Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Hogy viselitek második terhess...

Hogy viselitek második terhességeteket az elsőszülött gyermeke mellett? Hogy bírjátok idegileg?

Figyelt kérdés

15 hetes vagyok második babával. Most már kezdek kicsit jobban lenni (eddig nagyon megviselt a rosszullét). Idegileg viszont totál ki vagyok! Nagyon hamar elveszítem a fejem.....22 hónapos kisfiam próbálgatja a határait.... Sokszor van, hogy kiabálok vele, nincs hozzá türelmem! Utána persze megbánom és dühös is vagyok magamra....Nagyon megijedek ilyenkor, hogy hogy fogom bírni majd kettővel???!!! Mit gondoltok...????

Előre is köszönöm a tapasztalatokat, véleményeket, tanácsokat!



2012. máj. 3. 14:34
 1/8 anonim ***** válasza:
29%

Úgy emlékszem én is voltam "idegbeteg" anno de aztán a II. trimeszterben már jobb lett kicsit.

neked is nemsokára elmúlik főleg hogy leköt majd a kelengyeválogatás amibe bevonhatod a tesót is .


fogod bírni ha lesz segitséged . ne légy mártír szólj és lesz aki segít .

2012. máj. 3. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Én is így voltam, igaz a lányom ekkor még csak 16 hónapos volt, de nekem is a 10-15. hétig volt kicsit rosszabb a helyzet.

Most hogy már 23 hetes vagyok,visszaállt minden a régi kerékvágásba, hamarabb fáradok talán,de amúgy minden rendben van!!!


És hidd el menni fog:):):)

2012. máj. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Én nagyon nehezen viseltem a terhességet az utsó 3 hónapot kórházban is töltöttem, sajna. A lányomhoz semmi türelmem nem volt ne tudd meg a kórházban milyen lelkifurdalásom volt.

Holnap lesz 3 hetes a kisfiam de sokkal könnyebb így mint terhesen volt. Jó néha elszakad a cérna de sokkal könnyebb hogy már megvan a kicsi drágaságom.Nem 1szerű 2 gyerekkel de olyan büszke vagyok rájuk hogy ez mindent felülír, pedig csak 1 hétig volt itthon a férjem azóta egyedül nyomom.

2012. máj. 3. 14:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem az első és a második trimeszterben mintha kivasalták volna az idegeimet, egyáltalán nem húzott fel semmi, még az sem, ami alapból idegesített volna.

Na de most a harmadikban...minden, de minden idegesít, pattanásig feszültek az idegeim, elég egy félreértett rossz szó, és ugrok rá azonnal.

Sajnos a fiammal is türelmetlenebb vagyok kicsit, bár még vele a legkevésbé, de a környezetem többi tagját nem kímélem, és persze tudom, hogy sokszor nincs igazam, de nem tudok mit tenni ellene. De már lassan vége...most tartok a 36. hétnél :).

2012. máj. 3. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Egyetértek az előttem szólókkal, az első 17-18 héten rettenetesen éreztem magam és nagyon feszült is voltam, de valahogy etájban, vagy legkésőbb a 20. hét körül valami megváltozott, visszatért a türelmem, az életkedvem, minden. Hogy milyen az élet 2 gyerekkel azt még nem tudom, remélem fogjuk bírni!
2012. máj. 3. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Tóth Bernadett2 ***** válasza:
A fiam most 15 hós, 18 hetes terhes vagyok. Hálisten semmi bajom nem volt eddig, sokkal energikusabb vagyok mint az előző terhességnél, most nem alszok napközben amikor a fiam alszik. Az ő hisztis napjait is jól bírom. Remélem így marad, de szerintem a 3. trimeszterben nagy hassal, 50 fokban lehet nem leszek ilyen jó kedvű... :)
2012. máj. 3. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Sziasztok! Mintha csak én írtam volna ki a kérdést... A 12. hétben járok,és NAGYON hamar elfogy a türelmem. 22hós a kislányom,egy tündér,szófogadó, lehet,hogy nem hiszitek el,de hiszti nálunk még nem volt,mégis,ha valamit nem úgy csinál,ahogy azt kellene,egyböl kiakadok. Iszonyat bánt utána,remélem,ez elmúlik lassan. A 3. válaszolótól kérdezném: külföldön dolgozik a férjed? Milyen gyakran van otthon? Nálunk is felmerült,hogy kimegy,de én félek 2 gyerekkel (4hét lenne kint,1hét itthon)
2012. máj. 4. 05:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Továbbra is rosszul érzem magam, rossz a közérzetem és sokat kiabálok szegény kisfiammal, pedig, néha oktalanul )-:! Úgy érzem sokszor nem vagyok önmagam. Megőrjít a hányinger és az, hogy nincs kedvem, se energiám semmihez szinte!!!!

Kitartást kívánok én is mindenkinek!

2012. máj. 8. 12:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!