Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Naponta hallgatom szívhang...

Naponta hallgatom szívhang figyelővel a Pici szívverését. Normális szerintetek, hogy 2 hete szinte mindig ugyanazon a tájékon hallom, illetve még mindig a szemérem csontom felett?

Figyelt kérdés

Nem kellett volna már "feljebb menjen" ?

14+4 hkm


2012. máj. 9. 08:12
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem az nem normális, hogy naponta hallgatod.

Be fogsz így kattanni, ráadásul a babák sem szeretik a szívhangfigyelőt.

Nem véletlen, hogy ez idő után elmozdulnak, hogy meneküljenek előle.

2012. máj. 9. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy a kérdésemre válaszoltál...nem kioktatást kértem, hanem olyan embertől választ, aki szintén használ szívhangfigyelőt, és tapasztalatokkal rendelkezik.

Mellesleg több orvost megkérdeztem, és azt mondták, hogy nyugodtan használjam.

2012. máj. 9. 08:55
 3/12 anonim ***** válasza:
0%

14 hetesen eszembe nem jutna hallgatni a hasam mindennap.


Ez a túlaggódom a terhességem minden pillanatát, pont a várandóság varázsát veszi el.


Mi lesz veled még 26 hétig :-D


3 gyermekes anyuka

2012. máj. 9. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
41%

Teljesen normális, én végig lent hallottam. Bár nekem mindig befordulva volt a babám. Jóval később valamivel feljebb volt már, de nem a pocim közepén.

Viszont tényleg nem kell minden nap hallgatnod, nyugodj meg, biztos jól van odabent.

2012. máj. 9. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
25%

A méh csak a 20. hétre éri el a köldökvonalat.

Teljesen normális, hogy még odalent van 14 hetesen. Igazából ha úgy fordul, akkor nagyobb méh/baba esetén is lehet, hogy majd lent találod.

De tényleg tedd el azt a gépet...

2012. máj. 9. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 Vipy ***** válasza:
81%
Biztos megvan az okod arra, hogy minden nap hallgasd a kicsid szívhangját. Nekem az előzményeim miatt szükséges hallanom, bár sikerült egy nagyon gáz készüléket beszereznem, így majd talán a vége felé fogok tényleges szívhangot hallgatni vele, pedig veszélyeztetett terhesként és az előző két elhalt baba miatt szükségem lenne rá. :( Bocsánat, hogy elkanyarodtam. :) A lényeg, ha van időd, és téged megnyugtat (amiben szinte teljesen biztos vagyok), akkor nyugodtan hallgasd minden nap a szívhangját a picidnek. Próbáld ki egyébként a saját szívhangodat meghallgatni és utána az övét, ha a sebességében nincs különbség, akkor valószínűleg egy saját hasi artériát találtál meg, vagy a köldökzsinórt, és azt hallod mindig ugyanazon a ponton. Ezt azért írom le neked, mert sokan csak a 20 hét körül találják meg ténylegesen a baba szívhangját, ami egy lódobogásra (vágtára) hasonlít. De ha tényleg a baba hangja és ugyanazon a helyen van, akkor sincs gond, majd elkezd vándorolni, ha kedve tartja. Míg normális a szívhang és az orvos sem talál a kontroll vizsgálatokon semmi kivetnivalót, addig nincs okod aggódni. A védőnőddel meg úgyis találkoztok egy-két héten belül, neki elmondhatod még a szorongásod tárgyát. De hidd el, nekem is még csak most kezd felfelé vándorolni a drága, a lábával még a vesémet rugdossa ébrenlétes idejében. :D Szóval nyugodtan hallgasd csak, ártani nem ártasz vele, és téged is megnyugtat. Boldog babavárást! :) (25 hetes kismama)
2012. máj. 9. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:

Kedves Utolsó!

Fején találtad a szöget, valóban nyomós okom van bizonytalannak lenni, de nem szerettem volna bele menni a részletekbe, és lombozni a kedélyeket az előzményről.

Köszönöm a pozitív választ, és megnyugtató szavakat! :)

Egyébként biztos vagyok benne, hogy a Picike szívverését hallom, mert 2x olyan gyors, mint az enyém (mintha egy lócsordát hallanák vágtatni), sőt még a Youtubon is meghallgattam, hogy mit kellene hallani. :)

Minden jót kívánok Neked!

Üdv!

2012. máj. 9. 09:50
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is van szivhangfigyelom. En kb. a 20-dik hetig csak es kizarolag lent, a szemeremcsontom felett hallottam a szivverest. Most mar feljebb van, de nem sokkal. Az UH a pici fejjel lefele van mar eleg regota es a feje a szemeremcsontom mogott van, ezert van a szivhang is olyan lent. Ne aggodj, hogy csak ott hallod es hogy nem mozog el onnan. Teljesen normalis.
2012. máj. 9. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
4-es vagyok, bocsi, nem tudtam, hogy ilyen-olyan okból hallgatod minden nap. (Nekem is azt mondták, semmit nem árt a babának, csak az én lelkiállapotom volt zaklatott, ha reggel nem találtam, akkor egész nap kerestem volna, ezért nem hallgattam minden nap, mert így 1 hétig ezen stresszeltem.)
2012. máj. 9. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Ok,mindegy, csak szarul esett.

Én szerencsére (vagyis Mi, mert párommal szoktuk hallgatni) mindig megtaláljuk. Pláne így, hogy mindig ugyanazon a tájékon van. :)

2012. máj. 9. 11:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!