Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Dr Timmermann Gábor-hoz első...

Dr Timmermann Gábor-hoz első terhes vizsgálatra megyek. Apukának érdemes eljönni?

Figyelt kérdés

Valami olyan dologról szó lesz, ami a férjemet is érinti, érdeklheti? Vizsgálat, Uh. Hüvelyi vagy hasi Uh szokott ilyenkor lenni? Milyen vizsgálatok lesznek még?

Mivel készüljek? Mit kell vinni? Csak, hogy ne legyek felkészületlen.

Illetve Ti milyen kérdésekkel bombáztátok az első vizsgálaton az orvost?

Már kezdem összeírni a kérdéseimet én is.

Köszönöm a válaszokat előre is.


2009. jún. 23. 08:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Nem tudok Dr. Timmermannról semmit, de az első vizsgálatról tudok mesélni, ha gondolod.

Nekem volt UH, hüvelyit csinált a doki (mondjuk nálunk a 12. hétig azt csinálnak, mert még kicsi, és azzal jól látszik). Engem nem is vizsgált meg máshogy, mert ha kézzel tapogatja, azt még úgyse érzi, viszont nem tesz vele jót a babának.

Meg fogja kérdezni, hogy mikor volt rákszűrésed, ha réginek találja (esedékes lenne az új), akkor csinál azt is, nem árt vele a babának, terhesség közben is lesz ilyen.

Mi megbeszéltük a védőnőt, meg, hogy vigyázni kell a súlyomra, miket érdemes enni, lehet-e úszni, tornázni. (Nekem nem ajánlotta a közfürdőben úszást, a tornát viszont igen.)

Ami az UH-ot illeti, velem nem volt a párom az első vizsgálaton, de csak azért, mert nem tudott eljönni a munkahelyéről, viszont általában szívesen beengedik az apukákat. Ha kisterhes vagy, előfordulhat, hogy még nem lesz embrió, csak szikhólyag, ilyenkor még nem látni sok érdekeset, de ha olyan 7. hét körül mész, akkor már szívverést, fej, végtagkezdemények is vannak, az már nagyon aranyos!!!

Remélem segítettem kicsit, boldog babavárást Nektek!

2009. jún. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen az információt :)

(7 hetes)

2009. jún. 23. 10:30
 3/14 anonim ***** válasza:

Szia!


7 hetesen még nem sok mindent látni, meg tudja mérni a hosszát, és látható a szívműködés, az mondjuk nagyon jó élmény volt.


Én is Timmermann Gáborhoz járok, most vagyok 9-10 hetes. Nekem egyenlőre nem jött be a párom, majd később, mikor már jobban látható. Egyenlőre 3X voltam UH-n, mert nálam az elején volt egy kis gond. Hüvelyi UH-gal néz. Legközelebb 29-én megyek, az lesz a 4. és 10-én megyek Down szűrésre, akkor leszek 12 és fél hetes. Szerintem a párom majd a 2. trimeszterben fog bejönni először.

2009. jún. 23. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Ja, és nekem 6 hetesen (igazából még nem volt 6 hetes, mert hosszúak a ciklusaim) már látszott a szívverés. Addig kereste a doki (T.G.), amíg meg nem tudta mutatni, és fel is hangosította.


2. voltam.

2009. jún. 23. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
jujj de jó, akkor mi is hallhatjuk a kis szívét :) A férjem aztmondta, hogy nem szeretné kihagyni, már nagyon izgatott. Sokkal jobban mint én :)
2009. jún. 23. 20:10
 6/14 anonim ***** válasza:

Szia! Én is hozzá járok, most vagyok 17 hetes. 8 hetesen voltam először, a párom jött, de kint várt. Hüvelyi uh-t csinált, és tényleg lehetett hallani a szívverést. Nagyon megnyugodtam, kis képet is kaptunk (ezzel mondtuk el a családnak, volt is örömsírás), de a páromat nem szerettem volna behívni, amíg hüvelyi uh. van. Én kellemetlenül érezném magam. De a következőt már hasival csinálta, és a párommal együtt mentünk be a 12 hetes-re. Azt szintén Ő csinálta, de a magzati diagnoztikai kp-ba kellett bejelentkezni. 10.000 ft volt, de nekem és a páromnak is megérte. Nekem azért, mert a dokim csiálja az uh-t is, a párom meg az első élmény miatt. 4D-s képet is kaptunk a babusról. Most majd a köv. genetikaira leszek kíváncsi, azt is ott csináltatom. Már 3-szor voltam nála rendelésen, de kérdéseim csak mostanra halmozódtak fel igazán, úgyhogy fel kell írnom őket hogy jövőhétig ne felejtsem el.

Egyébként ha nem akarod ott a kötelező uh-kat, akkor a Sote II-n csinálják, de úgy tudom (itt írták) hogy ott nem adnak képet, még pénzért sem.

Szerintem jól választotál dokit!

Boldog babavárást!

2009. jún. 24. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszodat.

Ezek szerint a 12 hetes már hasi 4D uh, ha kérjük?

Mennyit kell fizetni ezekért a vizsgálatokért nála? Gondolok azokra, amiken eddig voltál. Illetve amire elküldött. (választási lehetőségek vannak?)

2009. jún. 25. 11:05
 8/14 A kérdező kommentje:
egyébként mi is a képre várunk, hogy bejelentsük a családnak. :) Első unoka mindkét részről :)
2009. jún. 25. 11:06
 9/14 anonim ***** válasza:
Az első vizsgálat, mivel hüvelyi uh is volt 7000 Ft, akkor kaptuk az első képet, de azon persze még csak egy kis folt látszott, meg a mérete :o) A második vizsgálaton már hasit csinált (ennek a díja a sima terhesgondozás: 6000 ft) akkor is kaptunk képet, az nem volt annyira nagyítva, így maradt a tudat, hogy már kétszer akkora a bébus. Harmadjára jött a 12 heti kötelező: Felajánlotta a doki, hogy mehetek a sote II-re (ingyé gondolom) de ami náluk van UH az sokkal teljesebb, ráadásul a kombinált tesztet most ingyen meg is csinálják. Így bejelntkeztem ott a Magzati Diagnosztikai kp-ba uh-ra, előtte Lilla vett vért a kombinált teszthez, utána meg az UH-n a doki nézte meg a babót nagy kivetítőn láthattuk, és mutogatta a részleteket. Nagyon jó volt. 10.000 Ft volt, az egyik 4D-s képet A4-es méretben ki is nyomatták nekünk, azon már nagyon superül látszik mindene. 2000 Ft-ért lehet kérni a dvd-s rögzítést is. Majd most a 18 heti genetikaira akarom megkérdezni a dokit, hogy össze lehet e kötni egy 4D-s uh-val, úgyis azt is ott csináltatom. (nem tudom, hogy technikailag azonos lehet e a genetikai uh és a 4D, hogy ugyanazt tuják e nézni) Mert állítólag így a 20. hét körül még belefér egy képbe a baba, utána már csak testrészek látszanak. Persze majd később is szeretnénk még egy 4D babamozit. Egyébként pedig már várom, hogy milyen az új rendelője, biztos nagyon super lesz, jó lenne, ha az ígért kismamatornát nem csak szeptemberben kezdenék el....
2009. jún. 25. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Én jövőhét hétfőn megyek hozzá, ha jól tudom, már az új rendelőjébe :) Remélem az árait nem fogja befolyásolni, hisz annyi minden jót írtak az új rendelőről :)


Én bejelentettem a dokinak még február végén, hogy szeretnénk gyereket, és milyen kivizsgálásokat érdemes még a próbálkozás előtt megcsináltatni, így elküldött a családtervező központba, ami szintén Bolgárkerék u. 3. A családtervezőben is ő a doki, így oda jártam mostanáig hozzá. Ez egyszeri 12000 forintomba került, és még a kombinált tesztet is ingyen elvégzik. Megnézték a rubeola, varicella védettségemet, kaptam egy doboz grátisz Elevitet, és benne volt egy ingyen spermavizsgálat is, tehát bőven megérte, bár szerencsére áprilisban össze is jött a dolog.


Már nagyon várom a kombinált teszt eredményt, az UH-t ott csinálja majd a doki a magzatdiagnosztikai kp.-ban. Legalábbis remélem, hogy ő csinálja majd :)


2. voltam.

2009. jún. 25. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!