Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babát várok, és tüdőszűrésre...

Babát várok, és tüdőszűrésre kaptam a munkahelyemen beutalót, mit tegyek? Nem szeretném elvégeztetni a vizsgálatot, de még nagyon pici a magzat, így még szólni sem szeretnék a munkahelyen.

Figyelt kérdés
Van esetleg más lehetőség is tüdőszűrésen, mint a röntgen vizsgálat? vagy mit javasoltok?
2012. márc. 31. 13:37
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Hallottam már olyat, hogy a szűrőközpontban kiadták a kismamának szűrés nélkül a papírt, de ő minden évben rendszeresen járt előtte.


Röntgen nélkül nem hiszem, hogy lehetséges a szűrés.

2012. márc. 31. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Akkor a főnöknek kell szólni, hogy jön a baba, de még pici, és ezért nem szeretnéd kiplakátolni.

Kismama semmiképpen sem mehet tüdőszűrőre.


Hány hetes kismama vagy?


Esetleg, ha van még időd 'elmenni' a tüdőszűrőre, de a határidő előtt betöltöd a 12. hetet, akkor a 12. heti UH után szólj. Szerintem.

2012. márc. 31. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

gondolom új munkahelye van, és pont a főnökének nem akar szólni :S

gázos az ügy, nem hiszem, hogy ernyőkép nélkül kiadják a leletet .

terhesen semmiképp ne röntgeneztess!!!!!!!!!

2012. márc. 31. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, h ilyen esetben lehet beszélni az üzemorvossal és aláírja anélkül is a papírt, mivel őt titoktartás kötelezi.
2012. márc. 31. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

Ha új munkahely, akkor ott vizeletet is néznek és ha letagadja, akkor úgyis bukta van, mert megnézik. Láttam már ilyenre példát.

Ha meglévő munkahely, aminél elképzelhető, hogy kell a tüdőszűrő időnként (pl vendéglátás), akkor inkább szólj, hogy Te ezt most nem tudod elvégeztetni. Jelentsd be hivatalosan a főnöködnél a babát, így fel nem mondhat.

A tüdőszűrésre ne menj el, terhesen nem szabad.

2012. márc. 31. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

És ha valami baj van a tüdejével, és az orvos meg ráírja, hogy okés a dolog? nem hiszem, hogy megérné elveszítenie emiatt a diplomáját!

(Budakeszin a Korányiban huszonéves csajoknak kapkodják ki a fél tüdejüket hörgődaganat miatt!!! )

2012. márc. 31. 14:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

En ugy voltan tudoszuron, hogy kb. 5 hetes terhes voltam. Adtak ram extra vedofelszerelest. Akkor annyit mondtam, hogy lehet, hogy jon a baba. Siman megcsinaltak. Par nap mulva mentem az eredmenyert, azt mondtak, hogy nem sikerult, meg kell ismetelni. Rakerdeztek, hogy biztos-e mar a baba. Mondtam, hogy igen, megint jott az extra vedofelszereles es a szures. Azt montak, hogy igy szoktak es es tuti nem lesz baj. Most ket eves a fiam, makk egeszseges. Szoval az nem igaz, hogy kismamaknak nem csinaljak meg.

Es az sem, hogy uj munkahelyen vizeletvizsgalat van. Nekem sosem volt.

2012. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy kapsz egy hasvédő kötényt, hogy oda ne menjen a sugár. De nem biztos.

Hívd fel a tüdőszűrőt.

2012. márc. 31. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:
Nem új a munkahely. Szerintem is az lesz a megoldás, hogy felhívom a tüdőszűrőt, mit ajánl, esetleg aláírja-e. Ez a több védőréteg jól hangzik, de én még így is tartok a röntgentől. Amúgy az még nem vagyok 5 hetes km.
2012. márc. 31. 16:10
 10/13 anonim ***** válasza:

Elvileg röntgen nélkül is aláírják (a legtöbb helyen), meghallgatnak stb....

A papírodon nem lesz rajta, hogy nem röntgennel vizsgáltak, csakhogy negatív az eredmény, de náluk a gépben jelzik, hogy csak alternatív vizsgálat volt,

Ezt a köpenyes változatot kevés helyen vállalják be, inkább csak gyanu esetén, ha biztos, akkor inkább kerülik. persze nem mindenkinek lesz baja, de ritkán kockáztatnak.

2012. ápr. 1. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!