Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik nemrég dolgoztak, hogyan...

Akik nemrég dolgoztak, hogyan fogadták a munkahelyen azt, hogy babát vársz?

Figyelt kérdés
Én még csak 7 hónapja dolgozom határozott időre 2 évig, és még nem mertem bejelenteni, 18 hetes vagyok
2012. máj. 16. 18:12
 1/8 anonim ***** válasza:

Nekem határozatlan idejű volt a szerződésem.


Nem volt gond, megbeszéltük hogy mikor szeretnék elmenni táppénzre és hogy milyen gyakran vannak vizsgálatok. Nem volt semmi gond.

2012. máj. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Főnököm felhívott, jól letolt, hogy ne is számítsak arra, hogy visszavesz. Pár hét múlva még egy vezető felhívott mondvacsinált ürüggyel, és ő próbált lelki ismeret furdalást okozni, persze nem tudott, mert mióta megtudtam, hogy babát várok, semmi más nem érdekel, pláne ezek az emberek. Az emberek sajnos nagyon aljasok tudnak lenni, még egy kismamát is zaklatnak.
2012. máj. 16. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
én is kíváncsi vagyok, mit fognak szólni, pláne, hogy egy olyan helyére vettek fel, aki szülni ment...
2012. máj. 16. 19:07
 4/8 anonim ***** válasza:
Nálunk hála Istennek nincs ilyen gond, bár most épp a csapat 1/3-a terhes/szült, azaz 5 ember... Amúgy is kevesen voltunk, de nem volt ilyenből gond. Állami szervezet, előnye, hogy innen bármikor el lehet menni szülni. De nagyon sajnálom a helyzetedet. Majd írd meg mi lett! Szorítok!
2012. máj. 16. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Amikor odakerültem a munkahelyemre,a főnököm megkérdezte,h akarunk-e babát!nem hazudtam neki!júniusban odakerültem, decemberben mikor kiderült h 5 hetes terhes vagyok,szóltam neki,és mondtam,h ameddig tudok,maradok! Sajnos csak a 20. hétig tudtam maradni,veszélyeztetett terhes lettem! A főnököm megértő volt!

De!

A kolléganőm esett nekem azzal,h én ezt hogy képzelem egyáltalán,h terhes lettem,mi az,h nem védekeztünk,és miért nem vártam még!

Mindezt szinte úgy,hogy a hajam szinte lobogott!

31 hkm

2012. máj. 16. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

hat az en esetem meg ezekhez kepest is eleg extrem. a jelenlegi munkahelyemen mar diakmunkaskent is dolgoztam azelott egeszen februarig (nem idenrol beszelunk). aztan megszunt a jogviszonyom, es mar nem tudtam ott lenni tovabb diakmeloba. nyakunkon volt az eskuvo marciusban, jo lett volna meg a plusz penz, de ennyi ido alatt nem tudtam mas melot szerezni. marcius elejen kuldott az ex fonok egy emailt, hogy nem lenne e kedvem azt a melot "nagyban" csinalni, felvenne, mert en legalabb mar tudom mi a dorges, j is dolgoztan nem is kene sokat tanulnom, szivesebben felvenne engem, ha mar ugyis van ra kerete. egybol igent mondtam, bementem megbeszeltuk a reszleteket, es kov. heten mar kezdhettem is. az eskuvonk ra 4 napra volt, mar a megbeszelesen is mondtam neki, hogy azert egy szabit ki is veszem mindjart, csak mosolygott. azt tudni kell hogy akkor marcius 18-an volt utoljara. es en 16-an kezdtem a melohelyen. a babat csak felevvel kesobbre terveztuk, vedekeztunk is de csak megszakitassal, mindig igy vedekeztunk, egyreszt mert eszunkbe nem jutott, hogy terhes lehetek, masreszt, ha megis becsuszott volna ugyis megtartjuk. szoval kiderult, hogy tervezesunk ellenere, rogton az eskuvo utani elso adando alkalommal megfogant a kis angyalunk. nem tudtuk, ugyhogy a 3 hetes keses lett gyanus, de nem is nekem, hanem egy kollegamnak, akivel beszelgettunk, de raadasul arrol, hogy beszoltam valami ilyet, hogy koviubit fagyival. egybol kerdezte hogy nem vagyok en veletlenul terhes? mondom ahhh, hisz "vedekeztunk". azert csak motoszkalt a fejemben hogy harom hete kesim, meg tenyleg kivanos is vagyok, hazafele vettem egy tesztet, remego kezzel lepisiltem, de alig ert a pisi a teszthez, mar olyan full pozi volt, hogy majd leugrott. volt ott minden, panik, orom, bologsag, ijedtseg. de ami a lenyeg, hogy hivatalosan mar munkaba lepes utan 2 nappal mar terhes voltam. nyilvan a kollegaknak egybol feltunt hogy hirtelen leszoktam a cigirol, de haritottam, vegul a fonoknek a 12. heti uh utan mondtam el, hat mit mondjak, meglepodott, en persze magyarazkodtam, hogy nem igy terveztuk, becsuszott, de az utolso percig dolgozni akarok, mire lenyugtatott, hogy neki is van 2 fia, o tamogatja a csaladosokat, es mindenkepp szamit a munkamra amig lehet, es szules utan is visszavarnak. es azt kell mondjam, a munkamra valoban nem is talalhattak panaszt sosem, nem hasznaltam ki sosem a "na de en terhes vagyok" kartyat, jobban dolgoztam mint paran akim evek ota ott vannak, nem huztam ki magam semmi alol, sot ha lehetett meg kemenyebben dolgoztam, szoval mi jol valtunk el. persze hozzateszem z egy multi, onnan nem szokas elkuldeni senkit, csak mert terhes lett, sot a tgyas idoszakban minden egyeb juttatast is megkaptam, pl kajajegy, ezenkivul a ceges telefon nalam van, fizetik, tv-t netet szinten meg a mai napig is, mert ezek jarnak a kismamaknak gyes teljes idejere. nem sokkal azelott, hogy eljottem epp egy kismama tert vissza az 5 eves otthonlevesbol 2 gyerek utan.


szoval bocs ha hosszu voltam, annyit akartam kihozni belole, hogy munkahelye valogatja, de a kismama hozzaallasa is sokat nyom a latba.

egyebkent valami isteni csodakent tekintek ezen esemenyek sorara azota is hogy pont akkor lett munkam, amikor varatlanul teherbe estem, es igy normalis gyedem van.

2012. máj. 16. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
az ekezetekert es az elutesekert bocsi de telefonos net, kicsit nehez ezen a billentyuzeten. remelem azert valamennyire ertheto voltam.
2012. máj. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
ó, köszönöm, hogy ennyien írtatok, én végül hétfőn fogom bejelenteni, mert a főnök szabin van, én is dolgozom, ameddig bírom,már a nehezén a rosszulléteken túlvagyok, meg kell legyen a 180 napom, ahhoz,hogy kajak majd ellátást, mert gyedről jöttem át ide dolgozni, mondjuk engem nem kérdeztek,hogy szeretnék-e még gyereket, de ha kérdeztek volna, mondtam volna,hogy igen, terveztük is, csak a két kisebb között jobb lesz így visszamennem dolgozni, mondjuk arra nem gondoltam, hogy ilyen hamar összejön, ha mondjuk egy év munka után jelentem be, nem lenne annyira fura...
2012. máj. 17. 06:59

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!