Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Egyedül hagyott a barátom...

Robincook kérdése:

Egyedül hagyott a barátom várandósan, hogyan éljem túl?

Figyelt kérdés
Több mint 4 éve vagyunk együtt, terveztük a babát. Amikor kiderült, a barátom bepánikolt de nagyon. Eddig az volt, hogy mire is menne nélkülem, tervezgettük hogy összeköltözünk, hogy én vagyok az utolsó nő az életében stb. Amikor közöltem vele az állapotomat távolságtartó lett, olyan kérdésekkel bombáz, hogy ha ő kiszállna az életemből akkor is szeretném e megtartani a kicsit, és mi lenne ha megismerkedne egy másik nővel, akkor is ragaszkodnék e a babához.. Kimondva még nem lett hogy vége a kapcsolatunknak, de ilyen kérdések után már nem tudom hogy mit higyjek.

2012. máj. 12. 11:56
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem azért mondom de ha a párod is akarta a babát akkor most miért ijed be annyira. Ha anyagilag is bírni fogjátok akkor szerintem nem lesz mitől tartanotok. Finoman szólva a párodnak még nem nőtt be a feje lágya fél még az apaságtól nem érett meg a feladatra ha így viselkedik. Nem tudom hány évesek vagytok de én úgy vagyok vele hogy aki már elmúlt 23-25 éves annak már illene felelősség teljesen felvállalnia a gyereket. Természetesen ez a kor alatt is vállalnia kell mindent ha már az övé. Ha a párod így viselkedik nem biztos hogy jó apa lesz. Tudom hogy így várandósan ez pokoli érzés neked de lehet hogy így mindenki jól jár. Csak keres magad mellé valakit aki melletted lesz és tud segíteni mert egy idő után ha becsavarodsz akkor gond lesz.
2012. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
72%

Sajnálom. Lehet, hogy már becsajozott (vagy be szeretne) azért mondja... :( Ez sajnos tényleg nem jó jel, amiket mond, elhiszem, hogy aggódsz és szerintem jó a megérzésed. Tényleg bepánikolt. Szerintem egyet tehetsz, lépj le te. És ha rádöbben, hogy nagyon elszúrta, és rájön, hogy mégis csak te kellesz neki és a baba, akkor visszajön. Nekem ilyen egyik lábam itt a másik ott pasi nem is kellene! Házasok még nem vagytok nem? Akkor szakíthattok elvileg bármikor. Csak a baba miatt nem maradnék vele, de a babát megtartanám mindenképpen, az a kis élet már növekszik és nem tehet semmiről, ő élni akar. Neked rengeteg örömöd lesz benne és a családodnak is. Remélem a pasi vagy rájön hogy mit veszít, vagy örökre eltűnik az életetekből.

(Bocsi, de a "higgyek"et így kell írni "higgyek", kettőzött gy-vel.)

2012. máj. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%
Mintha az én sztorimat olvasnám! Nem tudok mit tanácsolni, majd az élet elrendezi, sok kitartás kell hozzá, de ennek a fiúnk bottal ütheted a nyomát! Mai napig egyedül nevelem a lányom, és tudod mit, nem sajnálom hogy elment, mert ha képes volt erre akkor ő nem lehet az IGAZI!!!
2012. máj. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Ugyanígy voltam én is! 4évig voltunk együtt, szerettük is volna a babát, majd amikor bejelentettem,hogy terhes vagyok bepánikolt és még azon a héten elhagyott, nagyon nehéz volt, nagyon hiányzott. Majd amikor már megvolt a kicsi visszajött, de megint elment, most megint visszajönne (már 3 éves a fiam) de nekem már stabil kapcsolatom van és amugy is tudom,hogy nem működne. Nagyon nehéz lehet neked, én csak akkor tudtam kicsit megnyugodni amikor eldöntöttem hogy ,tovább lépek, előtte minden nap kín szenvedés volt! Sok erőt kívánok neked, és azt,hogy megtaláld az a férfit aki szeretni fog téged is és a babád is!
2012. máj. 12. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Az enyém is lelépett, megbeszéltük, hogy együtt megyünk ultrahangra, és előtte 2 héttel azt írta, sms-ben, hogy ez a gyerek nincs is, de ha van, biztosan nem az övé, aztán bocsánatot kért azzal, hogy ő nem áll készen az apaságra.

Bevallom, megfordult a fejemben, hogy elvetetem, hiszen hogy mondjam majd meg neki, hogy az apja eldobta?! Aztán megtartottam, a saját családom ellenem volt, ő pedig elkezdett követelőzni.

Már a terhesség végén járok.

A legjobb döntésem volt, hogy megtartottam a babát. Nem érdekel, hogy mi lesz ezután, ki, hogy fog viselkedni. Jó volt ez a 8 hónap, hogy átformáljon az anyaságra, és biztos vagyok benne, hogy ha az 'apa' miatt elvetettem volna a babámat, már én sem lennék a lelkiismeret-furdalástól.

Csak azt bánom, hogy ezzel az ésszel, miért nem írattam alá egy apasági lemondó nyilatkozatot?

Még akkor is megbíztam benne, amikor leírta, hogy nem áll készen az apaságra, amikor sms-ben leírta, és úgy gondoltam, hogy eltűnik az életünkből. Bármit, amit azóta megbeszéltünk, máshogy mondd vissza, úgyhogy most az lesz, hogy írásban fogunk kommunikálni.

2012. máj. 12. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

7 hetes terhes voltam, mikor az "apuka" elhagyott és mivel nála laktam, még a költözés is hátra volt, veszélyeztetett terhesen. visszaköltöztem anyukámhoz, aki most élvezi, hogy ilyen közel van az unokája.

beláttam, hogy egy ilyen pasira semmi szükségünk nincsen! gyerektartással tartozik, hamár így viselkedett. jaigen, mi is 2 éve próbálkoztunk és úgy jött össze.

nagyon sok kitartásra és pozitív gondolatokra van szükség. a kicsire kell sokat koncentrálni és amennyiben van rá esély, 1-2 baráttal is érdemes lenne néha programokat csinálni, hogy ne tudj annyit gondolkozni a múlton. másfél éve, hogy így történt és mivel most már a kicsivel foglalkozom. a világ legjobb dolga és olyan jó, amikor látod rajta, hogy mennyire szeret és mennyire örül neked. sokmindent megérnek ezek a percek. és a pasi csak sajnálhatja, hogy ő nem élheti ezt meg.

ha könyörögne sem fogadnám vissza a biológiai apukát. inkább keresek egy igazi apát a picinek, aki nekem is olyan társ, aki megérdemel!

2012. jún. 14. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!