Alacsony az AFP?

Figyelt kérdés
Most kaptam meg az AFP eredményt és nem igazán értem a netes oldalon ami a lapon van se írnak semmit... A MOM értéket 1,22re írták a referencia értékeket pedig 2,5re és 50re. Ez mit jelent? Akkor most alacsony lett ez az érték? Akitől átvettem a lapot nem mondott semmit, azt mondta hogy majd a doki mondja el hogy mi mit jelent, de oda csak 2hét múlva kell mennem.

2012. máj. 10. 13:23
 1/6 A kérdező kommentje:
Azt még elfelejtettem, hogy a súllyal korrigált érték pedig 44,15
2012. máj. 10. 13:26
 2/6 anonim ***** válasza:

Nálunk 0,7-2,5 MOM között volt normális az érték.

Ha neked 1,22 MOM akkor az tökéletes.

Nekem 0,6 MOM volt, ez elvileg alacsony, de a doki azt mondta, hogy az alsó értékkel ne is foglalkozzak. Kislányom makk egészségesen született.


A 2,5 a MOM felső határa, az 50 pedig egy másik értéket mutat valószínű, ugyanis van hogy ng/ml-ben adják meg az AFP értéket, és ez általában 20-100 ng/ml közé esik, tehát ha az 50 (és a 44,15) erre vonatkozik, akkor neked ez is tökéletes.

2012. máj. 10. 13:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a gyors válaszod megnyugodtam, hogy akkor ezek szerint rendben van ez is:-)Csak nem értem, hogy ezt a gondozóban miért nem bírta kinyögni a nő:-S
2012. máj. 10. 13:32
 4/6 anonim ***** válasza:

Ja, sokszor nem mondanak semmit, a kismama meg izgulhat!

Én is úgy szedtem ki mindent az orvosomból, mert magától nem mondta volna, mert neki természetes, ő úgyis tudja...érdekes, de sok doki és asszisztens van így ezzel.

2012. máj. 10. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Az embert meg eszi az ideg, de a dokik meg csak azt szajkozzák, hogy ne idegeskedjünk...De mind1 az eredmény jó úgyhogy most már nem idegeskedek:)
2012. máj. 10. 13:47
 6/6 anonim ***** válasza:
az 1.22 az jó!!! Nekem 1.1 volt :)
2012. máj. 10. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!