Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Más kismamáknak is vannak...

Más kismamáknak is vannak ilyen rossz napjai? :- (

Figyelt kérdés

Ma nagyon el vagyok keseredve, nincs jó kedvem, és a hasam is fájogat jobb oldalt szúr, egyedül vagyok itthon várom a páromat,de olyan rosszul érzem magam, egész nap, sírós vagyok nyűgös és a hátam is fáj. Ráadásul orvost váltottam nemrég, és úgy érzem nagyon egyedül vagyok, hogy nincs aki támaszt adjon, vagy legalábbis cikinek érzem felhivni minden apró hülyeséggel az orvost :-( inkább a neten tájékozódom erről arról, jövőhéten megyek majd dokihoz már alig várom, de olyan rossz hogy nem tudom kibeszélni a bajaimat ilyenkor. (Nincs kivel, mert ezt tényleg csak azt érti aki terhes)

Olvasgatok babás honlapokat, ahol mindenről szó van, nekem még van 3 hónapom szülésig, de már szinte előre rettegek,hogy fogom bírni, meg rémisztgetnek hogy a szülést fel kell dolgozni stb...stb...

hát komolyan mondom, hogy a francba legyen jó kedvem?? :-(

megpróbálok a babámra koncentrálni és a páromra mert ez az a forrás az amiből tudok erőt meríteni



2012. máj. 9. 16:38
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Nekem is szokott rossz kedvem lenni, és szoktam csak úgy minden ok nélkül sírni. Párom két műszakban dolgozik, én veszélyettett terhesként táppénzen vagyok, alig mozdulok ki, ritkán vagyok emberek között. :(

Momentán én szívesen lennék a helyedben, mert Te már 3 hónap múlva világra hozod a Gyermeket, akire gondolom már nagyon vártok. Én még csak alig múltam 3 hónapos...Sokszor az szomorít el a terhességben, hogy "jajj, még olyan sok van hátra, ott van a 20. heti genetikai uh, jajj, csak minden rendben legyen..." Te már csomó mindenen túl vagy, gondolj erre!!!

Kívánom, hogy jobb kedvre derülj!! :))

15 hkm

2012. máj. 9. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Fel a fejjel, ugyan az én fiam már elmúlt 1 éves, de még bennem él a terhességem, így át tudom élni a kételyeidet. Azokkal akik rémisztgetnek ne foglalkozz, tudom könnyű mondani, de ezen túl kell lépni, én is emlékszem sokan sokfélét meséltek a szülésről, arról milyen betegsége lehet a babának, stb., nem vettem jó néven. Gondolj arra, hogy egy gyönyörű egészséges babát hordasz a szíved alatt, aki bearanyozza az életedet, és a szülés nemsokára már csak egy emlék lesz, amire minden nehézség és fájdalom ellenére jó lesz visszaemlékezni...Kitartást és sok erőt kívánok neked...Ha bármi kérdésed van és tudok, akkor segítek.
2012. máj. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Szerintem meg az lehet a baj, hogy túlságosan is "rácsavarodtál a témára". Még a java hátra van, viszont így időd is lenne más dolgokkal foglalkozni.

Veszélyeztetett vagy?

Ha nem, akkor menj, találkozz barátnőkkel, menj kiállításokra, hívj fel ismerősöket.

A legjobb módszer a saját nyűgünkről megfeledkezni, ha mások problémáit is egy kicsit magunkra vesszük. Keress fel idős nagyit, vagy mit tudom én.

Sétálj nagyokat, olvass, és ne babás dolgokat, hanem bármi mást, ami amúgy érdekel.


Amúgy igen, mindenkinek van rossz napja. Sőt, jelen terhességem alatt alig alig volt jó napom, mert sok volt a probléma, de hidd el, eltelik az a 3 hónap is hipp-hopp, csak próbálj meg nyitni!

2012. máj. 9. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Én 39 hetes terhes vagyok első babával, és totál átérzem a helyzetedet, merthogy nálunk is szinte detto ez volt mikor eljöttem tp-re. Az első hónapban még lekötött hogy ilyen vizsgálat meg olyan vizsgálat, de aztán meg valahogy nap nap után egyre lehúzott valami érzés. Nézd őszinte leszek! Nekem talán 1 hónapja hogy sikerült kilábalnom ebből az érzésből, mert beláttam hogy ez nem mehet így tovább. Eléggé összejöttek nálunk is a dolog, ami miatt aggódhattam...Viszont ami segített, nem kell hogy lemondj a babás dolgok fürkészéséről, csak menj ki kicsit a természetbe, elég ha elmész a boltba és haza felé veszel egy kakaós tekercset és leülsz egy nyugis parkban, és ott megeszed, közben olvasgatsz esetleg babás magazint. Ezek nem "..és majd a falat kapartam úgy fájt..." -akkal van tele, hanem hasznos és nagyon érdekes dolgokkal. Közben a picinek is jót teszel hogy nyugodt vagy, nem stresszelsz, nem fogod úgy érezni hogy magányos vagy! Ha biciklivel szoktál járni, akkor menj inkább gyalog úgy tovább vagy kinn a levegőn. Próbálj terhes tornára járni, mert ott meg megismerkedhetsz kis mamákkal, ki tudja talán találsz olyat is akivel egy hullámhosszon vagytok. Persze ott sem kötelező beszélgetni, csak ha van kedved :) és még a testednek is jót teszel vele. Nem fogsz folyton azon agyalni hogy párod mikor jön már haza hogy megbeszélhesd vele a napi dolgokat, mert elvonja a figyelmed, pl. a természet, a friss levegő... Ezek nekem nagyon sokat segítettek hogy ki tudjak jönni ebből az állapotomból. Remélem tudtam segíteni! Jó baba várást! És kitartás! A végén megtérül minden! :)

2012. máj. 9. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy ma van valami a levegőben, mert ma nekem is elég ramaty kedvem van, olyan semmilyen. Nem is csináltam ma semmit, az ebéd főzésen kívül, mert nincs kedvem. Engedd át te is magad kicsit a szomorkodásnak (azt is kell néha), de holnap már vidáman töltsd a napot!!!
2012. máj. 9. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
Igaz, hogy én nem vagyok tapasztalt kismama (hiszen még csak 6 hete várok kisbabát), de én is nagyon lehangolt voltam ma. Mára szabadnapot kaptam és nagyon vártam, hogy a férjem is hazajöjjön a munkából, de amikor hazaért iszonyatosan elkezdtem sírni és nem tudtam abbahagyni. Szegénykém nagyon megijedt. Egész nap feszül és ideges voltam. Holnap megyek ultrahangra és félek, hogy minden rendben lesz e. Nyugodj meg, biztosan minden jóra fordul. gondolj arra, hogy a Te babád már nagy és egészséges. :) Minden jót kívánok Nektek!
2012. máj. 9. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim válasza:
Nekem is sokszor van ilyen,főleg ha a párom délutános,mint most is.Nagyon egyedül érzem magam.Most meg a hétvégi időjárás is nyugtalanít,ugyanis szombaton lesz az esküvőm.De már ott tartok,hogy nem érdekel,lesz ami lesz,én akkor is boldog leszek,hisz hozzámegyek ahhoz a férfihoz aki szeret,és akit én is szeretek,és itt van a mi kisfiúnk is a pocakomban,szóval nincs miért szomorkodni.Fel a fejjel,csak pozitívan!
2012. máj. 9. 19:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

huu én valamelyik nap jártam igy, mindenen elsirtam magam, a kutyát levittem, épp tüzelnek a csajok :) az enyém meg kan és meg van hülyülve, nem hallgat rám le se tolja a fejemet, én meg tök rosszul éreztem magam hogy ha a kutyámat nem tudom meg nevelni mi lesz velem a bébivel ???

haza jöttem és elsirtam magam...persze semmiről nem tehet a kutya hisz ösztönlény így őt nem bántom a viselkedése miatt de nekem olyan rossz kedvem lett ettől, hogy egy ilyen egyszerű dolgot hogy a kutyát rendesen megnevelni sem vagyok képes...de megnyugtattak páran hogy más dolog egy gyerek mint egy kutya nevelése :))) de 2-3 naponta mindig elbőgöm magam valamin.

30h km

2012. máj. 10. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Szia!

Az én párom is állandóan dolgozik, én is nagyon depis vagyok, hogy velünk alig van, szinte csak evésnél és alvásnál. Kaptam tőle ígéretet, ha meglesz a kicsi a vasárnap a mienk lesz és minden este fél órát a fürdetésnél. Majd meglátjuk mi lesz belőle. Ha nagyon bedepizek nekem is elkezd fájni a hasam és nagyon bekeményedik, ilyenkor megpróbálok minnél többet aludni. Szedek magnesil citricit a doki javaslatára 3x1-et, de nem soka segít, még hányingert is okoz, de muszáj, nehogy hamarabb lerakjama "csomagom". Legalább 5 hetet ki kell még húznunk a doki és a védőnő szerint. Valószíű, hogy hamarabb érkezik, mert a szív alakú méhem miatt kevesebb helye van a pici lányunknak. Ha nagyon rosz kedvem van (de ha nem akkor is) beszélek a kicsihez, ez megnyugtat. Elmondom, hogy milyen, jó, hogy ő van nekem és mennyire fogom szeretni, mint ahogy a nővérkéjét szerettem volna (sajnos 22 hetesen halva született tavaly áprilisban). Ez a baba ad nekem erőt. Az előző eset óta elég gyakran esek depibe, és elég nehéz kijönni belőle egyedül.

Próbáld meg te is mindennek a jó oldalát nézni, hátha jobb lesz a kedved, én legalábbis ezzel próbálkozom, még nem nagy sikerrel :( .

(32 hetes kismama)

2012. máj. 10. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Off: Törd össze kanállal a magnesii cirticit és oldd fel egy kevéske vízben, majd öntsél hozzá olyan innivalót amit szeretsz. Így nem okoz hányingert, és állítólag jobban fel is szívódik (patikus szerint)
2012. máj. 10. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!