Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy tudtátok megoldani a...

Hogy tudtátok megoldani a rosszulléteket munkahelyen, hogy a munkatársak ne vegyék észre ne vágják le rögtön hogy mi a helyzet?

Figyelt kérdés
én egy gyárban dolgozok, kb 20emberrel egy helységben. ha kimegyek, vagy elmozdulok a helyemről azt mindenki észreveszi

2012. ápr. 28. 08:50
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én egyszerűen, fogtam magam és elmentem táppénzre. De én kb 3 hétig éjjel nappal rosszul voltam, ágyból sem bírtam felkelni.
2012. ápr. 28. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem csak a táppénz a megoldás. Másként ha nagyon rosszul vagy, a munkádat se fogod tudni elvégezni tutira.

Én minden babámmal hányós voltam, most a harmadikkal annyira, hogy volt olyan napom, amikor gyakorlatilag nem jöttem ki a fürdőszobából. Ha így jársz, ezt tuti nem tudod kezelni egy gyárban...

2012. ápr. 28. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Menj el táppénzre,főleg ha gyárban dolgozol.Biztos nem egészséges a babának.Én is gyárban dolgoztam alumíniummal és olajgőzben 3 műszakban.Amint meg tudtam,hogy baba van a pocakban (5 hetesen)elmentem táppénzre.

10hkm

2012. ápr. 28. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
76%

Ha gyárban dolgozol, táppénz h. ne veszélyeztesd magatokat. Nem tudom milyen anyagokkal dolgozl, de némelyik vetélést okozhat (kedves kémia tanárom annó mesélte, h. laborban dolgozott, nem ment el táppénzre, és sajnos elvetélt, de nálad ez nem lesz)

A másik lehetőség:

2011. évi CXCIX. törvény a közszolgálati tisztviselőkről1



49. § (1) A nőt várandóssága megállapításától gyermeke egyéves koráig az állapotának egészségügyi szempontból megfelelő munkakörbe kell ideiglenesen áthelyezni vagy meglévő munkakörében a munkafeltételeket kell megfelelően módosítani, ha munkaköri alkalmasságára vonatkozó orvosi vélemény bemutatása alapján a munkakörében nem foglalkoztatható.


(2) Az (1) bekezdés szerinti kormánytisztviselőt a munkavégzési kötelezettség alól mentesíteni kell, ha az egészségi állapotának megfelelő foglalkoztatása a munkáltatónál nem lehetséges.


(3) A kormánytisztviselő a felajánlott munkakörnek megfelelő illetményre jogosult, ami a korábbi munkaköre szerinti illetménynél kevesebb nem lehet. A munkavégzés alóli felmentés idejére illetménye illeti meg, kivéve, ha a felajánlott munkakört alapos ok nélkül nem fogadja el.

E szerint ha vsizel orvosi igazolást, kell olyan munkakört biztosítani, ami számotokra megfelelő. De ha jól emlékszem 3 műszakban nem is lehet dolgozni.

Egyébként én is ezt fogom kérni. Kérek a dokitól igazoást, mert én két műszakban dolgozom,d e nem veszélyes helyen, és csak de. szeretnék dolgozni. Hátránya, h. a 6. héten minden kollégám megtudja, h. mi van, hiszen új beosztást kell készíteni. Nem vagyok babonás, és pozitívan állok hozzá, minden ok lesz a 12. hétig. De ezt kívánjja meg a picur egészsége.

Egyébként ha táppénzre mész ha nem , megtudják, barátnőmnél is ez volt. Megtudta h. baba van, kiírták a 6 héten, és ezért is megtudták. De ez nem gond szerintem.

Bocsi a hosszú válaszért. De most pont ez foglalkoztat engem is.

Ja atáppénz 60%, ha nincs 2 évnyi folyamatos munkaviszonyod 50%. A TGYÁS és GYED öszzegét a táppénz nem befolyásolja.

2012. ápr. 28. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
76%
Jaj bocsi ez a közszolgálati tisztviselős, rosszat másoltam ki neked, majd ha lesz időm megkeresem a tv. rád vonatkozó részét, de szerintem az is hasonló dolgokat ír.
2012. ápr. 28. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
27%

Én a rosszullétek idejére táppénzre mentem, aztán vissza dolgozni.


Nem értem, hogy ha nincs orvosi indok rá, minek kéne 9 hónapot otthon unatkozni.....

2012. ápr. 28. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
76%
Mondjuk mert ahol én dolgoztam ott 7-14 kg-os dobozt kell pakolnom.Alumínium por vegyszerek és olajgőz 3 műszakban.Te nem mennél el táppénzre????
2012. ápr. 28. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
83%
Ahol én dolgozom ott pedig napi szinten többször 20-30 kg-os ládákat kellene emelgetni, plusz szagolni a hígítót. Ja és teljesítményben!! még jó, hogy egy percig sem maradtam tovább, amint megtudtam, hogy babát várok!
2012. ápr. 28. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
76%
Szerinem ha indokolt, akkor nyugodtan otthon lehet lenni 9 hónapot, mint amit Katacska04 mondott. Én se dolgoztam volna, hiszen már nem csak az én egészségemről van szó.
2012. ápr. 28. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
a munka nem veszélyes, élemiszeripar. elakarok menni táppénzre de még várok egy kicsit, 6 hetes vagyok. nem akarok otthon unatkozni, mint ahogy azt ti is írtátok
2012. ápr. 28. 12:11
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!