Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nálatok történt ilyen vagy...

Nálatok történt ilyen vagy hasonló? Probléma esetén hogy oldottátok meg? Nagyon ideges vagyok!

Figyelt kérdés
Terhességem megállapítása 5 hetes korban történt. Bejelentkeztem a védőnőhöz, múlt héten mehettem hozzá a gondozási könyvért. Jelenleg 10 hetes vagyok, ma hívtam a kórházat a 12 hetes vizsgálatok időpontjaiért.Szabályosan sokkolt, hogy laborba 1 hónap a várakozási idő a tatabányai kórházban! Maszekban nem lehet megcsináltatni más kórházba nem lehet menni. Persze a Down-t leszűrik, csak vigyem az UH eredményét, meg a befizetett csekket(nem mintha sajnálnám a pénzt rá), még időpont sem kell. Teljesen kiakasztott ez a helyzet, köszi Magyar egészségügy..
2012. máj. 9. 16:47
 1/10 anonim ***** válasza:

Ezt el sem hiszem!

A terhes kismamákat nálunk Csepelen soron kívül fogadják időpont és várakozás nélkül, akár heti kétszer is, tökmindegy.

Valamit nem jól mondhattak ott neked, nézz utána még egyszer, mert ilyen nincs!

Kismamákkal nincs!

Azt tudom, hogy más esetben időpont kell, és hosszú lehet a várakozás, de nem nekünk!

Pl ha most kérne az orvosod terheléses cukrot, akkor azt is kötelességük lenne azonnal megcsinálni! Pedig csak 24 hetesen szokták.

Érted mire akarok kilyukadni?!, nem veszélyeztethetnek!

2012. máj. 9. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Azt mondta a betegfelvételis, hogy a terhesgondozóba is 2 hét a várakozási idő és a beutalókat ugyebár csak ők adhatják ki. El sem hiszem ezt az egészet!!
2012. máj. 9. 17:04
 3/10 Sókristály ***** válasza:
Szerintem is tévedés lesz a dologban. A terhesség alatti vizsgálatokat a kórháznak időben el kell végezni ingyen és bérmentve.
2012. máj. 9. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szintén Csepeli vagyok, és csak ugyanazt tudom mondani, mint az első hozzászóló:)
2012. máj. 9. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Első vagyok.

"A terhesgondozóba két hét a várakozási idő"?

Ezt hogy érted?

Nekem az orvosaim adják a beutalót, hol a nőgyógyász, hol a diabetológia, hol más...

...és rongyolok vele a laborba.

És várok max fél órát, míg bejutok .


Az orvosokhoz kellhet időpont, de soron kívül is fogadnak, ha nyűgöm van. Mindenkit, nem csak engem!

őt, mondják is, ha emelkednek mondjuk a vércukorértékeim, vagy a vérnyomásom, akkor ne üljek a seggemen, hanem rongyoljak befele!


Menj el a nőgyógyászatra, és a nővérkéket kérdezd ki rendesen, ők jobban ráérnek,mint a dokik, és sokszor tudják a kerülőutakat is!

2012. máj. 9. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
A helyzet az, hogy van egy magánorvosom, védőnőm és háziorvosom. Egyik sem adhat beutalót sehova! Csak a tatabányai kórházban a terhes gondozó adja és pecsételheti le.A genetikai ultrahanggal ugyanez a helyzet! Itt a tájékoztató a kezemben. :(
2012. máj. 9. 18:49
 7/10 Sókristály ***** válasza:

A Down szűrésre tényleg csak a terhesgondozó adhat. De mivel ez aztán tényleg kötött időben kell, hogy történjen, nem várathatnak meg.

Viszont, ha már úgyis sok mindent magánúton intézel akkor menj el genetikai uh-ra is magánúton.

Olyan nincs, hopgy nem mehetsz, és olyan sincs, hogy nem fogadják el az eredményt, ha másnál csináltatod. ha egy szonográfusnak engedélye van, akkor az Ő lelete hiteles. Ennek utánaérdeklődtem, amikor hasonló cipőben jártam.

2012. máj. 9. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Akkor menj egy másik közeli kórházba, hülyeség h nem mehetsz mert Magyarországon szabad orvos választás van és ha az a doki amelyiket te szeretnéd Tatabányán van akk ott ha Budapesten akk ott oda mész ahova akarsz és ott is szülsz aholt te akarsz!
2012. máj. 9. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
A Down szűrést bárhol megcsinálják időpont nélkül, nem támogatja a TB, a teljes összeget fizetni kell. A vérvételt viszont már csak a lakóhelyhez tartozó kórház csinálja meg, mert már nem fizeti a TB teljes összeget. Megkérdeztem.
2012. máj. 9. 19:32
 10/10 anonim ***** válasza:

Háát... Nem tudom...

Amikor nálam kiderült a Baba, én sem kaptam időpontot, de azt mondta a Nő - aki az időpontokat rendezi a kórházban - hogy hívjam föl közvetlen az osztály és mondjam el a szitut...

Másnap fogadtak! Olyan nincs, nem szabad olyannak lennie, hogy egy fontos, sőt éppen kötelező vizsgálatról lemaradj azért, mert nincs időpont!

Próbálkozz!

2012. máj. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!