Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Milyen a cukorterheléses...

Milyen a cukorterheléses vizsgálat? Kaptam egy beutalót, de nem tudom mi az. Vérvétel, vagy ujjbegybe szúrás? Írjatok róla pontosan hogyan történik?

Figyelt kérdés
2010. jún. 21. 16:01
 1/7 anonim ***** válasza:

vérvétel

Helye válogatja van ahol cukros vizet itatnak van ahol reggeli után 1 órával kell menni érdeklődj utána!

2010. jún. 21. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Először éhgyomorra vért vesznek tőled vénásan.

Aztán megiszod a cukros vizet, várnak 2 órát, majd következik egy újabb vérvétel.

Ez az általános, de vannak helyek, ahol zsemlét és tejet kell enni, és csak 1 órát várnak. (A valódi cukorterheléses vizsg. a cukros lötyis).

Nem mondta a doki, hogy előtte váltsd ki a gyógyszertárban a cukrot?

Nálam így volt. Előző este feloldottam 2 dl vízben, tettem hozzá citromlevet, azt lehet, és így elviselhetőbb.

2010. jún. 21. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Nálunk teszt reggeli van.Ez sem lehet akármi.Az orvosom felhívta rá a figyelmem, hogy eszembe ne jusson kakaós csigát vagy valami csokisat enni.Meg van szabva, hogy egy pohár tej, és egy zsömle legyen a reggeli, de ezt nem szokták elmondani a kismamáknak.Rá egy órával sima vérvétel van, aminek már délután megvan az eredménye.De fontos, hogy egy óra múlva vegyék le a vért.Nekem 5,8 lett a cukrom.Kismamáknál 7,1-ig jó.Örültem, hogy nem kellett azt a borzalmas cukros löttyöt meginnom, ez a reggeli dolog egy kicsit barátibb, és nem kap el tőle a hányinger.
2010. jún. 21. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Nem mondott semmit, csak, hogy egyek meg 2 zsömlét és egy pohár tejet. Amúgy 31 hetes vagyok. Nem voltam még ilyenen, eléggé parás vagyok az ilyen szúrkálós vérvételes dolgoktól. :S
2010. jún. 21. 16:08
 5/7 anonim ***** válasza:
Nálunk a zsemléset 14 hetesen végzik,akkor reggel 6 körül kell megenni 1 és egynegyed zsemlét,és egy pohár tejet.8-kor leveszik a vért.De ez nem a terheléses,csak sima mérés.A terheléses cukormérés 24 hét körül van,éhgyomorra vesznek vért,majd megiszod a cukros lötyit és 2 óra múlva megismétlik a vérvételt.
2010. jún. 21. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
16:08-as vagyok.De fura, hogy mindenhol máshogy van.Nekem ez a reggelis a 26. héten volt, akkor kell menni.Ez már a terheléses cukor.Se előtte, se utána nem nézik a cukrot.
2010. jún. 21. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Sima vérvételt elrontottam énis,jó rácsesztem.Mondta a doki,h egyek meg reggel egy zsömit,és egy pohár tejet.Az SZTK mellettis kisboltban,csak gyerek tejes ital volt (tele cukorral,de nem figyeltem),hát rossz lett az eredményem.Elküldött - már nem tudom mennyi idővel később -,terheléses vércukorra.Nálunk úgy volt,h ki kellett váltanom a cukrot,reggel bementem a kórházba,reggel 7 sima vérvétel,utána cukros lötty,8-kor megint,és 9-kor megint vérvétel.Én minden egyes vérvételnél rosszul vagyok,gondolhatjátok....egymás után három szúrás.... De amúgy rendben volt a cukrom,kellett nekem a gyerek ital... ebből látszik,h még a gyerekitalok is tele vannak cukorral...
2010. jún. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!