Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van Nektek sárgatest hormon...

Van Nektek sárgatest hormon miatt cisztátok a terhesség alatt?

Figyelt kérdés
Én most volt az első uh-on és petezsák mellett találtak egy cisztát, ami a sárgatest hormon miatt van. Mondta a szonográfus, hogy semmi gond, ez segíti, hogy megmaradjon a baba. Nálatok volt ilyen? Esetleg valami gondot okozott? Mikor szívodott fel?... Minden érdekelne ezzel kapcsolatban
2009. jún. 22. 10:23
 1/5 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy a sárgatest látszik az ultrahangon jó nagy cisztikus területnek. (Nekem kétszer akkora volt, mint a petefészkem). A harmadik hónapig van szerepe, addig segíti a terhesség fennmaradását.
2009. jún. 22. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Szia! Köszönöm a gyors válaszod! Akkor ez jó, hogy van? Ha segíti a teherben maradást, akkor hogy hogy nincs több kismamának?
2009. jún. 22. 11:14
 3/5 anonim ***** válasza:
Nekem a jobb petefészkemben van három meg nem repedt tüsző, ami normál esetben felszívódott volna, de a terhesség miatt a sárgatest hormon felfújta, úgyhogy van egy 4 cm-es és kettő 3 cm-es. A doki szerint ez azt jelenti, hogy stabil a terhesség, de vigyázni kell, nehogy kidurranjanak, mert az veszélyezteti a babát. A 9. héten voltam legutóbb, akkor a két kisebb már összébb ment, a 12. hétig mind el fog tűnni - remélem. Akkor visszamegy a hormonszint. Nekem így mondta a doki, remélem segítettem.
2009. jún. 22. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Igen, köszönöm segítettél:-)

Mitől durranhat ki?

2009. jún. 23. 12:35
 5/5 anonim ***** válasza:

sziasztok, én ma voltam orvosnál 8+3 hetesen és nekem ez a sárgatest ciszta 5*6 cmes, amire az orvos azt mondta hogy nagyon nagy, utrot szedek pozi teszt óta napi 2x2-t előző vetélés miatt.

mi történhet, felszívódik majd? azt mondta az orvos hogy lehet hogy kidurran, vagy megcsavarodik és az eléggé fájni fog.

ugye nem fogja a babát is magával rántani amikor kidurran és távozik?

aki ránéz a kérdésre az kérem válaszoljon, hogy mi lett vele.

tényleg nagy ez a ciszta.

2013. júl. 29. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!