Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szemölcsprobléma a talpon...

Szemölcsprobléma a talpon valakinél?

Figyelt kérdés
28hetes kismama vok, még terhesség előtt alakult ki egy szemölcs a talpamon. Aztán ahogy a terhesség halad előre lett körülötte több apró szemölcs és lehet, hogy még a régi is nagyobb lett. Nem fáj, csak csúnya meg zavar a tudat, hogy ott vannak. Meg hallottam, hogy fertőzőek is lehetnek. Mindenképp el akarok menni vele bőrgyógyászhoz, csak meg akartam várni a szülést, előtte nem vágytam még egy tortúrára. Amúgy a kozmetikusom szerint szemölcsök, anyukám szerint meg tyúkszemek. Tudja valaki, hogy honnan lehet őket megkülönböztetni? A tyúkszemek nagyon fájnak nem? Fertőző akkor lehet, ha belekapok vagy ilyesmi és sebes lesz? Vagy amúgy is? Úgy értem, hordjak mindig zoknit, nehogy vki elkapja itthon? Van-e esetleg valakinek valami tuti tippje, amitől kisebbedhet, esetleg eltűnhet a szemölcs? Persze olyan praktikákra gondolok, amit kismama alkalmazhat!Előre is köszi!
2012. máj. 13. 21:14
 1/4 anonim ***** válasza:

tyúkszemtapasz patikából

nyugodtan használhatod

két - három nap az egész

2012. máj. 13. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Tényleg?De jóóó!És azr szemölcsre is lehet, ha az van?
2012. máj. 13. 21:24
 3/4 anonim ***** válasza:

Inkább menj el bőrgyógyászhoz, főleg, hogy nem tudod mi az. Nekem is volt egy vízhólyagnak kinéző. Azt hittem én is hogy csak az, de mikor már hónapok múlva se múlt el elmentem a bőrgyógyászhoz, aki közölte vírusos szemölcs. Vagy 3 alkalommal mentem vissza mire sikerült lefagyasztani.

Esetleg megpróbálhatod a vérehulló fecskefüvet(gyógynövény), az ártani biztos nem árt.

[link]

2012. máj. 14. 08:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

A tyúkszem egy rendkívül gyakori lábprobléma. Úgy alakul ki, hogy a bőr védekezik az őt érő nyomás ellen, az által hogy nagy mennyiségű szarusejtet termel. A tyúkszem tulajdonképpen a bőr legfelső szarurétegének túlburjánzása. A tyúkszem a szervezet egyik védekezési mechanizmusa, ugyanis a megvastagodott bőrfelület a csontot védi az irritációtól.

A tyúkszem nem vírus:) szerintem a tapasz nem jó másra csak erre:)

2012. máj. 14. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!