Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy baj, hogy nem szedek...

Nagy baj, hogy nem szedek kismama vitamint (pl. Elevit)? Árthat a babának, hogy nem szedem?

Figyelt kérdés
Ezt mindenképp kell szedni? egy 7hetes kismama:)
2007. aug. 10. 00:47
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Cikkek sorozatát olvastam el ebben a témában, de mindegyik egyetért abban, hogy a vitaminszedést a teherbeesés előtt kell elkezdeni, nem akkor amikor már pici van, hiszen ezek a készítmények megelőző hatásúak.

Most hagytam abba a gyógyszert, és az én orvosom azt mondta, hogy elkezdhetem szedni a vitamint, 2 naponta egy szemet. Ő az Elevitet ajánlotta, de mindenképpen azt, ami folsavat tartalmaz.

A neten rengeteg cikk van ezekről a vitaminokról, kutatások bizonyították, hogy fejlődési rendellenességeket (agyi, gerinc) előzhetünk meg szedésével, illetve a vele bevitt vitaminmennyiségével. Ha valaki olvasta Czeizler Endre írását, ő ott pontosan leírja, miért olyan fontos, illetve mikor. A tervezett terhesség előtt min. 1 hónappal kell elkezdeni szedni, hogy szervezetünk feltöltődjön a szükséges vitaminmennyiséggel, illetve a terhesség első három hónapjában is szedni kell, mert ekkor alakulnak ki a pici szervei (a terhesség 15. napjától, ami az utolsó menstruációtól számolva éppen az ovuláció napja, vagyis amikor megtermékenyülhet a petesejt, a 77. napig). Tehát ezek a vitaminok a felkészülési szakaszban és az első trimeszterben nagyon fontosak.

Egyébként hiába táplálkozik valaki egészségesen és eszik rengeteg gyümölcsöt, az sem elég a terhesség alatt bekövetkezett túlzott vitaminszükséglet fedezésére. Ahhoz, hogy táplálék útján vigyük be a megfelelő vitaminmennyiséget, napi 12 tányér spenótfőzeléket kellene megenni, amire nem tudom, hogy valaki képes lenne e. Így mindenképpen indokolt a magzatvédő vitamin szedése, főleg téli időszakban, amikor nem jutunk annyi gyümölcshöz.

2007. nov. 20. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
ha tartasz az Elevit-től,mint sokan mások is,igyad a hipp natalt.finom,nem drága,nincs mellékhatása,és véig ihatod,vagy csak 2-3 naponta. én sem szedek semmit,és jól vagyunk így a 32.hétben. a gyerkőcöm átlagos nagyságu, minden ok. nagyobb gyógyszertárban vehetsz.
2008. jan. 16. 01:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

Szia!


Egyetértek a "Sok okos védőnő" hozzászólóval. Előtte és a teherbeesés után is kell szedni vmilyen vitamint, mert a babáknak az első 3 hónapban fejlődik ki mindenük és főleg az idegrendszer fejlődése miatt is nagyon fontos. ( Gravida vagy Elevit....)

Jó egészséget nektek! Inkább jó orvosokat kérdezz ez ügyben , hidd el jobban jársz!!! Nekem is a dokim mondta ezeket a dolgokat és a barátnőmnek az Ő dokija a Kútvölgyiben. :)

Jó éjt!

2008. dec. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!