Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ugye meg tudom szülni természe...

Ugye meg tudom szülni természetesen?

Figyelt kérdés
Ma voltam UH-n súlybecslést is végeztek és 3700-3800 gr-ra becsülték a kisfiamat. Én 164 cm vagyok, most vagyok 70 kg. 9 kg-t híztam eddig. Tudom hogy csalósak ezek a becslések, de olyan jó lenne ha írnának olyanok akik hasonló adottságokkal természetes úton nagy babát szültek. Ja azt nem írtam, hogy 18.-ra vagyok kiírva és semmi jele szülésnek. Nincsenek fájásaim, zárt vagyok.
2012. máj. 9. 16:18
 1/10 anonim ***** válasza:

Szerintem a 164 centiddel nem vagy apró. Miért nem tudnád megszülni?

MOndjuk egy 150 centis, nagyon vékony, keskeny csipőjű nőnél előfordulhat téraránytalanság, de neked ettől nem kell tartanod.

Én a 169 centi magasságommal simán és gyorsan szültem 4350 és 4100 gr-os babákat.

2012. máj. 9. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Szia! Hát én igaz hogy 174 cm vagyok és nem azonosak az adottságaink, de!!!!van pár anyukat akikkel együtt járok terhes tornára és ott mesélte az egyik, - aki szintén nagyjából olyan 165 és 170 cm között van súlyra szerintem nem több mint 65 kg - hogy első babája közel 4 kg volt, és hogy milyen büszke rá hogy természetes úton tudta megszülni! Láttam is a kisfiút már most olyan 4 év körüli lehet teljesen normális jó képességű kis gyerek. Szóval szerintem nem kell aggódnod biztos hogy megfogod tudni szülni. :)
2012. máj. 9. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindenki azt hajtja, hogy ebből császár lesz és már teljesen belém beszélik. Én nagyon szeretnék természetesen szülni.
2012. máj. 9. 16:50
 4/10 anonim ***** válasza:
Bár én 175 centis vagyok, de 4,5 kilós és 60 centis babát szültem gátvédelemmel. Szerintem meg tudod szülni! :)
2012. máj. 9. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Szia, én már 40+6 hetes vagyok, nekem is kb ennyire becsülték múlt héten. Én csak 154cm vagyok, igaz, hogy kövér, de a csipőm a hájtól széles, nem a csonttól (remélem érthető, hogy ezt miért írtam), de senki egy szóval nem mondta, hogy ne tudnám megszülni és bennem sem merült fel. Viszont tény, hogy van egy ismerősöm, ő kb. 160cm, nagyon keskeny csípővel, hát ő nem tudta megszülni a babáját, de ha jól rémlik kb. 4,5kg volt és olyan 60-65cm.
2012. máj. 9. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Mondjuk nálam is az okozhat gondot, hogy a csípőm keskeny. Fáj is rendesen minden csontom, főleg már most.
2012. máj. 9. 18:17
 7/10 anonim válasza:
Én is hasonló adottságokkal rendelkezem. Nekem pl. egészen a szülésig azt mondták, hogy nagy lesz a baba, mert óriási hasam volt,(most is), és aztán nem volt nagy a baba (3320), de mégis császár lett, mert beakadt a feje, és nem tágultam. Ne frusztráld magad a császár miatt, nem olyan szörnyű. Nekem pl. egyáltalán nem okozott olyan érzést, mintha nem lennék igazi anya v. ilyesmi(arról nem beszélve, hogy tudtam rendesen ülni, a hasi varratok kevésbé kellemetlenek mint pl. gátnál). Rögtön odatették a babát hozzám, és azóta is minden rendben van, tejem is volt a 3. nap estéjén. Csak nyugisan: a lényeg, hogy egészségesek legyetek!
2012. máj. 10. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Én csak attól félek, hogy nem leszek ura a testemnek. Borzasztó rossz lehet, hogy nem érzem a lábaimat.El sem tudom képzelni. Félek, hogy bepánikolnék. Maga a műtét amúgy mennyi ideig tart?

Ja, amúgy az a poén az egészben, hogy fel nem fogom, hogy fér el bennem akkora baba, mert nincs nagy hasam egyáltalán.

2012. máj. 10. 09:18
 9/10 anonim válasza:
Nem szabad túlparázni. minden amit csinálnak vagy mondanak azért van, hogy a babád és Te egészségesek legyetek (legalábbis remélem máshol is így van). Én mindent a dokira hagytam, hogy döntse el ő, hogy meddig vajúdjak, milyen érzéstelenítőt adjon, császározzon. Nem csalódtam. Egyébként a császár kb. 10-15 perc. Engem altattak, de a férjem a műtőnél várt, és mielőtt megmosták, és rendbe tették volna a babát a kezébe nyomták. Amikor kitoltak a műtőből, az én mellkasomra is rátették. A hasad miatt se aggódj, az enyém meg most akkora (második gyerkőc), hogy 12 hetes genetikai UH-n ránézésre 18 hetesnek gondoltak, és megkérdezték, hogy mennyi lett az AFP-m :)
2012. máj. 15. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Hát megszültem :) 3850 g és 56 cm! Nem mondom, hogy könnyű volt, de nem lehetetlen :)
2012. máj. 20. 14:20

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!