Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Novemberben szülök. Mi lesz a...

Novemberben szülök. Mi lesz a GYED alapja, ha itthon vagyok táppénzen április óta? A 2008-as átlagjövedelem?

Figyelt kérdés
Hisz a GYEDET már 2010-ben veszem majd alapul és 2009-ben pedig csak 3 hónap fizetése alapján tudnának átlagolni.
2009. jún. 23. 09:46
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha nincs 180 napnyi átlagjövedelem, mert valaki táppénzen gyeden, gyesen stb van akkor más módszerrel számolnak. Ilyenkor az ellátok alapja a minimálbér kétszeresének 30-ad része, illetve ha szerződés szerinti bér ennél kevesebb akkor az.
2009. jún. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Ilyenkor nem az előző évet veszik alapul, mint a táppénznél?
2009. jún. 23. 17:43
 3/4 anonim ***** válasza:

Szia!


Én is novemberben szülök és május közepe óta itthon vagyok, ezért utána jártam. A mi bérszámfejtőnk azt mondta, hogy ha a vizsgált évben (ami esetünkben 2009) nem volt 180 nap biztosítási idő, akkor visszamennek az azelőtti évre, 2008-ra(feltéve, hogy már akkor is dolgoztál), és az lesz az alap. Szóval szerintem ne aggódj, nem fogsz olyan gyatra GYED-et kapni.

A minimálbér kétszeresének 30-ad részét akkor kapnád, ha passzív táppénzen lennél, azaz megszűnt volna a munkaviszonyod.

Legalábbis nekem ezeket mondták, és bízom a cég szakértőiben:)

2009. jún. 23. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, sokat segítettél, én is valami ilyesmire gondoltam! ;)
2009. jún. 24. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!