Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Voltam fogászaton ellenőrzésen...

Voltam fogászaton ellenőrzésen, de a fogorvos nem pecsételte be a kiskönyvembe, mert azt mondta előbb meg kell csináltatnom azt a kettőt, ami rossz (tömni kell, de nem annyira vészesen szuvas). És ezért kell amúgy fizetni a kismamáknak?

Figyelt kérdés
Pedig azt hallottam elég egy ellenőrzésre elmenni, és bepecsételik akkor is.
2008. okt. 28. 12:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Elvileg be kellett volna pecsételnie a kiskönyvbe. Hiába rossz a fogad, csak azért, mert babás vagy, nem kötelességed megcsináltatni.

Szerintem menj el egy másik fogorvoshoz a pecsétért!!

Az árakról nem tudok, én magándokihoz járok, az meg fizetős :(

2008. okt. 28. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:

Szia! Nem értem miért nem pecsételt a kiskönyvedbe! Én nem magán dokihoz járok hanem ahova tartozom és ott nem kell fizetni a kezelésért! Nekem is volt egy rossz fogam de ennek ellenére pecsételt a könyvembe és oda írta azt is hogy kezelése folyamatban van!

34 hetes kismama

2008. okt. 28. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Én is mondtam neki hogy írjuk oda hogy folyamatban, de azt mondta azt nem lehet, akkor azt kell odaírnia hogy szuvas fogazat (na ne túlozzunk már, van 2 összesen), sztem direkt ki akart cseszni velem.
2008. okt. 28. 13:09
 4/12 anonim ***** válasza:
Szerintem rossz napja volt, mert ennyi erővel meg is csinálhatta volna, ugyanis a kismamáknak ingyen van...
2008. okt. 28. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Úgy érted ingyen van a kezelés? De nem ide tartozom.
2008. okt. 28. 13:15
 6/12 anonim ***** válasza:
100%

Hivatalosan nem pecsételheti le az orvos a kiskönyvedet, úgy, hogy nincsenek rendben a fogaid, mert megbüntetik érte. Ha a lakhelyed szerinti fogorvoshoz mész, nem kerül pénzbe. A te érdeked, hogy még most megcsináltatsd, mert a baba minden kalciumot és egyéb neki szükszéges anyagot durván kiszed a szervezetedből, s ha nem csináltatod meg a fogaidat még most, pár év múlva műfogsorral szaladgálhatsz.

Én megcsináltattam, mégis a terhesség óta rohamosan mennek tönkre a fogaim, töredezik a fogzománc mindegyikről.

2008. okt. 28. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én nem mondtam hogy nem akarom megcsináltatni, csak nem ezzel akartam, hanem a sajátommal, ezzel csak meg akartam nézetni hogy van-e rossz fogam, mert ha nincs akkor nem várok még másfél hónapot mire kapok időpontot a sajátomnál. Csak kíváncsi voltam erre az egész procedúrára, hogy kell-e pecsételnie, nem tudtam hogy megbüntetik. Habár a barátnőm volt múlt héten, neki is van 2 rossz, és szó nélkül bepecsételték. Biztos változó ez is.
2008. okt. 28. 13:20
 8/12 anonim ***** válasza:

Én csak kérdezném, hogy miért annyira fontos az a pecsét?


Úgy tudom, hogy az anyasági támogatásra jogosult, aki 4x volt terhesgondozáson és nem feltétlenül kötelező a fogorvosi pecsét.


"Anyasági támogatásra az az anya jogosult, aki terhessége alatt minimum négy (koraszülés esetén legalább egy) alkalommal megjelent terhesgondozáson, és ezt igazolni tudja (nem "kiskönyvvel", hanem a terhesgondozást végző orvos igazolásával)."


Vagy miért fontos a pecsét?

Ne haragudjatok, ha butaságot kérdeztem.

2008. okt. 28. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Nem kötelező a pecsét csak ajánlott elmenni fogorvoshoz. de ha már ott voltam örültem volna a pecsétnek, mert mindig kérdezgeti a védőnőm voltam-e már.
2008. okt. 28. 14:08
 10/12 anonim ***** válasza:
Akkor most miért is olyan fontos a pecsét? A fogaid nem fontosabbak, hogy rendben legyenek? Már bocs!!!
2008. okt. 28. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!