Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy baj, hogy nem szedek...

Nagy baj, hogy nem szedek kismama vitamint (pl. Elevit)? Árthat a babának, hogy nem szedem?

Figyelt kérdés
Ezt mindenképp kell szedni? egy 7hetes kismama:)
2007. aug. 10. 00:47
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Gratulálok a babához én a 6. hétben vagyok, nekem az orvos azt mondta, hogy nem nagyon kell szedni semmit ha nagyon akarok akkor is csak a 12. hétig, utána nincs rá szükséged se a babának, ha egészségesen táplálkozol.
2007. aug. 10. 05:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
Én is gratulálok a babához! Nem kell szedni!!!!!!!! Az én manókám 3 hónapos és az orvosom azt mondta terhességem alatt, hogy NE szedjem. Ha a vérképed alapján azt mondják, hogy vmit kell szedni az egy dolog, de csak úgy nincs szükség rá. Ráadásul sokan nem tudják, hogy ez a magzatvédő az első 3 hónapban vetélést is okozhat. Egyél rendszeresen és változatosan. Amit megkívánsz azt egyél! Hidd el, hogy a szervezeted tudja mire van szükségetek.Jaj drukkolok nagyon ez a legszebb időszak:) Ráadásul nagyon sok örömöd lesz a csemetében. Nagyon-nagyon sok egészséget és boldogságot kívánok nektek!!!!!!!!!!
2007. aug. 10. 08:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
A védőnőm azt mondta, hogy akár terhesség előtt és szoptatáskor is érdemes lehet szedni a vitamint. Én a terhességem kezdetén - jelenleg 35 hetes - nem szedtem semmit, hanem rengeteg gyümölcsöt ettem. Székrekedésem volt, és ezért 1 hónapja szedem a Béres Gravidát. Azóta nincs baj a székletürítéssel. Nekem bevált a vitamin. Viszont szerintem elég a végén szedni ha mindenképp akarsz. Az hogy nem szedsz egyáltalán nem baj, az orvosod úgyis mondani fogja ha szükséged lesz rá.
2007. aug. 11. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én sem szedtem a terhességem elején, de védőnőm azt mondta, hogy nem is kell, ha rendesen eszem. Én gyümölcs kívánós voltam, így nem is kellett. Aztán székrekedésem lett és 1 hónapja - jelenleg 35 hetes vagyok - elkezdtem szedni a Béres Gravidát. Azóta nincs semmi gondom a wc-zéssel. Az nem baj ha nem szedsz semmit, a szülészed úgyis szól ha szükségesnek látja. A vérképed ki fogja mutatni a későbbiekben. Folyamatosan figyel rád az orvos. Ne aggódj ez nem okozhat bajt, étkezz tudatosan.
2007. aug. 11. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Vasat, folsavat, kálcium-magnézium kapszulát szedtem. Akik magzatvédő vitamint szedtek szinte mindenkinek óriás bébije volt. Különösebbet nem kellett szednem, pedig 41 éves vagyok és első kisbabás. Amikor kívánós voltam, meghatározható volt minden jellegzetes vitamin a megkívánt ételben.A szervezet jelzi mire van szüksége.
2007. aug. 14. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
90%

Nahát....

A sok okos védőnő....

Az elevitet az első három hónapban mindenképpen egyed!!!!Akkor fejlődik ki a babádnak mindene.Nem tudsz annyi gyümölcsöt és ásványianyagban gazdag ételt enni,hogy meglegyen minden.

A mostani gyümölcsök meg pláne nem olyanok,hogy vitaminban gazdag,inkább vegyszerben gazdag!

Három hónapos kor után szokták mondani,hogy rádbízzák eszed e,mert csontosodik tőle nagyon a gyerek és azért születnek olyan óriási babák.

Amúgy meg nem is értelek,hogy ha ezen fennakadsz,hogy te egyél e napjában egy kapszulát a gyereked érdekében,hogy akarsz te gyereket nevelni,felelősséget venni a nyakadba?????

2007. aug. 16. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
18%
SZIA! SENKI SEM VOLT EZEN FENN AKADVA EZ CSAK EGY KÉRDÉS VOLT ÉS NEM IGAZÁN ÉRDEKEL A VÉLEMYÉNED!!! EDDIG MINDENKI NORMÁLISAN TUDOTT VÁLASZOLNI CSAK TE NEM! SZAL TARTSD MEG MAGADNAK AZ OKOSSÁGOD!!!!
2007. aug. 16. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
100%
Szia. En is 7 hetes terhes vagyok es szedem az elevitet. Megkerdeztem az orvosomat aki azt mondta, hogy nyugodtan szedhetem csak ne mindennap, artani semmifelekepp nem art. De ha nem szeretnel semmit szedni probalj egezsegesen taplalkozni. Gratulalok a babadhoz!
2007. aug. 17. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Hát... mi még csak próbálkozunk a babával, de felmerült ez a kérdés bennem is. 1982-ben születtem egészségesen, minden komplikáció nélkül, pedig abban az időben még hírből sem ismerték ezeket, csak a Folsavat, anyukám is ezt szedte.
2007. okt. 7. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Folsavat ajánlott szedni már a terhesség előtt, és mindenképpen illik szedni az első néhány hétben. A magzatvédő vitamin nem kötelező, de hasznos. Egyébként a sokat emlegetett Elevit a az egyik legdrágább, van olyan, ami sokkal olcsóbb, és kb. ugyanazt tudja (pl. Multivitamin terheseknek, Pregnavit...).
2007. okt. 30. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!