Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Kismamik, csak engem viselt...

Kismamik, csak engem viselt meg ennyire a cukorterheléses vizsgálat?

Figyelt kérdés

24 hetes vagyok a második babámmal. Az elsővel semmi gond nem volt,kicsit rosszult voltam,de ennyi.

Most viszont, megittam azt a 3 dl tömény szörnyű sz.rt,már bocsi,azt hittem ott jön ki belőlem mindne. Alig akart eltelni a két óra, ettem ittam utana,de délutánra annyira rosszul lettem,hogy a férjem már orovst akart hívni. Annyira fájt,fászített a gyomrom, hogy már potyogtak a könnyeim. És 9körül ki is jött belőlem minden.

Szörnyű volt:(:( remélem többet nem kell mennem.

Miért "kínoznak" minket ennyire?????


2012. máj. 12. 07:51
 1/10 anonim ***** válasza:
Sajnos ez a "szükséges rossz" :( Én tavaly júliusban voltam így ezzel a diabetológián, utána viszont 2-3 órával jobb volt... :) a lényeg, hogy túl vagy rajta!
2012. máj. 12. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy nektek ilyen volt! Én is féltem tőle, mert sokat olvastam én is, hogy milyen borzasztó, meg alapból is kicsit félős vagyok. Jól ki is kerekedett a szemem, amikor megláttam, a vázányi löttyöt... Aztán fogtam, és legurítottam:) A férjem csak nézett, mert ismer, és ő is várta az öklendezést, szenvedést és hasonlókat. Olyan volt, mint egy citrom nélküli édes limonádé. Nem tudom minek köszönhetem, hogy ezt így éreztem, mert nagyon megértem azt aki rosszul lesz tőle. De azért írtam le, hogy akik még előtte állnak ne tartsanak tőle annyira, mert nem mindig sül el annyira rosszul:) Nektek pedig gratula, túl vagytok rajta, és ezzel sokat tettetek a baba egészségéért!:)
2012. máj. 12. 08:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Én 5 perc múlva kihánytam, el sem tudták végezni a vizsgálatot. :S
2012. máj. 12. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Én ugyan még nem estem át terhességin, de sima cukorterhelésen igen. Ugyanúgy a cukros, kétórás változaton. Habár belőlem nem jött ki, de nagyon meg tudlak érteni, hogy úgy jártál. Te vittél citromlevet? Én is csak utána tudtam meg, hogy egy citrom levét lefacsarva elvihetsz egy üvegben és azt beleteheted a cukrosvízbe.

Az is rossz volt még, h amíg nem ettem, addig a szám is ragadt tőle.

2012. máj. 12. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Ez nem kínzás, sajnos így lehet megállapítani, hogy van-e terhességi diabétesze a kismamának vagy nincs.

Én a harmadik gyerekkel csináltam végig januárban (vagy februárban?), és számomra is az egész terhesség legkellemetlenebb vizsgálata ez.

Sok helyen csinálnak zsemlés-tejes terhelést, ami szintén kétszeri vérvétel, közben a reggeli, és csak egy órát kell várni.

DE! A legtöbb orvos szerint a kismamák terhelésénél ez "sz@rt se ér!"


Én a 3. babával lettem diabéteszes, és a diabetolóigán is azt mondta a főorvos prof, hogy "még mindig csinálják azt a vizsgálatot egyes helyeken? borzasztó"


Szóval alaposan szűrni a cukros lötyivel lehet sajnos, mert ez egy erősebb löket a szervezetnek, mint a sima reggeli...


Az mondjuk jó lenne, ha inkább egy 75g cukrot tartalmazó Eszterházy tortát kéne benyomni, csak hát gondolom a cukor megfelelő kimérése probléma lenne...


(Számomra az a "jó hír", hogy ha lesz 4. gyerekem, akkor sem végezhetik el többször ezt a vizsgálatot, bár lehet, hogy jobb lenne inkább egyszer túlesni rajta, aztán meg elfelejteni, mint végig diétázni a terhességet...)


No, jó babavárást mindenkinek!

Nekem meg csak meg hozza a mai front ezt a babát...

2012. máj. 12. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
én vittem citromlét a löttyhöz a védőnő javaslatára. Aztán hazamentem, hasmenés, de a tesztet elvégezték, nem volt probléma.
2012. máj. 12. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Lányok elképesztően megijesztettetek, én szerdán megyek cukorterhelésre...rettegek; amúgy is érzékeny a gyomrom, a fura ízekre és szagokra meg azonnal hányok, de ennek már a híre is gáz...


Kedves Kérdező pihenj sokat és jobbulást!!

25hkm

2012. máj. 12. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Szia!

Sajnálom, hogy így jártál, én egyáltalán nem voltam rosszul, sőt, mivel én reggel szoktam enni, és ugye az éhgyomri előtt meg nem lehet, így alig vártam, hogy megihassam, különben rosszul lettem volna. Megnyugodott tőle a gyomrom, és legalább simán kibírtam azt a 2 órát amit várakozni kellett..


37 hkm

2012. máj. 12. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Sziasztok!

Én harmadik babámat várom jövőhéten csütörtökön megyek cukorterhelésre már hetek óta ezen parázok az előző terhességemnél ami két éve volt nagyon rosszul viseltem a vizsgálatot. A két órás vérvétel előtt kihánytam az egészet nagyon rosszul voltam szédültem émelyegtem és még utána 3 napig rosszul voltam ,felkavarodott a gyomorsavam 3napig hánytam így most nagyon pánikolok. (Nálunk éhgyomri vérvétel majd 1óra múlva még egy és 2órára a harmadik vérvétel nálunk így zajlik) Remélem most könnyeben viselem majd!!

2012. máj. 12. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:

Köszike csajok:)


Nem akartam megijeszteni vele senkit, mint írtam az első babával tök jól visletem én is.

De ez most brutális volt:(:(:(:(:(

Remélem aki ezek után megy,nem jár így,


Egyébként nálunk is lehet bele tenni citromlevet,rettentő édesszájú vagyok,de ez még nem is sok

2012. máj. 12. 12:47

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!