Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha bármilyen fertőzést, vagy...

Ha bármilyen fertőzést, vagy bacit elkaptam volna, és baj van a babámmal, vagy fejlődésében rendellenes, pl: nem fejlődik rendesen a végtagja, vagy szellemileg visszamaradott lenne, az már 25 hetesen kiderült volna a vizsgálatokból?

Figyelt kérdés
25 hét után ha eddig egészséges volt, és mindent rendben találtak igaz ez után már nem alakulhat ki semmi?
2009. jún. 25. 10:08
 1/4 anonim ***** válasza:
A terhesség végéig lehet bármi, sőt a szülőcsatornában is kaphat el fertőzést, de a csecsemőosztályon is! Holnap elüthet engem is egy teherautó, de nyilván nem fog! nyugi, vagy van valami konkrét félelmed? Az uh-n azért nagyon-nagy valószínűséggel látszott volna a fejlődési rendellenesség!
2009. jún. 25. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Belgyógyászati osztályon dolgoztam, 3 hétig, és ott mindíg van valamilyen fertőzés veszély, sugár terápiás beteg, és az orvosok is figyelmeztettek hogy melyik kórterembe nem mehetek be, de ennek ellenére félek, hogy bármi féle besugárzást kaphatott, meg a 8 órás fel-alá járkálás sem tett jót.
2009. jún. 25. 10:15
 3/4 anonim ***** válasza:
értem, én is izgulnék a helyedben, de biztosan minden rendben lesz...
2009. jún. 25. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Szerintem nyugodj meg! Neked, mint eü-snek még jobban kell tudnod, hogy mennyi minden veszélynek van kitéve minden magzat míg meg nem születik..és azt meg szerintem még jobban, hogy milyen kicsi esélye van annak, hogy egy baba - a mai fejlett terhesgondozás miatt . betegen, fejlődési rendellenességgel szülessen. Nézz szét a környezetedben, nem hiszem, hogy nagyon sok végtaghiányos, esetleg sérült babát találsz.. Persze jogos a félelmed egy bizonyos határig, hiszen minden kismama fél, hogy nehogy pont az ő babájának legyen baja, de hidd el, hogy ennyi idős babánál már észre vették volna, ha bármi baja lenne.. Persze azt, hogy esetleg agykárosodása lenne azt nem, hiszen az agykárosodások nagy része a szülés közbeni sérülés, oxigénhiány miatt alakul ki és nem az intrauterin életben.. Szerintem gondolkozz pozitívan és ne agyalj azon, hogy esetleg beteg lenne a babád! Ha nagyon félsz, beszélj erről az orvosoddal vagy a védőnővel, igazán ők tudnak neked kimerítő választ adni.
2009. jún. 25. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!