Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Mikor és hogyan mondtátok meg...

Mikor és hogyan mondtátok meg a munkahelyeteken hogy babát vártok? Mit szóltak hozzá, milyen volt a reakció?

Figyelt kérdés

Szinte rettegek elmondani a főnökömnek, pedig nincs rá sok időm már. 8 hetes vagyok, 10 héten már terhesgondozásra kell mennem.

Igazándiból nem attól félek, hogy kirak, csak a reakciójától, hogy nem úgy fogadja, ahogy illenék és akkor bennem lesz a tüske végig.


2012. máj. 21. 10:05
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia én is paráztam a főnöktől az enyém elég kemény ember csak a 12.hét után mondtam el addig tudtam úgy csinálni, hogy ne essen bele a munkaidőbe. Nekem csak a 12.héten kellett védőnőhöz is mennem, a dokinál meg már rendelési idő elött ott voltam így én voltam az első (SZTK-s rendelés). Amúgy nagyon jól fogadta még szinte örült is neki azóta mindenben kímél ha olyan van jön és megcsinálja helyettem igaz ez egy kis cég mert csak 4en dolgozunk és elég családias szokott lenni a hangulat...

Ha a főnököd nem jól fogadja akkor meg legrosszabb esetben ott van a táppénz lehetősége...

2012. máj. 21. 10:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Engem egy erőltetett mosoly kíséretében elküldtek táppénzre. Nem részletezem.
2012. máj. 21. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Szia! 5 hetes múltam, amikor megmondtam. Mivel tudta, hogy szeretnék babát, nem érte váratlanul. Megölelt, gratulált és örült neki. De az én főnöknőm nagyon emberséges, kedves. Ha nem örül neki a főnököd, bár biztos rosszul fog esni, de csak a kicsire gondolj, és ne foglalkozz vele. Gratulálok!
2012. máj. 21. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Úgy vagyok vele, ha jó pillanatában kapom el, akkor nagyon örül, ha rossz, akkor lehet hogy csak fintorog, és ettől félek.
2012. máj. 21. 10:53
 5/10 anonim ***** válasza:
Én már 7 hetesen elmondtam, nagyon örült mindenki a munkahelyen, de nálunk majdhogynem családias légkör uralkodott mindig. A főnöknő örült a legjobban! 5 hó után én táppénzre mentem, mert veszélyeztetett lettem, viszont ezzel iszonyúan megszívtam, mert a GYED-emet már sajnos nekem pont a táppénz időszakából számították, így az kevesebb(!!!) lett volna, mint a GYES, ezért GYES-t igényeltem végül. Szóval, ha táppénzre mennél, kérdezd meg a cég könyvelőjét, mikortól számítanák neked a GYED-et, nehogy úgy járj, ahogy én...
2012. máj. 21. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Utolsónak: én úgy tudtam, a táppénz nem lehet alapja a gyednek...úgy tűnik, mégis.


Még én sem mondtam el, pénteken leszek 12 hetes.

Én is rettegek a fogadtatástól... Megvárom a genetikai vizsgálatokat, utána szólok majd.

Addig meg próbálom magam mindenféle leplekbe bújtatni.....hogy ne derüljön ki.

2012. máj. 21. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:

Én is úgy tudom, hogy nem alapja.

Legalábbis az első gyerekemnél nem volt.

+ itt volt valamelyik válaszban, hogy ellátásnak nem lehet ellátás az alapja.

2012. máj. 21. 11:17
 8/10 anonim ***** válasza:

Tudták, hogy próbálkozunk már egy ideje, így azért nem érte teljesen váratlanul őket. Csak 12 hetesen mondtam el, előtte is csak egyetlen kolléganőm tudta, aki teljesen megbízható, nem is adta tovább. Szerencsére én nagyon jól viseltem, semmi émelygés stb, úgyhogy nem volt nehéz titokban tartani. Az SZTK-s vizsgálatokat meg munkaidő utánra igazítottam.

Nem mondhatnám, hogy örült volna, gratulált ugyan, de éreztem rajta, hogy inkább az foglalkoztatja, hogyan és mikor kell majd helyettem beállítani valakit. Én úgy terveztem, hogy kb a 7 hónapig fogok dolgozni, mert a nagy kánikulában már nem akartam a tömegközlekedéssel terhelni magam.

Ehhez képest 2 hét múlva, 14 hetes várandósan átestem egy életmentő műtéten, automatice átminősítettek veszélyeztetettnek és szigorú pihenésre lettem ítélve.

Na ezt viszont majdhogynem személyes sértésnek vette a főnököm, szó szerint azt vágta a fejemhez, hogy "dehát te mondtad, hogy 7, hónapig dolgozni fogsz!", na ja, de sürgősséggel megműttetni nem én akartam magamat, kihagytam volna az éltemből szívesen... de ez persze nem érdekelte, csak az ,hogy ő most mit kezdjen honnan szedjen valakit a helyemre.

Tejesen meg is romlott a viszonyunk, később az adóbevalláshoz szükséges papríok kapcsán, meg a tgyás intézése kapcsán még meg is szopa*ttak :S

2012. máj. 21. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

5-ösnek írnám én is, hogy a táppénz nem alapja a gyednek, neked nagyon elnéztek valamit. Nálam az első terhességemnél is ez volt, visszamenőleg kifizette a munkáltatóm a pénzt, mert ők rontották el. Több százezret kaptam ezért!!!!

A másodiknál is végig táppénzen voltam, de nem abból számolták, mert egy ellátás alapja nem lehet a másik ellátásé. Főleg nem egy 60%-os táppénz. Csak a betegszabi számít bele, de terhesen automatikusan táppénz van, nincs betegszabi.


Kérdezőnek, hogy válaszoljak is. :)

Nekem nagy szerencsém volt, bár az elején rizikóztattam is, mivel közöltem, hogy X időn belül babát szeretnénk. Ezt elfogadta, így nem lepődött meg, mikor bejelentettem, sőt, meg is köszönte, hogy korrekt voltam. Hozzá teszem, hogy nálunk is elég családias, baráti a légkör.

2012. máj. 21. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nálunk is tudta, hogy rajta vagyunk a baba projekten, jó a viszonyunk és a munkahelyi körülményeim miatt már 6 hetesen elmondtam, mert a 11. héttől táppénzre mentem.

Táppénz nem lehet alapja az ellátásnak én a szülési szabadságot sem veszem ki, mert ez is rontana a későbbi pénzen, maradok végig táppénzen, mert veszélyeztetett is vagyok.

34 hetes kismama

2012. máj. 21. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!