Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha a babám, az uh alapján 1...

Ha a babám, az uh alapján 1 héttel fejlettebb a koránál, az jelentheti azt, hogy hamarabb fog megszületni? Járt valaki így?

Figyelt kérdés
24+2 hetesen voltunk uh-n,és ahogy mérték az értékei mindig 25 hét fölött voltak.
2012. máj. 3. 11:52
 1/6 anonim ***** válasza:
Az enyém végig nagyobb volt a koránál egy héttel, de a 40. héten szültem. Igaz, 4200 grammal.
2012. máj. 3. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Az én első babámra is azt mondták hogy fejlettebb a koránál túl hordtam 1 héttel és nagy baba lett 3920grammal született.
2012. máj. 3. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én is hasonló helyzetben vagyok, az én babám paraméterei alapján mindig kb 2 héttel nagyobb a korához képest...rákérdeztem a dokinál, és ő mondta, hogy ez nem jelenti azt, hogy nagy baba lesz, vagy hogy hamarabb fog születni, mert lehet, hogy a terhesség utolsó heteiben már nem fog ekkora tempóban fejlődni, és végül korának megfelelő méretekkel, és időben fog születni. Igazság szerint semmi nem garantált, ha mégis hamarabb szülsz, az nem feltétlenül emiatt következik be, mert fejlettebb a baba. 32+4 hkm
2012. máj. 3. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Semmit nem jelent. nekem a lányomat mindig teljes középméretnek mérték 2 hetet húztam rá. és pont annyival nagyobbnak is született. a gyerekek 3% születik csak a kiírt idöpontban a legtöbb +-2 hét alatt.


Anyósom nödoki (habár nagyon messze tölünk), ö azt mondta, hogy ök soha nem írják át az idöt, csak akkor ha a menstruáció nagyon rendellenes volt, pl kimaradt egy hónap vagy több köztes vérzés miatt nem lehet megmondani a pontos utolsó mensit. Ilyenkor is beírják az utolsó mensit, majd a korrigálják a korrigálos ablakban az UH szerint. más esetben nem.


ha a mensi normál volt, és a baba az elsö idöben normál nagyságu de késöbb gyorsan nö vagy lassan, akkor kivizsgálják a kismamát miért is ilyen a fejlödés, ilyen esetben legtöbbször placenta probléma vagy az anya étkezésével van gond. ezt fontos tudni, mert 2-3 héttel nagyobb babák még nem biztos hogy agyilag, tüdöileg elég fejlettek is, de egy kisebb baba meg már lehet telejsen kifejlett, csak kisebb súlyú lesz.

2012. máj. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Semmit nem jelent, az enyémnek a méretei alapján már meg kellett volna születnie, menstruáció alapján 38 hetesek vagyunk. Sehol semmi.
2012. máj. 3. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 krisztivan ***** válasza:
Hát,a remény hal meg utoljára:-))Fiam 3 héttel nagyobb volt a koránál az utolsó UH-n.40+10 napra meginditották mert még akkor sem akart kibujni.4430gr és 61cm.
2012. máj. 3. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!