Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Összefoglalnátok pár mondatban...

Összefoglalnátok pár mondatban, hogy ti hogyan élitek meg a második terhességeteket?

Figyelt kérdés

Kb az alábbi dolgokra lennék kíváncsi:


- azonos v különböző neműek-e a gyerekek

- ugyan annyit foglalkozol-e magával a terhességeddel és magaddal mint kismama

- csinálsz-e (tudatosan vagy egyszerűen csak hanyagságból) másképp valamit a terhesség alatt


+ valami egyéb amit elmondanál szívesen...


2011. okt. 18. 22:00
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

- külön neműek: a nagyobbik lány, a kisebbik fiú.

- 17 hónap lett köztük, úgyhogy nem nagyon volt lehetőségem különösebben magammal foglalkozni, ott volt a nagyobb, aki még maga is pici volt akkoriban

- azt hiszem, nem. Talán csak annyi volt a különbség, hogy már nem voltak ismeretlenek a bennem lejátszódó dolgok (itt fáj-ott fáj, úristen ez mi stb dolgokra gondolok, amik miatt az elsőnél sokat izgultam feleslegesen :D). Illetve mégis eszembe jutott még valami: mivel a lányom korababa lett, ezért ebből kiindulva a másodikkal már a 34. héten full készen volt a pakkom (az iratok +hajszárító+fényképezőgép kivételével)


+ valami egyéb kategória: ez a második egy becsúszott baba, akita férjem egyáltalán nem akart, de én minden észérv ellenére megtartottam. Ő mereven elutasította a kicsit és megromlott a házasságunk is. Nagyon nehéz volt így végigcsinálni a várandósságot és az első pár hónapot, és kutya keményen dolgoztam azért, hogy normalizálódjon a viszonyuk. 4 hós volt a kicsi, mikor az apja először nyúlt hozzá kötelességen kívüli módon, szeretetteljesen. :S Aztán mire egyéves lett, már kölcsönösen imádták egymást :-)

2011. okt. 18. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

9 év volt különbség, második lány lett (első fiú)

sosem hagytam el magam,se trhesen, se a 2 gyrek között, sem most

az első terhessé teljesen problémamnetes volt, leszámítva vérszegénységet

második:

terhsségi cukorbetegség

haematóma

mióma

aranyér (első szülés után jött ki)

vérszegénység


mind két terhsség alatt szinte végig dolgoztam, 28 és 37 évesen szültem


kis korkülönbséget nem akartam

2011. okt. 18. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
van egy 2,5 éves fiam,január elejére várjuk a kislányt.Most is igyekszem a terhességgel foglalkozni,belevonni a kisfiamat is,elmeséltem neki,hogy ha nagyobb lesz anya pocakjába a húgi akkor pár napra elmegyek megszülni a tesót,hát ez nagyon nem tetszett neki.Attól félek egy kicsit,hogy mi lesz ha a kórházban leszünk,meg utána,hogy a fiam ne érezze úgy,hogy el van hanyagolva. Várom az első pillanatokat nagyon.Ti nálatok,hogy van ez a kérdés?
2011. okt. 19. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

A fiam 2éves, a tesója(kislány)1 hónap múlva születik. A két terhesség egészen más, fiammal semmibajom nem volt, még az utolsó héten is vidáman kirándultam, és persze rengeteg időm volt:-)Most viszont minden volt, hányinger,rosszullétek, ájulás, folyamatos görcsölés, gyengeség...és persze most már annyira tolja magát a kisasszony, hogy néha a bordáimat nyomja:-) Viszont nincs időm elhagyni magam, és a varrandóság is elrepült:-)

Amit másképpen csináltam az a babakelengye. Most fogom megcsinálni, és a kórházi csomagot is máshogy rendeztem:-) Ami nagyon aggaszt az a szülés... kicsit kezdek pánikolni. A fiam császáros volt(előtte 12 óra vajúdás), és most variálok, hogy mi lesz. Tudom, hogy baromság, mert muszáj, de ha a szülésre gondolok, hát a gyomrom összeugrik.

2011. okt. 19. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

1. A 'nagy' fiú, most kislányt várunk, 20 hónap korkülönbség lesz köztük.

2. Kifejezetten a terhességgel nem foglalkozok. Még a fiam is kicsi, arra koncentrálok, hogy hozzá legyen energiám:) egy hónapom van még hátra, hát...a fiammal sokkal könnyebb volt terhesnek lenni fizikailag. Most sokkal fáradékonyabb vagyok, többet nyafogok stb. Viszont kevesebbet híztam.

3. A fiamnál ilyenkor már rég össze volt pakolva a kórházi csomag, meg a baba ruhái. Most még semmi, igaz a ruhákat már kimostam, kivasaltam, de pl rájöttem, hogy nem is tudom hova rakni, így most szekrényt kell vennünk.


Valami más? a szüléstől én is félek egy kicsit. A fiamat nagyon túlhordtam, a kórházi tartózkodásunk egy rémálom volt, nem szeretném újra átélni.

2011. okt. 19. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

- mindketto fiu

- a terhesseggel joval kevesebbet foglalkoztam, kb annyit, hogy igyekeztem a vizsgalatok datumat a fejemben tartani. A magammal valo foglalkozas nem valtozott tul sokat akkor sem es utana sem, nem tudom, hogy mire gondolsz, de en foglalkozom a kulso/belso harmoniammal napi szinten

- elso terhesseg alatt rengeteget ettem, masodik terhesseg alatt tartottam a normal taplalkozasomat


- nekem villamgyorsan eltelt a masodik terhessegem, mintha nem is lett volna. Ennek az oka egyszeruen annyi volt, hogy az elso babank 5 honapos volt, amikor elhataroztuk, hogy elkezdunk a kisteson ugykodni, de mar az elso honapban megfogant a baba.

Szoval egy baba mellett voltam terhes, kozben 3 honapra vissza kellett mennem dolgozni, igy a 7. honapig megallas sem volt. Utana meg annyira sem: ketszer koltozkodtunk, utoljara 38 hetesen egy 120 nm-es hazba.

Egyebkent egy percig sem bantam meg, az elso terhessegem hosszunak es unalmasnak tunt, a masodik elrepult es vegig nagyon fitt voltam, mivel mas valasztasom nem volt.

2011. okt. 19. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:

Azért kérdezem, mert nekem a terhességemre alig jut időm - és ezáltal lelki furdalásom van amiatt,hoyg a babára sincs eléég időm. Amikor a lányom (első gyerek) a pocakomban volt én már akkor nagyon nagyon sokat fogalkoztam vele...most meg azt is alig tudom leszervezni,hogy a vizsgálatokra eljussak.


Nagyon energiátlan vagyok, és folyton fáradt, semmihez nincs kedvem és/vagy erőm.


Nem haladunk a babszobával sem.


És ami a legroszabb,hogy folyton aggódom - nem tudom miért, látszólag nincs rá okom,de állandóan ez van, és a szüléstől egyszerűen rettegek!

De nem azért mert az első szülésem rossz volt, - oké, fájni fájt nagyon - hanem azért mert tudom hoyg a fiam most sokkal nagyobb baba lesz mint a lányom volt, és tudom hoyg nem fogom tudni megszülni téraránytalanság miatt, és császár lesz a vége.

Ezen aggódok,hoyg meddig hagynak "szenvedni", meg hogy nehogy neki baja essen...stb...


És a terhesség legelejétől kezdve már a végét várom, hogy babázhassak.

2011. okt. 19. 09:16
 8/14 anonim ***** válasza:
miért, mekkora volt az első bab és a mostanit mekkorára saccolják??
2011. okt. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Kislányom 2860 grammal született, a másodikra azt mondták, hogy a végén minimum 3400gramm lesz.

Lányom terhesség elejétől fogva minden méret alapján egy héttel kisebb volt, a fiam meg a legelejétől kezdve minden adat szerint egy háéttal nagyobb, és különösen a fejkörfogat!.


Amúgy,nem számítana nagynak egy 3400grammos baba, de mivel a lányom beszorult anno és alig sikerült megszülni - a doki is mondta,hoyg ha egy cseppet nagyobb lett volna akkr nem fér ki az én adottságaim miatt - ezért sanszos hoyg most baj lesz.

2011. okt. 19. 10:00
 10/14 anonim ***** válasza:

1. a második terhességemmel lányt vártam, az első gyermekünk pedig fiú.

2. nem foglalkoztam közel se annyit a terhességgel, én is úgy voltam hogy örültem ha a vizsgálatokra eljutok.

3. nem szedtem magzatvédő vitamint csak folsavat és kalciumot.

4. Mégis sokkal sokkal kiegyensúlyozottabb és boldogabb terhesség volt a második máig örömmel gondolok rá, nem volt semmi terhes bajom ami az elsővel igen (hányás, hányinger, rosszullét, majd vizesedés, gyomorégés és a végén egy borzasztó fájdalmas szülés majd vérvesztés és szenvedős szoptatás tudom ez már nem szervesen a terhességhez tartozik).

A másodiknál tényleg egy öröm volt az egész a végén se szenvedtem ,csak kíváncsian vártam milyen lesz a kislányom. Mindössze 3 óra volt a szülés és minden jól ment, szoptatás stb. Pedig 4300 grammal született.

Tapasztalat: azért örültem ennek a terhességnek mert láttam hogy így is lehet terhesnek lenni hogy nem szenvedés.

2011. okt. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!