Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Másnak is mintha vissza...

Másnak is mintha vissza akarna jönni az étel evés után ha lefekszik? Pár napja vettem észre. Mitől van ez? Még csak 30 hetes vagyok

Figyelt kérdés
2009. jún. 27. 18:39
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Ez teljesen normális!Ennyi idősen nekem nemcsak fekve,még ülve is visszajön.Sőt,mint a babák bukok én is :-)

Egyre szűkebb a hely,próbálj meg többször keveset enni,mint ritkábban sokat.Nekem ez bejött.


34 h

2009. jún. 27. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
szia!Én 37hetes vagyok,de egy ideje nekem is ilyen gondom van.Állitolag evés után legalább fél-egy óra teljen el mire lefekszel.Nem tuti modszer,de talán segit.Nekem a sima háztatársi keksz segitett.Ja és éjjel lefekvés előtt nem szabad sok folyadékot inni.
2009. jún. 27. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Szia!Én is ezekkel a panaszokkal küzdök lassan egy hete . Bármit csinálok a kaja vissza jön.Pedig nem eszek sokat mert nincs étvágyam.A picikéd már biztosan nyomja a gyomrodat az enyémet is nyomja.Sokat van a gyomrom környékén és bokszol.29+3 hetes km.
2009. jún. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Szia!


Ez a terhességi reflux.

A reflux azt jelenti, hogy nem zár jól a gyomorszájad és a sav könnyebben bejut a nyelőcsövedbe, ezáltal gyomorégés és picit rosszabb esetben mellkasfájdalom is felléphet és persze böfögés. A terhesség alatt ez természetes, mert ilyenkor még jobban elernyed a gyomorszáj izomzata. Ha ilyen problémád van, és nem akarsz orvoshoz menni savlekötőért, akkor evés után azonnal ne feküdj le, mert az étel visszajöhet a gyomorsavval együtt és éjszaka is picit magasabb párnán feküdj, úgy, hogy a gyomorszájad mindig picit feljebb legyen a tested alsó részénél. Ezt tanácsolják a dokik, és persze kerülendők a savat csináló kaják.


Ja, és még valami. Talán a spektrumon láttam, hogy anatómiailag, hogy néz ki egy terhes nő szervezete. Gondold el, hogy mindenünk felfelé és/vagy hátra tolódik el, a pici miatt. A szívünk az majdnem fekszik a normál helyzetéhez képest, és a gyomor is jóval feljebb tolódik. Egy 30 hetes bab már elég nagy ahhoz, hogy arról a kis helyről, mai ott belül rendelkezésére áll, minden másunkat jó alaposan áthelyezze. :)


Üdv és minden jót!

35hetes km

2009. jún. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

Aham, nekem is így kezdődött szintén a 30. héten. Egy héttel később már nem csak akkor akart az étel visszajönni, amikor lefeküdtem evés után, hanem egyből, csak lement, körbenézett, én pedig már az ebédlőasztaltól rohantam a wc-re. Azt hittem, hogy ettől nem lehet rosszabb, de rosszabb lett: hamarosan már nem csak a kaja jött, hanem a gyomorsav is a nap minden szakaszában. Különösen az éjszakák voltak kegyetlenek. Hiába próbáltam ki minden terhesen is szedhető csodaszert, illetve tippet, egyre rosszabb lett. A doki is azt mondta, hogy ez terhességi reflux, általában nem szokott ilyen stádiumba eljutni, sokan megússzák nélküle, vagy enyhébb tünetekkel, reménykedj. Szurkolok, hogy neked ne legyen ilyen, mert borzalmas volt.

Konkrétan nekem még a nyelőcsövem is begyulladt, mert ugye egész éjszaka a torkomban volt a gyomorsav (pedig négy!!! párna volt a hátam mögött, gyakorlatilag ülve aludtam).

A 35. héten egyik reggel felébredtem, elkezdtem beágyazni, lehajoltam és csak akkor tűnt fel, hogy nem kell rohannom hányni. Leszállt a pocakom, a gyomromnak ismét volt helye, elmúlt minden panaszom. Ezen a téren.

Ezután a baba az alhasi tájékomat kezdte el nyomni és a baba súlya miatt, valamint a vérbőség miatt életemben először kijött az aranyerem, két hétig emiatt nem aludtam és látogattam a patikát. :-)

Most már csak vigyorgok rajta, akkor nem volt vicces. Az biztos, hogy az utolsó trimeszter nekem nem volt túl varázslatos, alig vártam, hogy vége legyen, de mindenképpen megérte! :-)

2009. jún. 28. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!