Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » 14 hetes várandósan kiesett a...

14 hetes várandósan kiesett a tömésem, lehet tömetni? Injekcióval vagy nélküle? Tapasztalatokat várok.

Figyelt kérdés
2012. ápr. 20. 07:31
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Lehet tömni sőt kell is. Injekcióval is lehet tömni, nem kell félned. Mielőbb keresd fel fogorvosod! :)


21 hkm

2012. ápr. 20. 07:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%
Nyugi. Minden olyan lesz, mint "nem terhesen".
2012. ápr. 20. 07:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Mindegy milyen tömést tesz bele?
2012. ápr. 20. 07:44
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Tömesd be nyugodtan, akár amalgánnal is ha erre gondoltál. Szurit is lehet kapni, semmi baja nem lesz a babádnak. Nekem is terhesen csinálták a fogam, semmi gond nem volt, csak végigficánkolta a hasamban a kezelést. :)
2012. ápr. 20. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
Annyi van csak, hogy mondd meg az orvosnak, hogy várandós vagy. Ő tudni fogja, mit adhat és mit nem.
2012. ápr. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%
szia! én nem tudom más városban és más orvosnál hogy megy ez, de nekem azt mondta a fogorvos, hogy a töméshez meg kell várni, míg betöltöm a 16. hetet. ezelőtt a kor előtt nem igazán szeretnek érzéstelenítőt adni.
2012. ápr. 20. 08:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Szia.

fogorvosi rendeloben dolgozom,fogorvosi novérke vagyok.Eloszor is mindeképpen szolj a doktorurnak,vgay doktornonek h terhes vagy, létezik anestetikum(fájdalomcsillapító) terheseknek.Amalgámtomést nemigen használnak terheseknél,mert olomot tartalmaz és higannyal van keverve...én fehér tomést(fotokompozitot) kérnék, igaz h drágább, de esztétikusabb is és mindenek elot egészségesebb:-)Kellemes babavárást kívánok:-)

2012. ápr. 20. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
Én nem is tudom, kb 16 hetes lehettem amikor kiesett egy tömésem. Elmentem egy fogorvosomhoz, tett bele ideiglenes tömést (gyökérkezelni kell a fogat, én meg azt nem szeretem szuri nélkül és ő ezt tudja), azt mondta, majd menjek vissza szülés, de inkább szoptatás után. Ha újra kiesik, újra ideigleneset tesz bele, hogy ne romoljon a fog, de inkább nem ad zsibbasztót.
2012. ápr. 20. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Igen, én is olvastam, hogy inkább ideiglenest tesznek bele, és majd szülés után teszik be a véglegest. A bajom az, hogy pont elől a "nyuszi" fogamból tört le egy darab, a végéből, tehát ínyt nem érint. Ezt is meg tudják vajon csinálni ideiglenes töméssel? (az nem puhább?)

2012. ápr. 20. 09:58
 10/10 A kérdező kommentje:
Most hívtam föl egy magán fogorvost, és ő is azt mondta, hogy a 16. hét után ajánlatos, és az utolsó 2 hónapban már nem, ha csak nem SOS. Gondoltam leírom, hátha valakit még érdekel.
2012. ápr. 20. 10:11

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!