Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Írnátok étel ötleteket 1 éves...

Írnátok étel ötleteket 1 éves fiamnak reggelire/tízóraira/uzsira?

Figyelt kérdés
4 foga van elöl. Ekcémás, de nagyjából rendben van a bőre, ha nem kap tejtartalmú ételeket/italokat. Általában gabonapelyhet kap apróra vágott gyümikkel, próbálkozom egyéb rágható dolgokkal is pl. vajas-lekváros kalács, kifli körözöttel stb.. Az a baj, hogy ezekkel csak játszik, 1-2 falatot megeszik és aztán megint az unalmas gyümi-pép marad, hogy egyen is valamit. Mit csináljak, hogy ne csak játsszon a többi étellel? Azért 1 évesen már többféle dolgot kéne ennie...
2011. júl. 21. 13:31
 1/2 anonim ***** válasza:
Nekem mindent eszik az 1 éves, és mindennel játszik :) Kenyér belsejét szokott kapni, de nem falatra vágom, hanem csíkokra vagy fel sem vágom. Ha péksütit kap, akkor azt is egyben, majd elcsócsálja :) Gabonapelyhet még sosem evett :) Én adok már neki paradicsomot megpucolva, paprikát egészben, mert azt még nem tudja megrágni, csak az íze miatt. Hagymát:), kolbászt, párizsit, macisajtot, trapista sajtot. Szóval mindent amit mi eszünk :) Ja és van hogy reggeli után is hajat kell mosnom neki :)
2011. júl. 21. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:

SZia! Bocsi, hogy visszakérdezek, de azt írtad, nem ehet tejtartalmú ételeket, ennek ellenére mégis adsz neki vajat, körözöttet? Csak ezért mert az én fiam is egy éves, tejmenets diétán van tejcukor és tejfehérje érzékenység miatt, és még kalácsot és kiflit sem ehet. Csak vizes zsemlét. A kérdésedre visszatérve én sima lekváros kenyeret adok neki feldarabolva, és egyesével tezsem elé. (így megeszi és nem játszik a többivel). Vagy sonkát (nem tudom a pontos nevét, van ilyen tejmentes gépsonkaszerű sonka) kenyérrel. Néha készítek tojáskrémet (tojássárga+pici Liga margarin - ez tejmentes), vagy májkrémet (csirkemáj+pici Liga margarin).

Tízóraira általában gyümölcsöt kap, ezt is darabolva. Ezt csak úgy eszi meg, ha kanállal teszem a szájába.

Uzsonnára sinlac+vmilyen gyümölcs, vagy gabonapép+gyümölcs. Náha teszek bele nekivaló babakekszet is. Szoktam venni sütőtök bébiételt, ezt is szereti uzsonnára.

2011. júl. 21. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!