Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesség alatti sportolás:...

Terhesség alatti sportolás: egyértelműen tilos?

Figyelt kérdés
Hosszabb ideje rendszeresen futok, napi 5-6 km-t. Tervezzük a babát, és ezért két kérdéssel fordulok hozzátok. Az egyik az, hogy ha még nem tudom, hogy terhes vagyok, akkor szabad-e futni, vagy már a tervezéses időszakban is álljak le? A máik kérdés, hogy tilos-e a futás terhesség alatt akkor is, ha amúgy a terhességgel minden rendben? Van köztetek olyan, aki az elején, amíg még persze bírta, néha eljárt kocogni? Azért kérdezem, mert nagyon jól esik a mozgás, és pszichésen is sokkal jobban érzem magam, amióta rendszeresítettem.
2012. ápr. 29. 18:21
 1/4 anonim ***** válasza:

Egyertelmuen nem tilos. :-)

Azt szoktak mondani, hogy ha valaki teherbe esett es elotte nem mozgott, akkor ne akkor kezdje, mikor teherbeesett, de egyebkent minden mas mozgas, ugyanugy egeszseges, mint nem terhesen.

Hasizomgyakorlatokat pl. felules nem lehet, de az oldalhasizmokat nyugodtan lehet hasznalni.

Ha rendszeresen futsz, akkor fuss tovabbra is nyugodtan. Ha terhes leszel lehet hamarabb faradsz majd, vagy ugy erzed nem esik jol tovabb, akkor setalj haza, de egyebkent az egeszseges terhesseg miatt nem kell valtoztatnod a futason.

2012. ápr. 29. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Ne erőltesd meg magad, és ha bírod, akkor futhatsz is, de egyenes terepen, a rázkódás nem tesz jót az elején. Én például már jó pár éve Rubint Rékára tornázom. 6. hétig még a normális (nem kismama) tornákat csináltam. Aztán egy hétig feküdnöm kellett a doki javaslatára. Majd megvettem a kismamatornáját is, és képzeld kb 5 percig csinálom és érzem, hogy bekeményedik a hasam, nem esik jól semmiféle mozgás, amit nagyon sajnálok :(

Szerintem majd ha mész a dokihoz, kérdezd meg, hogy milyen mozgást javasol. Nekem csak a tornát mondta, futásra nem kérdeztem rá.

Sok sikert!

2012. ápr. 29. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Általában az első 12 hét ami kritikus, akkor jobb ha nem ugrálsz sokat. Gyógytornászok, hozzáértő baba mama torna oktatók is csak 12 hét után várják a kismamákat.

Ha a szervezeted amúgy is hozzá van szokva a sporthoz, akkor nem kell abbahagyni a mozgást egy egészséges terhesség mellett.

2012. ápr. 29. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia,nàlam ugyanez volt,imàdok futni,jàrtam is rendszeresen teherbeesés elott is. mostmàr a 6.honapba vagyok,de az 5.honapig még kocogtam 6.5, 7-es gyorsasàggal futogépen. mostmàr persze nem futok,csak gyorsgyaloglok és kondizgatok lightosan,heti 2szer,3szor,alkalmanként 1oràt. a babàm szépen fejlodik és én is kirobbano formàba vagyok. a mérleg szerint 10kg-t hiztam,de a férjem és màsok szerint se làtszik abszolut. ha minden rendben van és jolesik,ne hagyd abba a mozgàst,persze a futàst majd kikell iktatni.
2012. ápr. 30. 15:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!