Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Örökölhetem édesanyám "tünetei...

Örökölhetem édesanyám "tüneteit" terhességkor? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

Anyukámmal elég hasonlóak vagyunk, elég evidens, hogy rá ütöttem inkább, mint édesapámra. Ugyanolyan magas vagyok, mint ő, hasonló a testalkatunk is - mindkettőnknek 55 kg volt a versenysúlyunk a 160 centinkhez, és mindketten hajlamosak vagyunk a hízásra.

Anyukám először a nővéremmel 24 kg-ot szedett fel, majd velem is ugyanennyit. 55 kg helyett 100 körül mozog a súlya azóta is, nem tudott megszabadulni tőlük (nem is nagyon próbálkozott, de nem ez a lényeg).

A kérdésem, hogy rám is hasonló "sors" vár? Nagy az esélye annak, hogy én is hasonlóan fogom megélni a terhességem (most tervezzük a babát, 1-2 hónap múlva elkezdünk próbálkozni), mint anyám? Hogy állandóan éhes leszek, és sosem fogok hányni, nem leszek rosszul, nem lesz szag- meg kajaundorom? Vagy ez teljesen egyénfüggő, és meglehet, hogy teljesen más tüneteket fogok produkálni?

Érdekelnének a tapasztalataitok! Van köztetek olyan anyuka, aki ismeri a saját édesanyjának a tüneteit, és össze tudnánk ezeket itt vetni, hogy létezik-e ilyen, "örökölni a tüneteket"?



2012. máj. 13. 13:06
 1/9 anonim ***** válasza:
28%

Szerintem hogy anyukád 24 kilót felszedett semmi köze nincs hogy érezte magát. én is mindig éhes vagyok de lányomnál 20 kilót szedtem fel, 23 vissza ment 1 év alatt, és alig kellett érte tenni, csak napi szintén sétáltam.


Most a másodiknál is zabálok de mindig 5 kilóal kevesebb vagyok mint a lányomnál.


DE ha nem zabálod halálra magadat akkor nem hízol annyit. Az evéstöl hízol, és azért ha kell meg lehet állni.


Az hogy utánna nem fogyott vissza, az már tényleg nem a terhesség oka.


Semmi köze nincsen mennyit eszel a terhességhez.


van pár dolog ami közeli családtagoknál elöfordul pl a toxémia ilyen. anyukámnak a tesómmal az volt, de én hála isten nem örököltem.

2012. máj. 13. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
56%
nem feltetlenul leszel pont olyan mint anyukad, sajat donteseid,eletmodod is befolyasolja a dolgot,marmint a hizast. pl az en anyukam 24 kilot hizott terhesseg alatt utana siman le is adta mindet minden gond nelkul. igaz en meg csak 15 hetes vagyok de 12 kilonal nem akarok tobbet hizni es figyelek nagyon arra hogy mit eszek. amugy az elso 3 honapban en is allandoan ehes voltam, de probaltam egeszsegesebb dolgokat enni es igy eddig csak masfel kilot hiztam. szerintem ha nem edessegen,pekarukon, kenyeren fogsz elni terhesseg alatt akkor nem kell attol tartani hogy nagyon el fogsz hizni.na meg lehet terhesseg alatt is mozogni. nem kell egesz nap csak fekudni es ulni. szoval ha mozogsz, es kicsit odafigyelsz akkor nem lehet nagy baj.
2012. máj. 13. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nem!A terhességi tünetek,hányás-hányinger-kajaundór-éhségérzet-szagok stb.,mind a pici idézi elő.Lehet,hogy az első három hónapban egyébből sem fog állni a napod csak a hányásból és alvásból,és akkor inkább fogyni fogsz mint hízni,de lehet nem így történik majd.

Az hogy hízékony vagy vagy sem azt onnan láthatod,hogy jobban nézz szét a családba,ha a nagyi is gyerekek után kétszer akkora lett,és édesapád oldalán is ez a helyzet ,akkor adott a helyzet.Élvezd ki amíg csinos vagy.

Esetleg a babád után,kőkemény testedzés diéta visszahozza a régi énedet,de öregségedre ugyanott leszel,ahol a part szakad.

Hasonlóak voltak a tüneteim édesanyámmal,velem 82 volt öcsémmel 88 kg.Visszafogyott 55-60 között ingázik.Szülés elött 74 kiló voltam,utána meg 3 hónappal 52,diéta és testmozgás nélkül.Genetika az egész.

2012. máj. 13. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm az eddigi kommenteket! :)

Az a baj, hogy kitartásban nem vagyok valami jó, tehát nehezen állom meg, hogy ne egyek - azóta van ez így főleg, mióta abbahagytam a dohányzást 4 éve. Akkor az 55 kg-os versenysúlyomból 65 lett, és évekig nem tudtam leadni a plusz 10 kilót. Elkezdtem sportolni (zumbázom másfél éve, hetente 2-3x, és elég keményen, nem csak tingli-tangli módon, 60 perc alatt elégetek kb 5-600 kalóriát), azzal lement kb 5 kg, meg sokat erősödtem, formálódtam, de még mindig, ha elengedem magam, és kicsit többet eszem, azonnal kezdek gömbölyödni.

A diétákkal hadilábon állok, sajnos borzasztóan szeretem az édességet :(.

De akkor nincs mese: ha összejön a baba, anyámmal ellentétben nagyon oda fogok figyelni arra, hogy mit eszem (sok zöldség, gyümölcs, lehetőleg kevés szénhidrát) és mennyit (nem ehetek majd mindig, ha csak megkívánom), és a sportot sem akarom abbahagyni. 12 hétig persze várni fogok, de utána, ha problémamentesen zajlanak a dolgok, újra elkezdek majd zumbázni - persze ugrálás nélkül, az állapotomnak megfelelően.

Most megpróbálok még leadni pár kilót, h ne ezzel a plusz 5-6 kg-mal kezdjem a terhességet. Szorítsatok, hogy sikerüljön! :)

További válaszok jöhetnek még! Ha esetleg valaki megélt már olyan szituációt, mint amit felvázoltam (édesanyjával hasonló alkat, és hasonlóak voltak-e a tünetek terhességnél?), nagyon megköszönném, ha megosztaná velem!

2012. máj. 13. 14:28
 5/9 anonim ***** válasza:
56%

Nem jó, ha eleve úgy állsz hozzá, hogy a hízás a génekben van, mert ez tévhit. Amit írtál, hogy nem bírom megállni, hogy ne egyek, na itt a baj, ez puszta akaraterő, önkontroll kérdése. Ha zavar a súlyod már most, és nem szeretnéd magad 80-90 kilósan látni, akkor nincs más megoldás, mint a legtöbbször nem enni, ha éhes vagy. Ez sokkal nehezebb, amikor gyermeket vársz, és ekkor ráadásul kevesebbet is mozog az ember. Az édességet sokkal jobban fogod kívánni, és általában a kajákat is.


Amúgy "ha összejön a baba, változtatni fogok, odafigyelek mit eszek" hozzáállás pozitív, de miért akkor?... Miért nem mostantól? Mindig csak a jelen van, aki így tervez, az legtöbbször sosem változtat, csak mindig tervezi.


Én 8 hónapos koromig úsztam napi 1 km-t, mértékkel ettem, mégis maradt rajtam szülés után 4-5 kiló. Az is egy megoldás, ha azt eszel, amit akarsz, de du 5-6 után már semmit. Ezt se könnyű megállni, de összességében nincs annyi megszorítás, hogy ezt se ehetem, azt se.

2012. máj. 13. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
14:47 Már elkezdtem a speckós étkezést. Írtam a kommentben, hogy van rajtam most az 55 kg-os versenysúlyomhoz képest 5-6 kg plusz. Most ettől akarok megszabadulni, hogy a terhességet ne eleve túlsúllyal kezdjem. Ma már odafigyeltem, hogy mit ettem és mennyit :), és elkezdek most intenzívebben sportolni (a heti 2-3 Zumba mellett ugrókötelezni fogok és talán jógázni is). Remélem, így 1-2 hónap alatt lemegy rólam az az 5-6 kg, és akkor jöhet a baba. És természetesen folytatni fogom a kalóriaszegény étkezést utána is ;)
2012. máj. 13. 16:47
 7/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Szerintem van ilyen, élő példa vagyok rá. Én eddig elég sok tünetet "örököltem" édesanyámtól, gondolok itt a hátfájásra, méhlepény helyzete, pocak mérete és formája, sőt szerinte még a csíkok is ugyan úgy vannak a hasamon :)

Eddig 11 kg-ot híztam, 24 hetes vagyok, anyu is kb. így állt ennyi idősen, a szülésig még kb. ugyan ennyit felszedett, de szülés után minden lement róla, visszaállt a kezdő súlyra. Nem is izgulok nagyon a kilók miatt (remélem ezt is öröklöm).

Egyedül a vajúdási időszakot nem szeretném örökölni, ugyanis azt mondta, hogy az 1. szülése 17 órán át tartott, bár ez nem csak anyura, hanem a lánytestvéreire is igaz, akik szintén fiút szültek először, és hasonló ideig vajúdtak. Nekem is kisfiú lesz, és 1. baba...

2012. máj. 14. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia! Hát én igazából nem direktbe, de találtam a kérdésedre egyfajta "cikket" a neten. Csak épp olvasgattam és hirtelen eszembe jutott a kérdésed,amit még reggel olvastam el. Csak gondoltam, belinkelem neked érdekességképpen. Minden jót!! :)



" Családi halmozódás:


Azoknál a kismamáknál, akiknek nővéreinél, anyjuknál, nagyanyjuknál már előfordult súlyos terhességi hányás, jóval nagyobb az esély ennek megjelenésére, mint a többieknél. – állítja a University of Southern California kutatása.


A vizsgálatok szerint nem a genetika az egyetlen meghatározó tényező ebben a jelenségben, de azoknál a nőknél, akiknek lánytestvére szenvedett a reggeli hányástól, 17-szer nagyobb az esély ugyanerre. Egy 650 nőt vizsgáló kutatásban ugyanis olyan nőket hasonlítottak össze, akik tapasztalták a terhességi hányást azokkal, akik megúszták. A felmérésekből kiderült, hogy az érintetteknek szinte biztosan megélte ezt a nővére, az édesanyja és/vagy a nagymamája – bármelyik szülő oldaláról. Vagyis a jelenség öröklődik is, amelyből az következik, hogy jó, ha a terhesség elején járó nők tudatában vannak ennek és tájékoztatják erről a nőgyógyászukat is – így mindenki könnyebben felkészülhet az esetleges következményekre."

2012. máj. 14. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

Utolsó: nagyon figyelmes tőled, hogy eszedbe jutott a kérdésem és utólag nekem is megmutattad a cikket. Nagyon rendes tőled, köszönöm! :)

A többieknek is köszönöm a válaszokat!

2012. máj. 14. 21:44

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!