Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Szerintetek ezek a véreredmény...

Szerintetek ezek a véreredmények jók? Rubeola IgG 45, 00 IU/ml pozit. NEU 73.94 és MPV 12.60? még sajnos az orvosommal nem tudtam beszélni.

Figyelt kérdés
2012. máj. 24. 18:59
 1/5 anonim ***** válasza:

Tudni kellene a válaszhoz az adott labor referencia tartományát, ez rajta szokott lenni a leleten.

MPV: A vérlemezkeszám a vérlemezkék száma adott mennyiségű vértérfogatban. Csökkenése kóros vérzéses, emelkedése érelzáródással járó folyamatra utalhat.

NEU: A fehérvérsejtek egyik típusa, fontos szerepük van a baktériumok elleni védekezésben. Ez az érték egy adott vértérfogatban előforduló számukat mutatja meg. Emelkedett adat pl. fertőzésre, gyulladásra utalhat, de dohányzás és terhesség is okozhatja.

Rubeola IGG azt mutatja, hogy átestél a rózsahimlőn vagy oltást kaptál ellene korábban. Ha kismama vagy (már pedig gondolom az vagy, azért itt kérdezel), az akut fertőzésnél lehet gond, ezt viszont a Rubeola IGM mutatja.

2012. máj. 24. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Igen terhes vagyok.Neu-nál 47-70,a mpv-nél 7.8-11.00.kell,hogy aggódjak?köszi
2012. máj. 25. 05:31
 3/5 A kérdező kommentje:
Ja azt elfelejtettem,hogy a rubeola igm negatív.az igg a refer.ad. így van írva,hogy (cut off:>7).
2012. máj. 25. 05:36
 4/5 anonim ***** válasza:

Szerintem nem kell aggódnod, de a döntő választ majd az orvosod adja meg. Minimálisak az eltéréseid, a NEU emelkedését eleve okozhatja a terhesség is. Az MPV-t ha jól tudom terhesség alatt amiatt nézik, hogy szülésnél a vérzés miatt ne legyen gond, mert ha alacsony lenne, akkor elvérezhetnél. A Tiéd minimálisan magasabb, ami trombózis veszélyre utalhat, nem tudom a családodban ez mennyire gyakori, hajlamos vagy e esetleg rá genetikailag, de mivel kicsivel magasabb, mint a referencia felső határa, szerintem ez sem gond.

A Rubeolánál ha negatív az IGM az a fontos és jó, mert akkor tuti nincs akut fertőzésed. Bár azt minden bizonnyal észrevetted volna, ha rózsahimlős vagy.:) Az IGG pozitív azt jelenti, mint írtam, hogy vagy átestél régen a fertőzésen, vagy oltást kaptál ellene,tehát biztosan védett vagy, ez nem okozhat gondot a babánál.

Azért majd kérdezd meg az orvosodat, de addig is nyugi!! És boldog babavárást!:)

2012. máj. 25. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Nagyon szépen köszönöm.sajnos az anyunak pár éve trombózis gyanuja volt ha jól tudom.egy kicsit megnyugodtam.orvoshoz csak két hét múlva megyek.
2012. máj. 25. 17:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!