Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamaként sokszor be van...

Kismamaként sokszor be van dugulva az orrom, ezt már megszoktam. De most ilyen meleg, száraz időben egyáltalán nem kapok az orromon levegőt. Van valami praktika ami ilyenkor használ?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 29. 18:32
 1/7 anonim ***** válasza:

Én sós vizes, (tengervizes) orrsprayt használok rá.

Nekem vérzett is sokat az orrom az elejétöl kezdve, amióta ezt a sprayt használom, azóta nem is vérzik, és sokkal jobban érzem magam.

Sterimar orrspray a neve.

2012. ápr. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Az orrspray-t sok szakember nem tartja jó ötletnek, mert kiszárítja az orr nyálkahártyáját és sebeket okozhat. De ha neked bejött, akkor az tök jó. Viszont olvastam olyanról, hogy a párologtató javít a helyzeten, vagy ha bekened az orrcimpáidat vízzel, vagy csak tartasz az ágyad mellett egy pohár vizet. Mást nem tudok, nekem nincs (még) ilyen panaszom, remélem nem is lesz, én ezekről olvastam.
2012. ápr. 29. 18:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Tudom, hogy nem ajánlják az orrsprayt, de ez nem rendes orrspray, ebben csak sima viz van, de segít a nyálkahártyát benedvesíteni es nedvesen tartani.

Nekem a gyerekorvos ajanlotta, mikor a lányom pici volt, mert mindig be volt az orra száradva.

2012. ápr. 29. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Nekem a nőgyógyászom és a védőnőm is azt mondta, mivel a tengervizes orrspray-k semmire nem jók(nekem), hogy használhatok Rhinospray Plust és Otrinint is.Mindkettő bevált, azóta nyugodtak az éjszakáim és kapok levegőt!

Ha gondolod egyeztess orvossal, ne más ismerősömnek is,aki szintén kismama ugyanezeket ajánlották(más doki,más védőnő)

21hkm

2012. ápr. 29. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Sajnos a tengervizes orrspray nekem se vált be. Azt elfelejtettem írni ,hogy porallergiám van, ami ilyen száraz időben még jobban előjön. Jövőhéten megyek dokihoz akkor rákérdezek,hogy mit használhatok. A párologtatást este kipróbálom,,,hátha segít egy picit.
2012. ápr. 29. 20:57
 6/7 A kérdező kommentje:
Kedves első válaszadó.Hátha segíteni tudok én is neked. Én a száraz orromra (már varasodott is) Coldastop orrcseppet kaptam a gyógyszertárba. Ez ilyen olajos orrcsepp ami nem szívódik fel. Erre bevált.Csak ugye a orrdugulásra nem jó. :(
2012. ápr. 29. 21:01
 7/7 anonim ***** válasza:

4. vagyok

Nekem is allergiám van, szerintem használd nyugodtan ezeket az orrsprayket, akár a gyerekeknek való változatát is. Homeopátiás szopogatós tablettát is tudok ajánlani: Coryzalia a neve, patikákban lehet kapni. Nem azt mondom, hogy csodagyógyszer, de ha rámjön a tüsszögés, orrfojás és egybek kicsit enyhít e tüneteken.

2012. ápr. 29. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!