Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha az elmúlt egy évben 4...

Ha az elmúlt egy évben 4 órában bejelentve dolgoztam egy multicégél, akkor milyen Gyed-re, Tgyásre számíthatok? Jár ugyan úgy, ugye?

Figyelt kérdés
Sajnos csak 4 órában van lehetőségem dolgozni és lassan szeretnék babát...érdekelne hogy megy ez ha csak részmunkaidős voltam. Az előtte lévő években is volt h 8 ban és volt 4 ben voltam bejelentve. Az elmúlt egy évben is 4 be voltam.

2012. máj. 3. 20:07
 1/10 anonim ***** válasza:
Jár mindkettő.
2012. máj. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
és ez a bejelentett bér vagy amit megkapok bér alapján jár? kicsivel többet keresek mint a 4 órás minimálbér, amivel be vagyok jelentve. túl órák stb.
2012. máj. 3. 21:05
 3/10 anonim ***** válasza:

Tegyük fel, hogy idén szülsz, oké?


Úgy tudod meg, hogy mennyi TGYÁS-t, illetve GYED-et kapsz, hogy megnézed az előző év adóbevallását. Mondjuk van 900ezer. Az lesz az alap.


Nagyon leegyszerűsítve mind a kettő ennek a bruttó összegnek a 70%-a bruttóban. De ez így nagyon nyers.

2012. máj. 3. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
4órás munka kb 40ezer bruttó nem?Lehet meg se éri gyed-re menned.Biztositottság számit,nem hogy hány órára voltál bejelentve szerintem.
2012. máj. 4. 05:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
akkor nem az számít hány órában vagyok bejelentve hanem az hogy meddig voltam biztosított? az elmúlt egy év folyamatos 4 órás előtte is dolgoztam hogy 4ben hogy 8 ban. Tehát a 180 nap vagy a 365 biztosított nap is meg van. A fizum olyan 50 körül szokott lenni.
2012. máj. 4. 08:57
 6/10 A kérdező kommentje:
és ha nem éri meg a gyed akkor mi van? mit kell csinálni vagy hogy van ez?
2012. máj. 4. 10:19
 7/10 anonim ***** válasza:

kb 50 a nettód,akkor kb 35 a tgyás,és a gyed. szóval nem sok.de van még a családi ami 13e,és az egyszeri anyasági ami 64e.


vagyis kb annyit fogsz ezután is kapni,mint eddig,ezzel tudsz kalkulálni.

2012. máj. 4. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Viszont ha megvan a gyerek, akkor valamennyi adókedvezményre is jogosult (ami nagyon nem sok), de valamicskét számít.

De a GYED akkor is jobban megéri, mint a GYES, mert az csak 25ezer.


A biztosítási időt pedig feltételeztem, hogy megvan, hisz írta, az előző években 8 órában is volt, nem csak 4.

2012. máj. 4. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Szóval először van a tgyás 168 napig h jól emlékszem,ha az lejár, akkor van a gyed+családi (ami összesen kb. annyi mint amennyit most keresek 50 körül) utána meg gyes+családi, ami szintén nem valami sok. Jól értelmezem? :)
2012. máj. 4. 21:50
 10/10 anonim ***** válasza:

Majdnem :)

A családi a gyerek születésétől jár neked.


Ha esetleg nagyon meg vagytok szorulva anyagilag, akkor menj majd el az önkormányzathoz és kérdezd meg, hogy milyen anyagi támogatást tudnak nyújtani, jó?


Vannak olyan helyi önkormányzatok (ritka, mint a fehér holló), akik a baba születése után az állami pénzeken felül tudnak adni még kelengye pénzt is, elég sokat, de mondom, ez területfüggő.

2012. máj. 5. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!