Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Terhesgondozásra magánrendelőb...

Terhesgondozásra magánrendelőbe járok, de arra nincs pénzem hogy 50-60-70000ft-ot kifizessek a szülésért, ezért az ügyeletesnél akarok szülni. Nem ciki ez az orvosommal szembe akihez most járok? És ha pont ő az ügyeletes akkor elvárja a pénz ugye?

Figyelt kérdés
2009. okt. 31. 13:47
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
ha nem vagy vele megbeszélve akkor nem hiszem,hogy ciki lenne,ha nem fizetsz.hisz nem te döntöd el,hogy mikor ki az ügyeletes.egyáltalán nem ciki,megse fordulna a fejembe.
2009. okt. 31. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
89%
De miért kéne olyan sokat fizetni neki?Eleget fizetsz a magánrendelésen.Mi 25 ezret adunk a dokinak.Ennyi van és kész,elvileg nem is járna,igaz?
2009. okt. 31. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Sajnos felénk ennyibe kerül egy szülés.
2009. okt. 31. 13:59
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem nem ciki. Megfizettél te már neki bőven a terhesgondozásokon. Én is ügyeletesnél fogok szülni mert a doki akihez járok már csak magánrendel, de csak akkor fogok neki pénzt adni ha tényleg úgy érzem hogy megérdemli mert nagyon jó ellátásban részesített de akkor is úgy 20.000-re gondoltam max. Egyébként úgy érzem nem vagyok köteles fizetni, én sem kapok plusz pénzeket a munkahelyemen elvégzett munkákért, csak a fizetésemet.
2009. okt. 31. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is magándokihoz jártam.A "tarifáját"nem közölte ez idő alatt.Mi 40000ft-ot adtunk neki,nekünk ennyi volt és kész.Ha közölte volna,hogy mennyi nála a szülés akkor valószínűleg dokit váltottam volna!
2009. okt. 31. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem volt egy dokim (még 3 éve, a kórház árszerveződések idején), aki akkor megmondta, hogy a terhesgondozást szívesen vállalja, de a szülést nem tudja, tehát ez a két dolog nem kapcsolódik szorosan össze, bár tény, hogy meg van az előnye, ha ugyanahhoz jársz. Én a helyedben szülésznőt fogadnék, mert akkor nem kell csillagászati összegeket adni, ez még Budapesten is max. 30000, az orvos meg legyen az ügyeletes. (Nekünk sem tellett rá, már 2 babánk van, fel a fejjel!)
2009. okt. 31. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem fogadtad meg, akkor nem ciki. Attól,hogy magánra jársz hozzá nem jelenti azt autómatikusan, hogy nála is szeretnél szülni. Mi felénk a magánrendelési összeg 10x-ét szokták adni a szülésért.

35+6km

2009. okt. 31. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
Szerintem először kérdezd meg tőle egyenesen, hogy ő mennyiért vállal szülést. Ha szerencsés vagy, nem mond konkrét árat, s egy kérdést igazán megér, hogy ezt kiderítsd. Én ezt tettem, s az volt a válasz: "Ha meg akarják hálálni anyagilag, akkor nem fogom visszautasítani." Szóval azért szerencsére még vannak olyan dokik is, akik nem kötik ki az összeget. Ha viszont konkrét árat mond, akkor nyugodtan megmondhatod, hogy sajnos akkor ügyeletesnél kell szülnöd, mert nem tudtok ennyi pénzt rááldozni. Ez egyáltalán nem ciki, ha emberséges, megérti. Nem köteles egyik kismama sem külön x ezreket kifizetni a szülésért.
2009. okt. 31. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Nálunk megkérdezik a kórházban, hogy van-e orvosod, legfeljebb, ha eljön az idő, azt mondod nincs orvosod. Fizetni meg úgyis szülés után kell, vagy varratszedéskor szoktak.
2009. okt. 31. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Az én véleményem az, hogy aki magán terhesgondozásra jár, az bőven megfizeti a szülés árát is. Más országokban ilyen hogy szülés utáni pénz nem létezik, másnap már nem kellene az orvosnak dolgozni menni, azonnal kizárnák a kamarából. Szhelyen. nincs olyan, hogy fogadott orvosnál szülés, csak az ügyeletesnél lehet, így ha véletlenül a saját dokim lenne sem fogok neki adni.
2009. nov. 1. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!