Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek az normális ha a...

Szerintetek az normális ha a doki nem vizsgál meg kézzel, csak ultrahangot csinál?

Figyelt kérdés
12 hetes vagyok, 3-szor voltam már nála és egyszer sem vizsgált meg kézzel.
2012. ápr. 27. 19:36
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
100%

Nincs ezzel semmi baj. Uh-gal is meg tudja nézni a méhszáj állapotát, felesleges a kézi vizsgálat.

Majd ha nagyobb lesz a baba, akkor vagy csinál kézzel is vizsgálatot (első terhességemnél a 20. héten kezdte a kézi vizsgálatot), vagy csinál hüvelyi és hasi uh-ot is. Most, a második terhességemnél még nem vizsgált kézzel, csak uh-gal.

27hkm

2012. ápr. 27. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Akkor ok. Kösz a választ.
2012. ápr. 27. 19:44
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem is fog, hacsak nem muszáj. :)
2012. ápr. 27. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én jobb szerettem amúgy is ha uh.val vizsgál :)
2012. ápr. 27. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Nem tudom, hogy mennyire normális, de engem egyszer sem vizsgáltak kézzel. 39+2hkm
2012. ápr. 27. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
38%

Nem nornmális, elvileg minden vizsgálatnak minimum méhszáj és méh méret vizsgáltból kellene állnia. A méhszájat azért is kell kézzel megtapintania, mert ha puha már az sem jó jel, és azt Uh-l nem kátja. Hüvelyi UH-l tudja legpontosabban késöbb is lemérni, de erre nincs szükség ha nem kezdesz el idö elött nyilni, akkor elég a tapintás.

elvileg ezt a kiskönyvbe is belekellen írnia.


a másik a hasadon is éreznie kell (habár ez UH-l látszik), hogy mekkora a méh, és még fontos, hogy megnyomkodja a petefészkeket is.



Ja és akkor nem volt rákszürés sem, mert az teljesen kötelezö az elsö trimeszterben. Az az egyik legfontosabb hogy ne legyen méhnyakrákod.


Nekem fura ha egy nögyógyász nem vizsál meg kézzel. Nem tudom elképzelni mi lehet az oka hogy ezt nem teszi meg, talán utálja ezt csinálni és azért, de akkor ne menjen nödokinak.

2012. ápr. 27. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Engem azt hiszem a legelsőnél vizsgált meg kézzel, 5 hetesen, azóta voltam nála 2x, de csak uh volt.

13 hkm

2012. ápr. 27. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
na, akkor, én annak idején megkérdeztem a dokit hogy ez miért van! Azt mondta hogy 12.hétig hüvelyi vizsgálatokat végeznek, és az ultrahang is hüvelyi. Onnantól kezdve az uh csak hasi, méhszáj vizsgálata kézzel, csakis az utolsó hetekben, de az is csak akkor ha muszáj, mert a vizsgálat alkalmával távozhat a nyákdugó, aminek lehet hogy még nem szabadna, és akár a szülés is beindulhat. Pont ezért van az hogy csak a legutolsó hetekben csinálnak amnioszkópiát, nst-t.
2012. ápr. 27. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Ez szokás kérdése - nem kell méhszájat nézni feltétlenül, és van, ahol nem protokoll. A mi terhesgondozásunkon pl. abszolút nem, tekintve a vérzékeny, friss ereket a méhszájon. És nálunk az alap a hasi ultrahang - felesleges hüvelyivel nekiesni mindenkinek. Néha többet árt, mint amennyi relevanciája van...


/Ha a saját tapasztalatom is érdekel: egyszer görcsöltem, akkor nézték a méhszájam a 28. hétben. Azután csak most, a 38.-ban./

2012. ápr. 27. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Normalis, ma mar egyre inkabb vannak ismet azon az allasponton, hogyha nincs ok a folyamatos vizsgalatra (pl sok es eros kemenyedes vagy korabbi terhessegrol elozmenyek) akkor nem kell allandoan tapogatni a mehszajat, mert nem biztos hogy sokat hasznal.

Par eve vizsgaltK meg ha kellett, ha nem, manapsag mar ismet kezdenek leszokni rola.

2012. ápr. 27. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!