Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Beteg, visszamaradott lesz a...

Beteg, visszamaradott lesz a gyerekem? :, (

Figyelt kérdés

32 hetes uh-n a következő értékeket mérték:


BPD: 79mm

FL: 56 mm

AC: 247mm

AFI: 90mm


Számított értékek:

FL/AC: 0,227%

FL/BPD: 0,709%

F.W. Shepard: 1520 g


Teljesen kikészültem, lélekben már eltemettem a gyerkőcöt. :((( Elég durva stílusban beszélt velem a szonográfus nő, hogy ez a gyerek retardált, meg súlyos a dolog, meg ilyenek. Volt egy szülésznő, aki az nst-t csinálta, ő mondta, hogy egyek több vitamint, szénhidrátot, igyak nagyon sokat, és pihenjek. Elég ennyi valóban? Járt már valaki hasonló cipőben?


2010. dec. 10. 10:58
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
85%

Sajnos nem értek ezekhez az értékekhez, csak azt szeretném üzenni a szonográfusnak, hogy nem használjuk már a retardált kifejezést!

Már majdnem gyógypedagógus

2010. dec. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
100%

Egyes adatok alapján is több héttel van lemaradva van ahol csak két hét van ahol 2-4 hét a lemaradás.


Én tuti elmennék egy genetikushoz hogy elemezze az adatokat.

2010. dec. 10. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
100%
Dehogy lesz beteg!Ki vagyok akadva az ilyen "kedves" szülésznőkön.A retardált nem azt jelenti, hogy valami baja lesz, hanem azt, hogy a korához képest kisebb a becsült súlya.Egyébként az is csak egy becslés.Nekem 2490 g-mal született a lányom,39+6 hetesen.Végig szedtem az Elevitet, nem dohányoztam, ettem sokat, de ez öröklött dolog.Én magam is alacsony és vékony vagyok, az én adottságaimat örökölte.Ennyi! Ráírták a zárójára, hogy retard.Kösz!Kérdeztem, az orvost, hogy ez mit jelent.Azt mondta, csak annyit, hogy a bevitt tápanyag a szervei működését biztosította, és az utolsó hetekben már nem tudott úgy hízni.De nem lesz semmi baja, higgyek a saját szememnek!Egyébként egészséges, már 4330 g, és még nincs 3 hónapos.Eszik, mint egy bajnok.Ne aggódj!!
2010. dec. 10. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
100%
Ja!És nem minden baba fejlődik azonos ütemben, sőt!Nagyok ilyenkor már az egyéni különbségek.Az én lányomat a gyerekorvos és a védőnő is mindig dicséri, hogy milyen szép, formás baba.Majd bepótolja kint!Nem minden a születési súly, egy kicsit túl van lihegve szerintem.Semmi jelentősége.
2010. dec. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
100%

Úgy hívják: méhen belüli retardáció - ez azt jelenti, hogy el van maradva picit a fejlődésben. De(!) pont a napokban olvastam itt, hogy több kismama járt így és nem volt semmi gond!!!

Szerintem nyugodj meg! Nem a gyermeked retardált!!

2010. dec. 10. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

Semmi baja nem lesz.Tényleg pihenj, ne idegeskedj-könnyű mondani-egyél, igyál és lehet legközelebb meg nagyobbnak mérik-a méhlepény rendben van?

Az orvosod, mit javasol?

2010. dec. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__terhes..


Valamelyik nap került fel ez a kérdés!Én ott első válaszoló vagyok!Tapasztalatból mondom: NYUGI!!!!!!!! Nem lesz semmi baj!!!!!

Az a nő meg aki így beszélt veled,egy kismamával törölje ki a s**gét a diplomájával!Érzéketlen *****!

2010. dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

Ezekhez az értékekhez én sem értek,de hasonló helyzetben voltam.

A saját nőgyógyászom haragban volt egy másik nőgyógyásszal.De a sors úgy hozta,hogy meg kellet kérnie,hogy a másik doki csináljon nekem egy UH-t 40 hetesen.Ez a doki "nagyon jó fej" volt,mert a lemért értékek alapján "megnyugtatott",hogy a babám méhen belül retardált,ugyanis 2 hét alatt 70 dkg-ot fogyott,és a méretei is hetekkel alulmaradnak az elvárttól.Mindezt azért,hogy a saját dokimnak alátegyen.2 nap múlva megszültem a tökéletesen egészséges 3,6 kg-os 58 cm-es lányom.

Az volt a gond,hogy ezek a műszerek a lemért értékekből,egy átlagot számítanak,és ha nem elég körültekintő az aki méri,valamint valójában lehet 1-2 héttel kisebb is a terhesség,mint az utolsó mensestől számított hét.Én is így voltam,kb 10 nappal később lettem terhes mint ahogy elméletileg középidőm volt,(tudom,mert naptármódszerrel védekeztünk,ezért is lehettem terhes)valamint a lányom feje ovális,és a falcsontok közötti távolság nem volt mérvadó a koponya méretének számításával.(körbe kellet külön rajzolnia a dokimnak,így jött ki mindig a megfelelő méret)

Szóval nálam így jött ki szülés előtt az a 3-4 hetes lemaradás.

Szerintem ne keseredj el én úgy gondolom,hogy nálad is csak rosszul jöttek össze a dolgok.

Kívánom,hogy így legyen!

2010. dec. 10. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Szia.Nekem a 36.-dik heti Uh mondták h 1-2 héttel el van maradva.Dokim pár napra rá azt mondta vizsgálat után h jóval 3 kg felett lesz.Erre 3210 g-al született tökéletes súllyal és 10-es apgarral.Ne aggódj semmi baj nem lesz egészséges gyönyörű babád lesz.Ne idegeskedj mert azzal nem lesz jobb sőttt.Szűlésznő amit tanácsolt viszont sztem nem butasság.veszteni velód nincs.vitamin,szénhidrát,folyadék és sok sok pihenés....kitartás és fel a fejjel....9 hós tündér anyuja
2010. dec. 10. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
100%

Elő kerestem a lányom méreteit,pont 32 hetes UH papír van előttem.

BPD : 82 mm

FL :55 mm -még kisebb mint a Te babádé

AC : 267 mm

súly becslése : 1820 g.

a 37. héten született meg,2300 g-al.,és 47 cm-el. Pici volt,de formás. Most 7 éves,20 kiló,okos,ügyes,semmi baja,hordtuk fejlődés neurológiára is a biztonság kedvéért,de kutya baja. Mindig kisebb volt a többi gyereknél,most is Ő a tornasorban az utolsó,de kit érdekel,ha Ő az osztály első! :)

Szerintem azért nézessétek meg egy normális lelkületű szonográfussal is,de szerintem nincs ott baj.

2010. dec. 10. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!