Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Nagy baj, ha nem tudom időben...

Nagy baj, ha nem tudom időben megcsinálni a terheléses vérvizsgálatot?

Figyelt kérdés
Sajnos nem marad meg bennem a cukros lé. Eddig 3* próbáltuk, az elsőnél 1 óráig bírtam, de a legutóbb már ahogy ittam, jött is ki. Mikorra kell meglennie az eredménynek? Az első babánál nem volt ilyen gond, most nem tudom mit csináljak.
2012. máj. 21. 17:30
 1/6 anonim ***** válasza:
És ha nem cukros lével próbálnátok, hanem tej és kiflivel? Ilyen lehetőség is van, csak talán ott, ahová jársz, nem ezt részesítik előnyben. A terhelést nem csak 75g patikai cukorral lehet elvégeztetni. Keress másik lehetőséget!
2012. máj. 21. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Az orvosom azt mondta, nem lehet a tej+zsömle, csak a cukros löttyöt fogadja el, mert a másik nem olyan megbízható...

Így még egy hónap múlva se lesz meg az eredmény. :(

2012. máj. 21. 17:36
 3/6 anonim ***** válasza:

Az orvosodnak magyarázd el hogy a cukros lé állandóan kikívánkozik belőled!

Mi az hogy nem fogadja el? Lehet hogy nem olyan megbízható,de ha nincs más megoldás mit lehet tenni?!

2012. máj. 21. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Elég beszűkült tudatú orvosod lehet, már ne haragudj. Bennem sem maradt meg, első gyerek, első vércukorterhelés, eredmény: 2 perc után kijött belőlem.

Én megbeszéltem a védőnővel, hogy ő helyben csinál egy egész napos vércukormérést. El kellett hozzá menjek előbb éhgyomorral, majd pedig reggeli, ebéd, vacsora után és ő mérte meg. Az egészet feljegyeztük, hogy mit ettem és mennyi lett az eredmény és a következő terhestanácsadáson elmondtuk a nőgyógyásznak, hogy mi történt és hogy csináltunk egy ilyen egész naposat. Ő elfogadta ezt az eredményt, sőt azt is mondta, hogy ez még reálisabb, mint amit a kórházban csinálnak. Egyébként a mi kórházunkban is csak a cukros lötyit itatják.:(

Szerintem be kéne látniuk nálad is, hogy ami nem megy, azt nem kell erőltetni. Szerintem fontos a vércukorvizsgálat, de ilyen esetben figyelembe kéne venniük más alternatívákat is.

2012. máj. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Ha nem fogadja el, akkor próbálkozzatok tovább. Nincs határidő.
2012. máj. 21. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nekem nem is volt ilyen, cukros lé, tej+zsemle!

Itthon megreggeliztem, amit akartam, egy óra múlva jelenés, és levették a vért! Nálunk ennyi a terheléses cukor vizsgálat!

33 hkm

2012. máj. 21. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!