Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ctg (Nst) vizsgálat eredmény...

Ctg (Nst) vizsgálat eredmény - ez vajon rendben van?

Figyelt kérdés

A baba szívhangja a 120-as vonalon mozgott átlagban, illetve az első 10 percben inkább fölötte, utána viszont 110-130 között, párszor 140 fölé ment (mozgásnál vagy fájásnál) és párszor 110 alá.

Az orvos természetesen látta az eredményt, ő azt mondta, hogy ez rendben van.

Ettől függetlenül én az alacsony értékek miatt aggódom kicsit, mert úgy tudom, hogy 120 fölött normális.

Másnak is volt ilyen eredménye esetleg?

Emellett tegnap óta szinte folyamatos jósló fájásaim vannak, amik nem erősödnek és nem redszereződnek. Lehet összefüggés?


Pont egy hete voltam flowmertrián is, ott akkor mindent rendben találtak.



2012. máj. 22. 14:25
 1/6 anonim ***** válasza:
52%
Nincs összefüggés, de hidd el, ha egy kicsit is nem lenne valami ok. a doki nem engedett volna el.
2012. máj. 22. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nekem azt mondta a doki, hogy a magzati szívhang az utolsó trimeszterben 110-160/perc között ver, úgyhogy amit írtál az teljesen normális. Ha baj lett volna, a doki úgyis szólt volna!

Lányomnak átlagosan 120-130 volt, ha mozgott felment 140-160-ra, amúgy a szülés napján pedig néha lement 110 körül, lehet ő is belassult ekkor...

Amúgy nem jelent semmit, ebből még nem lehet tudni mikor szülsz, de az értékek normálisak, úgyhogy ezen nem kell aggódnod.

2012. máj. 22. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

140-160 a legátlagosabb nyugalmi helyzetben.

DE 110-ig teljesen normális. A CTG papíron is 110 nél van egy erösebb vonal húzva.

2012. máj. 22. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a gyors és megnyugtató válaszokat mindenkinek!

Most nézem, tényleg ott vastagabb a vonal, 6x ment egy picit alá, ebből 3x épp csak a "csücske" a görbének, és a maradék 3 sem ment el 100-ig.

Mégegyszer nagyon köszönöm, sikerült kicsit megnyugodnom, hogy nincs baj!

2012. máj. 22. 14:53
 5/6 anonim ***** válasza:

a ctg nemcsak a számokra kíváncsi, hanem arra legfőképpen, hogy képes e a baba szíve csúcsokat produkálni? magyarul ha egyenletes, beszűkűlt lenne, akkor az a méhlepény elégtelenségét is jelezhetné, vagyis a baba már nem érzi odabenn jól magát, mert ilyenkor automatikusan kevesebb energiát használnak fel.

viszont a csúcsos ctg mindig jót jelez, tehát jól van.

2012. máj. 22. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
52%
Nem pont így kell az NST-t értékelni, decelerációkat kell figyelni, és ha nem mondta, hogy baj van, akkor nincs. :)
2012. máj. 22. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!