Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Utrogestan hüvelykapszula...

Utrogestan hüvelykapszula okozhat fejlödési rendellenességet a babánál?

Figyelt kérdés
Alacsony progeszteron szint miatt kell használnom az elsö 12 hétben és most egy másik doki azt mondta, hogy veszélyes lehet, mert fejlödési rendellenességet okozhat, ez igaz??
2012. máj. 3. 22:41
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Ezt biztos, hogy orvos mondta?! Nem okozhat.
2012. máj. 3. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Baromi érdekes,én szájon át valót szedek és a betegtájékoztatón az van, hogy az sem bizonyított, hogy okoz, az sem , hogy nem.

Fasza.

Milyen rendellenességeket említett?

2012. máj. 3. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
74%

Ne vicceljetek már...


1. SEMMILYEN gyógyszert nem teszteltek várandósokon, egyikkel kapcsolatban sincs adat.

2. A legelterjedtebb magzatmegtartó tabletta, millió nő használja évente vetélés-preventív szerként.

3. A szakemberek számára készült előirat szerint: A progeszteron-expozíciónak kitett nőkön végzett különböző vizsgálatok nem igazolták a magzati fejlődési rendellenességek semmilyen jelentős emelkedését.


Mivel terhes nőkön effektíve gyógyszert nem tesztelünk, csak magát a progeszteron expozíciót, ezért az állatkísérletek is fontosak, amely szerint semmilyen teratogén hatása nem igazolódott.


Másik: vajon kapná-e évente több ezer terhes nő éppen a lombik támogatására, és magzatmegtartás céljából, ha ártalmas lenne...?

2012. máj. 3. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Parasztlogika:

Mi az Utró? Progeszteron. Van progeszteron a terhes nőkben ha nem szednek Utrót? Van. Akkor náluk is fejlődési rendellenességet okoz a progeszteron? Nyilván nem. Akkor az Utró hogyan okozna???


És egyébként 3 gyereket hordtam ki Utróval. Mind egészséges.

2012. máj. 3. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
56%
Az én orvosom azt mondta, hogy kisfiúknál okozhat valamilyen urológiai eltérést, de már nem tudom pontosan mit.
2012. máj. 4. 00:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
A gyógyszerekre szokás szerint ráírnak mindent,hogy ne perelhesd be,ha bármi történt.
2012. máj. 4. 05:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Az Utro hormonpótlásra van, mint ahogy korábban már írták, tehát olyan hormont pótolnak, ami normál terhességben is jelen van..... akkor is, ha kisfiút hordasz a szíved alatt. Ez is kb olyan lehet, mint a terhesvitamintól nagy lesz a baba....
2012. máj. 4. 09:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
23%
Ti biztos jobban tudjátok és minden orvos hülye. Az utro-val amúgy jóval több hormon kerül be mint ami normállémás a esetben termelődik. Nyilván ha problémás a terhesség és vetélés fenyeget akkor kell. De van orvos aki pl akkor is felírja ha az előző terhességben gond volt. Ez már nem hasznos. Ennyi.
2012. máj. 4. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
De az is hasznos, ugyanis a kórelőzményben lévő minden olyan tényező, ami akkor indokolta az utrogestant, abszolút jelen lehet a következő terhességben is, és a gyógyszer hatékonysága fokozódik, ha hamar elkezdik bevinni a plusz progeszteront. És tekintve, hogy valóban mikronizált progeszteronról beszélünk, és semmi egyébről, NEM okoz semmilyen rendellenességet. Mint ahogy már írtam, a progeszteron expozíció hatását vizsgálták - nem derült ki semmilyen magzatkárosító hatás.
2012. máj. 4. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 Eszter8 válasza:
Én is kicsit el vagyok bizonytalanodva az Utrogestan hüvelykapszula miatt..13. hétben járok, és napi 2x2-t kell használnom még mindig (5-6. hét óta), és a doki azt mondta még ne hagyjam abba.. Hormonszintet sosem néztek, de volt egy korábbi vetélésem, nem tudják, mitől. Értem én, hogy ez csak hormon, de túl azon, hogy baromi kényelmetlen a használata, nem szeretek semmit túlzásba vinni. A betegtájékoztatón azt írják 12. hétig szedjük, és a fórumokon is mindenki ezt írja. Van olyan, akinek hozzám hasonlóan tovább kellett szednie? Nem akarok szembe menni az orvosommal, de nem volt meggyőző :(
2012. jún. 27. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!