Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Babakelengyével kapcsolatosan...

Babakelengyével kapcsolatosan pár kérdés?

Figyelt kérdés

Több helyen (védőnőtől kapott listán) is 4-5 db rugdalozó és body szerepel /méret? Ez nem kevés? 3 hónapos korig tart egy méret, nem? Meg minden nap tisztát adunk, történhet baleset is. Ti hányat vettetek?


Hálózsákot mekkorát kell venni? Abban is így vannak a méretek, hogy 56, 62 stb?


Kifogó minek? (én listámon nincs) Konkrétan mire kell használni? Törülköző nem elég?


Textilpelusból 15 elég?


Kókuszmatrac vagy szivacsmatrac?


(Ja,1 gyerkőcre számoltam, de ikreink lesznek, úgyhogy megszorzok mindent 2-vel:))


2012. máj. 21. 16:25
 1/6 anonim ***** válasza:

Én hálózsákból biztos 62-est vennék. Bár ilyen melegben, megfontolnám, hogy vegyek -e egyáltalán. Vagy csak a nagyon vékonyat. Az én babám tavaly májusban született, de nem tettük hálózsákba.

Bodyból ha van lehetőségetek, szerintem is többet vegyetek mint 4-5.

Kifogó tulajdonképpen ugyanaz mint a törülköző, csak van sapkarész kialakítva.

Szerintem textilpelusból elég bőven annyi.

2012. máj. 21. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

3 hónapos korig nem fog kitartani az 56-os méret, ezért közben váltani kell, emiatt nem kell túl sok bodit venni az 56-osból, nálunk a 62-es tovább volt használatban. Kezdetnek elég az 5-6 gyerekenként, aztán úgyis látni fogod, hogy elég-e vagy kell még 2-3 db. Amúgy ugye az sem biztos, hogy az 56-ost egyáltalán tudják-e hordani a babák, bár ikrek meglehetősen ritkán szoktak 58-61 centivel születni.

A kifogót mi sem használtuk, nekem tökéletes volt a törülköző, nem szerettem a kifogót, egyből vizes lett, ott votl egy kupacba begyűrődve a baba alá, csak a baj volt vele, ki is dobtam 1 hét után, a másodiknál már eszembe sem jutott venni.

Textilpelusból nekem kevés volt a 15, de nálunk csak bimbóvédővel volt hajlandó szopizni mindkettő, és állandóan csavarni lehetett a tejet kaja után a textilpelusból, mi vettünk még. Ha táposak lesznek vagy ügyesen szopiznak, akkor elég a 15 szerintem. Kezdetnek biztos elég, látni fogod majd ezt is menet közben.

Kókuszmatrac, mert minél keményebb felület kell nekik.

Hálózsákból ne a legkisebbet vedd, mondjuk indíts 68-assal, nem baj, ha nagy az elején, annak pont nem kell szorosnak lennie. Abból viszont biztos nem leég 1 db, mert a balesetek miatt gyakran lesz mosásban.

Jó babázást!

2012. máj. 21. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Kifogó: olyan az anyaga, mint a textilpelenkáé, csak nagyobb méretben. Nekünk volt, szerettem. Puhább volt, mint a frotír törülköző, nem is szöszöl annyira. Én a rendes törülközőre raktam, és így együtt bugyoláltam, törülgettem őket, pár hónapig.

Meg lehet nélküle lenni, de szerintem jó.

Hálózsákból nagyobbat, ha többet veszel, különböző vastagságúak legyenek.


Body, rugi: nekünk több volt, igaz kaptuk, de legalább ritkábban kellett mosni.


És inkább kókusz, mint szivacsmatrac.

2012. máj. 21. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mivel ikreid lesznek, így ők valószínű kisebb mérettel jönnek a világra. Szóval előre meg kell venned az 50 és 56-os méretet is. Így az 50-es méret pár hét és az 56-os is.

Hálózsákból most nem tudom melyiket érted, mert van az újjatlan bundás meg van olyan mint a egybe lábas rugdalozó és anyaga vékonyabb pamut vagy plüss.

Az elsőre nincs szükség pici babánál (elég egy bundazsák vagy cipzáros takaró), a másodikból meg 56-os kell. Saját véleményem az, hogy nyugodtan vásárolhatsz előre, mert nagyon gyorsan nőnek.

Szivacsmatrac nálunk jobban bevált.

Elég a törülköző.

Textilpelenkából ha csak a feje alá meg törölgetni kell akkor elég 15, két gyerek esetében is. Mi napi 5-6 db-ot használtunk (mert nagyon bukott), tehát ha nem mosol két naponta akkor vegyél többet. Nagyon gyorsan szárad.

2012. máj. 21. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A tetra kifogó nekünk nagyon hasznos, jobb nedvszívó, mint a frottír, és könnyebb vele megtörölni a babát a hajlatoknál (pl toka-redők :) ). Viszont tényleg gyorsan átázik, ezért én is úgy használom, hogy frottír törülközőre teszem rá.

Az, hogy melyik méretből mennyi kell, teljesen egyéni dolog. Az én babám pl most 3 hónaposan nőtt bele az 56-os ruhákba. Miután hazajöttünk a kórházból, rohangálhattunk az 50-es ruhákért, mert ugye mindenki azt mondta, hogy abból ne nagyon vásároljunk be, mert vagy kicsi lesz rá, vagy 1-2 hét alatt ki is növi, én hülye meg hallgattam rájuk :) Valószínűleg a te babáid is picik lesznek, mivel ikrek, így én többet vennék a legkisebb méretekből.

2012. máj. 22. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Sziasztok! Köszönöm a válaszokat. Tegnap vásárolgattunk is.

Hálózsákot még nem, többit megvettük vagy megrendeltük egy boltban.

2012. máj. 22. 07:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!