Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Baj ha terhesseg alatt nem...

Baj ha terhesseg alatt nem vizsgal meg nogyogyasz?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 28. 08:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
64%
Röviden és tömören: igen, baj.
2012. ápr. 28. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
10%

Igen, és terhes vizsgálat 4x Mo-n kötelezö, más országokban is 3x általában kötelezö.


Ha nem vizsgál meg akkor gyest, gyedet sem kapsz.

2012. ápr. 28. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Attol fugg mit ertesz vizsgalaton,ha egyszer sem lat orvos,nem nezi a vernyomasod,nem tapogatja meg a hasad,nem ellenorzi a vizeletedet,nincs egy ultrahang sem,az baj.De ha konkretan a vaginalis 'megvizsgalas'ra gondolsz,az elmaradhat,az nej baj,engem sem vizgaltak meg egyszer sem.
2012. ápr. 28. 08:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
82%

2. válaszoló, azért valótlanságot ne állíts!!A gyes alanyi jogon jár mindenkinek, a gyed pedig munkában eltöltött idő függvénye. Tehát ilyen nincs, hogy nem kapsz gyes, gyedet.

Ha nincs meg a 4 szakorvosi pecséted, akkor nem kaphatsz egyszeri anyasági támogatást.

A vizsgálatokról: külföldöl pár helyen egyáltalán nem vizsgál meg az orvos, max. az elején a terhesség megállapításánál. És a vége felé, hogy nyitott e már a méhszáj.

2012. ápr. 28. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
80%

Tehát:

ha úgy értetted, hogy nem mentél el dokihoz egyáltalán, akkor baj, mert felelőtlen vagy. Az orvos nem viccből van. Ha emiatt nem lesz meg a 4 pecsét a kiskönyvben, akkor a kórház a szülés után nem fogja kiállítani az igazolást, ami kell az egyszeri anyasági támogatáshoz, ami hatvanakárhányezer forint most.


Ha viszont úgy értetted a kérdést, hogy bár eljársz, de kézzel nem vizsgál meg, akkor azt mondom, hogy nem baj. Engem sem szokott piszkálni. Nem kell mindig csesztetni a méhszájat, bár a vége felé illendő, hogy lássa, hogyan áll.

2012. ápr. 28. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
39%

A babara es rad valo tekintettel, szerintem baj.


Off. Az egy dolog, hogy alanyi jogon jar a gyes, de valojaban kervenyt kell ra beadni es vagy megitelik, vagy nem....sajat tapasztalat.

2012. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
Egyáltalán nem vizsgált meg senki? :O Én nem a pénz miatt aggódnék, hanem mert hatalmas butaságnak tartom...
2012. ápr. 28. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
dehogynem.. orovshoz jarok minden van ultrahang ver test , hastapogatas stb. ugy ertettem hogy nogyogyaszhoz alulrol megvizsgalni .. amugy kosz a valaszokat de mosst nem a gyes meg ilyenekrol van szo..
2012. ápr. 28. 11:40
 9/11 anonim ***** válasza:
100%
Alulról megvizsgálni??? Méhszájat? Nem mindenki szokott, nem fontos.
2012. ápr. 28. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Így már stimm.

Nem baj, nem kell azt piszkálni. Sok kismama panaszkodik arról, hogy utána barnázik, meg görcsöl.

Engem sem vizsgálgat soha.

2012. ápr. 28. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!