Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Van fogadott orvosotok van...

Van fogadott orvosotok van értelme?

Figyelt kérdés
2009. jún. 26. 07:56
 1/9 anonim ***** válasza:
Szia!Ez nagyon egyén függő.Én most várom a harmadik babámat ás mind háromszor fogadott dokim volt van.n ezt tartom biztonságosnak.Meg adta a doki a mobil számát és bármikor hívhatom + a második babámat is veleszültem tehát tudom milyen és 100%ig megbízom benne!Ha Neked jó a kapcsolatod az orvoddal és megbízol benne akkor érdemes megfogasdni.Mert ha mész szülni az egy zsákba macska hogy éppen milyen doki lesz az ügyeletes,lehet hogy szerencséd lesz de az is lehet hogy nem.Jobb biztosra menni.Szerintem.
2009. jún. 26. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Az én fogadott dokim nagyon kedves és segitőkész volt végig!! De hallottam már olyat, aki előre elkérte a pénzt, majd éppen nyaralt a szülés alatt, annak nincs értelme.... Amúgy szerintem a szülésznőnek több értelme van, mint a dokinak, ha választani szeretnél, vagy nem engedheted meg magadnak mindkettőt, szerintem érdemesebb szülésznőt fogadni.
2009. jún. 26. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Szia!Van fogadott orvosom és úgy gondolom,volt értelme anno hozzá fordulnom.Mindenki más szempontokat helyez előtérbe,nekem fontos volt,hogy megbízható,szimpatikus legyen és szakmailag is megállja a helyét.Mindig ő vizsgál,ismeri a korábbi dolgaimat,kettesben nyugodtan megbeszélhetem vele az esetleges problémákat.

Babánk születésekor,valamint a terhesség során is végig megnyugtatott,hogy számíthatok rá.

Természetesen mindez egy nem fogadott dokinál is érvényes lehet,de a mi környékünkön nem túl gyakori,hogy "pénz nélkül" foglalkoznak veled.:(

Kíváncsi vagyok,máshol mik a tapasztalatok...

2009. jún. 26. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Szia.Nekem nem volt fogadott orvosom,sose egy percere volt gond a erhes vizsgálatoknál, és a szülés is egy nagyon édes,segítőkész,rendes dokinál volt.Totál ellentéte volt a babárnőmének akinek volt fogadott dokija,sok havi pénzt vitt el,néha feleslegesen,a szülésnél bent se volt,stb stb.Te érzed,hogy mennyire fontos számodra a magándoki.Az első terhességemnél volt,de nem éreztem,hogy van,a másodiknál direkt nem fogadtam már orvost,és a sors engem igazolt.szerintem nagyon sok rendes lekiismeretes doki van aki pénz nélkül is ell lát ha szükséges, és nagyon sok olyan aki ha fozetsz neki se csinálja rendesen a munkáját.ez az én tapasztalatom.

6 hós anyuka

2009. jún. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Szia!Én szerettem volna megfogadni azt a dokit,akihez járok terhesrendelésre,de már nem vezet szülést.De a 12 hetes uh-n a szonográfus hölgy,meg a már szült kolléganőim is azt mondták,inkább szülésznőt fogadjak,ő van úgyis velem végig.Úgyhogy dokim nem lesz,szülésznő igen.És nem utolsó sorban ez olcsóbb is.
2009. jún. 26. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Van fogadott orvosom és azért mert az a kórház ahol ő dolgozik igényesebb mint ahová tartoznék. Egyáltalán nem bántam meg, hiszen így bármikor hívhatom ha kérdésem vagy gondom van. Vérzéssel mentem be a 34. héten és azonnal minden vizsgálat el volt intézve, várni nem kellett semmire. Pénzfüggő is a dolog persze, nem mindenki engedheti meg magának a fogadott orvost, hiszen akkor a magánrendelésére mész havonta. Legalábbis nekem így volt.
2009. jún. 26. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Én úgy voltam vele, hogy nem fogadom fel azt, akihez magánrendelésre jártam. Gondoltam majd szülök ügyeletesnél. Aztán végül csak rákérdeztem, hogy szülhetünk-e együtt és nem bántam meg! Nagyon sokat törődött velem a terhesség utolsó heteiben, meg a kórházban is! Reggel 6-ra mentem be szülni, 7-kor megjelent ő is, kis álmos fejjel és onnantól végig velem volt! 10-15 percenként jött ellenőrizni a fájásaimat, a szülésnél a fejem mellet ült és simogatta a bucimat, a 3 kórházi nap alatt minden nap bejött, hogy mi újság... szóval nekem csak pozitív élményeim vannak!

Szülésznőt ugyan nem fogadtam, de egy nagyon kedves lányzó volt mellettem. Embere válogatja!

2009. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Szia!

Nekem sem volt fogadott dokim, de nem bántam meg. Nem éreztem semmi hátrányát ennek. Nagyon rendes, kedves, és nem utolsó sorban jópofa dokit "fogtam ki".

Szülés előtt rengeteget olvastam , hogy érdemes-e fogadni vagy sem, nemcsak itt, más fórumokon is. Én azt szűrtem le, hogy nem érdemes dokit fogadni, azt a pénzt inkább babádra költsd. Tudom, hogy mindent megveszel neki, de abból a pénzből lesz még pár plusz. Valahol azt írták, ha nincs fogadott dokid, akkor az azért végzi lekliismeretesen a dolgát, hátha kap utána vmi apróságot, netán pénzt. (ami még így is kevesebb, mintha fogadnál, és vagy adsz vagy nem). A másik, pedig, hogy hiába van fogadott orvosod, nem pont akkor fogsz szülni amikorra ki vagy írva, ő pedig éppen akkor ünnepel vmit, iszik pár pohárt, stb. Mert ő is ember, és szokott inni, koccintani, és lehet pont a te szülésednél. Aki bent van, ügyel, ott nem isznak. Na meg, ki tudja nem-e éppen akkor utazik el szabira. Nálam ezek az indokok voltak, amiért úgy döntöttem, nem fogadunk orvost, pedig lett volna rá pénz. ezt félretettük a babának.

2009. jún. 26. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szia! Nekem nincs orvosom,de már nem egyszer volt,hogy bántam! Persze ez kórház függö,de nálunk pont olyanok az emberek,hogy szeretnek lekezelni,ha "védtelen" vagy. :( Sajnos párszor már megtapasztaltam ezt!
2009. jún. 26. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!