Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mi történik akkor, ha friss...

Mi történik akkor, ha friss házassági anyakönyvi kivonat nélkül megyek szülni?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 30. 23:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Semmi,apasági nyilatkozat kell mindenképp.
2012. máj. 1. 06:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Nekem a héten mondta a védőnő, hogy már nem kell a friss anyakönyvi kivonat, az eredeti is elég.

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__szules..

Itt azt írják, hogy kórházfüggő a dolog.

2012. máj. 1. 07:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
A szülésnél nálunk nem kellett az házassági anyakönyvi kivonat. Persze én bevittem magammal,de csak másnap,vagy harmadnap kérték,amikor jött a kórházba az anyakönyvvezető. Én az eredetit vittem be,akkor már több,mint egy éve házasok voltunk. Senki nem nézi,hogy hány hónapja vagy házas. Az apasági nyilatkozatnak ugyanúgy ott kell lennie,azt hetekkel szülés előtt kell a helyi ÖK-nál kikérni.
2012. máj. 1. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
72%

Senki nem nézi, hogy friss-e, nálunk az eredetit hozza majd apukája valamelyik nap.


(Elsőnek: ha házasok vagytok, nem kell apasági nyilatkozat.)

2012. máj. 1. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Sókristály ***** válasza:
Régen friss kellett. Most már elég, ha az eredetit, vagy még jobb, ha annak a fénymásolatát viszed. Ez alapján az az Anyakönyvi Hivatal, amihez a kórház tartozik felveszi a kapcsolatot a házasságkötés helyszínével, és egyeztetnek.
2012. máj. 1. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

6-03! A házassági anyakönyvi kivonat és az apasági nyilatkozat egymást kizárja.

Semmi sem történik, nálunk még bevinni sem kellett, mert ebben a városban volt az esküvőnk is, és hivatalból néztek utána, az anyakönyvi hivatalban.

2012. máj. 1. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 Sókristály ***** válasza:
6-os tényleg jól írta: Ha egyazon körzetben történt a házasságkötés és a szülés, akkor egyáltalán nem kell vinni papírt.
2012. máj. 1. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

Mi már 19 éve házasok vagyunk, de mivel elköltöztünk, ezért nehézkes most beszerezni egy friss példányt a házasságiból és ezért kicsit aggódom.

2012. máj. 1. 09:56
 9/11 anonim ***** válasza:
Én akartam kérni frisset, de mivel én is abban a körzetben szülök, ahol házasodtunk, azt mondták, hogy az is elég, ha bediktálom a házasságkötés dátumát. Én azért eltettem az eredetit.
2012. máj. 1. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Nyugodt légy! Elég bemutatni az eredetit. Megnézik,vissza is adják. Nem kell friss után rohangálni! :)
2012. máj. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!