem másnak felelsz, hanem magadnak, és babádnak. A férjed is csak abban adjon jótanácsot amihez ért, hiszen ő is felelősséggel tartozik értetek!

Remélem semmivel nem bántottalak meg, a szándékom csupán az, hogy eloszlassam a benned élő tévhiteket, mert miközben azt hiszed, hogy megoldottad a problémát, valójában NEM! és ezzel ártasz.

2008. ápr. 19. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Azt hiszem,tudom ki írta az előző választ....::))))Hidd el igaza van,ehez nem is nagyon lehet mit hozzáfűzni,csak megerősíteni tudom..Nekem is 8.0lett a terhelt cukrom,én is diétázok,és hidd el,csak az elején olyan tűnik olyan szörnyűnek..Megszokható,és nem kell pontosan azokat enni,ami a könyvbe le van írva.Én pl a reggelit,tízórait,uzsit,vacsit szigorúan betartom.De ami az ebédet illeti én nem eszek annyi zöldséget(nem vagyok nyúl),hanem azt eszem a legtöbbször amit a család.Csak mérek,számolgatok,és pl lisztből teljes kiörlésű,tésztából csak durum stb....Persze mindezt számolva.Aztán van egy halom édesség is amit be lehet építeni a diétába:pl joghurt,diet müller tejberízs,túrórudi,és pl neki lehet állni otthon sütni is(igaz ehez többet kell számolgatni mint a suliban a matekórán,de megéri)...És én igazából azt látom rajtad,hogy te tök próbálsz lázadni a diéta ellen,de te sem tudod mit tegyél,ezért írsz ide,mert azt várod,hogy valaki végre megerősítsen téged abban,hogy hagyd a diétát a fenébe,és csináld ugy ahogy gondolod...De én azt hiszem,hogy itt nem fogsz senkitől ilyen választ kapni...Esetleg olyantól aki csak úgy ír neked valamit,közben gőze sincs az egészről..Mert mi akik cukros kismamik vagyunk,nem fogunk megerősíteni abban amit csinálsz,mert ez nem így működik sajna ahogy te azt gondolod.De ha mégis mész a saját fejed után,majd később lehet bánhatod......31hetes diétázó kismama
2008. ápr. 19. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat mindenkinek!
2008. ápr. 19. 21:47
 7/7 anonim ***** válasza:
Segíthetek neked,írj privit!
2008. ápr. 19. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!