Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesen beregisztrálhatok a...

Terhesen beregisztrálhatok a Munkaügyi Központba, ha már lejárt a táppénzem, és azt szeretném ezáltal, hogy tovább is biztosított maradjak és ne keljen fizetnem a vizsgálatok után?

Figyelt kérdés
2012. máj. 9. 21:08
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Munkanélküli Központba, bocsánat!
2012. máj. 9. 21:08
 2/12 anonim ***** válasza:
igen
2012. máj. 9. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors választ!
2012. máj. 9. 21:11
 4/12 anonim ***** válasza:
Azért mert regisztrálva vagy a központba azért nem jár Tb ellátás.. Tb csak addig jár amíg munkanélküli segélyt kapsz..
2012. máj. 9. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Köszi! Terhesen egyáltalán kaphatok munkanélküli segélyt úgy, hogy közben nem küldtek el, de már táppénzt sem kapok?
2012. máj. 9. 21:47
 6/12 sumergo ***** válasza:
Az hogy van, h nem küldtek el, de nem kapsz táppénzt??? Most akkor mi van?
2012. máj. 9. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 A kérdező kommentje:
Én is nemrég tudtam meg ezt, hogy elvileg azért nem jár már a táppénz, mert 4 hónapig dolgoztam csak, és ennél tovább a munkáltató nem fizethet nekem táppénzt, ezért érdeklődik most az OEP-nél. De csak várok, várok, az idő meg megy.
2012. máj. 9. 22:35
 8/12 anonim ***** válasza:
Segélyel kapsz csak tb-t,ez 100% a táppénznek meg járj tényleg utána.De olyan a munkád,hogy nem tudod elvégezni?
2012. máj. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 A kérdező kommentje:
Fizikai munkát végeztem, úgyhogy sajna nem dolgozhatok, mert veszélyeztetett terhes vagyok. Akkor mindenképpen utána járok ezeknek, amiket írtatok. De ahhoz, hogy munkanélküli segélyt kapjak, nem kell meglenni bizonyos munkaviszonynak? Vagy hogy megy ez?
2012. máj. 9. 23:32
 10/12 anonim ***** válasza:

Munkanélkülibe csak akkor jelentkezhetsz be, ha nincs semmilyen jogviszonyod (munkaviszony, nappali tagozatos tanuló, hivatásos nevelőszülő stb.).

Biztosításod csak akkor van, ha kapsz valamilyen ellátást, ami pedig 3 éven belül minimum 360 munkában töltött nap után jár.

Egészségbiztosítást legegyszerűbben úgy "szerezhetsz", hogy bemész a NAV-ba = APEH-ba és fizeted a havi 5000,- Ft körüli összeget. Azt viszont nem tudom, hogy fennálló munkaviszony mellett is működik-e ez.

Ha megszűnik a munkaviszonyod, vagy a munkanélküli ellátásod még 45 napig vagy biztosított.

Ennyi jutott eszembe!

2012. máj. 10. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!